Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Na dlugi weekend w Bieszczady?

  1. #1
    maverick
    Guest

    Domyślnie Na dlugi weekend w Bieszczady?

    Zamierzam z zona, samochod , z W-wy, wybrac sie w Bieszczady na dlugi weekend 22-25 maja (Boże Cialo + weekend). Bedziemy tam po raz pierwszy, wiec wiedza praktyczna zerowa (poza wycieczkami zorganizowanymi w liceum, wiec sie nie licza)

    No i mam kilka pytan:

    W poniedzialek biore sie za dzwonienie po noclegowniach, schroniskach itp. Co mozecie polecic? net obszukany, mam wiele adresow/telefonow, teraz szukam opinii. Dwie osoby, raczej osobny pokoj, moze byc bez lazienki (na zasadzie lazienka na korytarzu), moze byc tylko jedno lozko (zmiescimy sie )- poza tym nie mam specjalnych wymagan. Jako ze jedziemy samochodem to przydalby sie rozsadny parking.

    Gdzie? Wstepnie typuje Ustrzyki Gorne/Dolne - podobno najblizej popularnych tras.

    Tras jeszcze nie zaplanowalem - mam juz na oku ok 10, musze wybrac 3-4 z nich - co mozecie polecic o tej porze roku?

    Pogoda teraz jest ladna - jednak mam pytanie - jak to bywalo o tej porze roku? Czy zdarza sie duzy snieg/lod o tej porze roku?W sumie nie powinien, bo to juz lato, ale sie pytam, bo samochod na letnich bucikach.

    Czy sa duze trudnosci w ruchu samochodowym? remonty? ktorych tras unikac?

    I wreszcie - jak duzy ruch turystyczny jest spodziewany? Na 1 maja kolega dzwonil w kilka miejsc i juz nie mieli wolnych kwater, wiec mam pewne obawy (tzn raczej cos znajde bez problemu, bo ostatecznie to mozemy nocowac u kolegi w Sanoku :D )

    Jesli ktos mialby jeszcze jakies rady (poza "nie chodzi sie w szpilkach po gorach")

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar davson
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Na dlugi weekend w Bieszczady?

    Jeśli chcesz naprawdę odpocząć to daj sobie spokój z wyjazdem na długi weekend w Biesy.Bez elementarnej wiedzy i znajomości terenu będziesz obijał się o i nnych,podobnych co to "przyjechali odpocząć".A już jak ognia unikaj wspomnianych Ustrzyk.Pozdrawiam.
    Mnóstwo ludzi istnieje,ale takich co naprawdę żyją można wskazać palcem...

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Na dlugi weekend w Bieszczady?

    Jeśli chcecie naprawdę odpocząć polecam Krywe albo Serednie Małe - nawet w długie weekendy nie spotyka tam się tłumów. "Popularne" trasy będą we wspomnianym czasie popularne nie do zniesienia:).
    pozdrawiam
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  4. #4
    maverick
    Guest

    Domyślnie Odp: Na dlugi weekend w Bieszczady?

    Wlasnie natloku turystow sie boimy najbardziej. Przelozenie wyjazdu raczej nie wchodzi w gre - jak to w dzisiejszych czasach - ciezko o urlop dodatkowo pracuje w jednej formie z zona i terminy gonia.

    Podejrzewam ze rzeczywiscie rozpatrzymy jakies bardziej odludne miejsce w Bieszczadach, nawet aby tylko pochodzic po okolicy. Dzieki za ostrzezenie

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Na dlugi weekend w Bieszczady?

    Nie obawiaj się. Znajdziesz ustronne miejsca. Proponuje dolinę Sanu np. Chmiel i gospodarstwo pani Luli. Sękowiec, Zatwarnica także nie powinna pękać w szwach. Muczne, Tarnawa powinne być odludne i wiele innych miejsc. Wola Michowa, Osławica. No i Balnica. I nie słychaj tych bzdur o zapchanych Bieszczadach. Są miejscowości bardzo oblegane i takie, gdzie nie uświadczysz człowieka.
    Gdy będziesz miała bazę to podamy Ci programy.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 26-04-2008 o 19:19 Powód: jak zwykle literówki

  6. #6
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Na dlugi weekend w Bieszczady?

    jeśli nie chcesz tłumów to tu już opisałem taką cichą trasę...
    http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=4257

    pozdrawiam

  7. #7
    maverick
    Guest

    Domyślnie Odp: Na dlugi weekend w Bieszczady?

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    jeśli nie chcesz tłumów to tu już opisałem taką cichą trasę...
    http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=4257

    pozdrawiam


    Dzieki , widzialem juz wczesniej, moze cos skorzystam, ale u nas jest pewne utrudnienie - poruszamy sie samochodem , wiec musimy wrocic do punktu wyjscia (chocby po kilku dniach, ale wolalbym trzymac rzeczy w samochodzie, niz nosic je ze soba - moja zona potrafi byc "pakowna" )

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar davson
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Na dlugi weekend w Bieszczady?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    I nie słychaj tych bzdur o zapchanych Bieszczadach. Są miejscowości bardzo oblegane i takie, gdzie nie uświadczysz człowieka.
    Hmmm.Zamyśliłem się na dłużej nad tym stwierdzeniem.
    Mnóstwo ludzi istnieje,ale takich co naprawdę żyją można wskazać palcem...

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Na dlugi weekend w Bieszczady?

    Jeżeli masz samochód proponuję, zostawić samochód w smereku, autobusem pojechać do cisnej. Z cisnej czerwonym szlakiem na okrąglik i dalej czerwonym szlakiem przez fereczatą zejść do smereka. Trasa ciekawa i nie ma wielu turystów. Inna trasa na pętelkę którą polecam to spod pomnika tego co się kulom nie kłaniał, czarnym szlakiem na łopiennik, następnie zasuwamy niebieskim szlakiem przez durną, odbijamy na zielony szlak i idziemy na woronikówkę (dawny walter) z którego schodzimy na parking pod pomnik gdzie czeka nasze autko. Ostrzegam zejście z woronikówki jest strome i nieprzyjemne. Jeszcze jedna propozycja samochód zostawić w Ustrzykach Górnych, następnie autobusem pojechać do widełek, niebieskim szlakiem na magórę stuposiańską, zejść następnie do koliby na przełęczy przysłup caryński, i poprzez połoninę caryńską wrócić do UG.

    Pozdrawiam
    Marek

  10. #10
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Na dlugi weekend w Bieszczady?

    Od połowy ostatniego odcinka ostatniej trasy będziesz miał sporo towarzystwa na szlaku ale widoki Ci to zrekompensują.
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Domek w Zatwarnicy 7- 10 czerwca( dlugi weekend)
    Przez jerzu w dziale Nocleg oferuję
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 18:00
  2. dlugi weekend w lubuskim
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 10:05
  3. Bieszczady ostatni weekend.
    Przez JKW w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2005, 15:20
  4. Szukam pokoju na dlugi weekend (od 02/05 do 06/05)
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2001, 14:32

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •