Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 2 dni bieszczadzkimi 'klasykami' ?

  1. #1

    Domyślnie 2 dni bieszczadzkimi 'klasykami' ?

    Witam
    Zacznę od tego, że razem ze znajomymi chcielibyśmy przejść tytułowe 'klasyki'.
    Wstępny plan wyglada tak:
    Dzień 1: Wetlina - Połonina Wetlińska - Berehy Górne - Połonina Caryńska - Ustrzyki Górne
    Dzień 2: UG - Tarnica - Halicz - Rozsypaniec - Wołosate - UG
    I tu zaczynają się pytania:

    Chcielibyśmy iśc dziennie około 10h, ale z możliwością postojów na fotografowanie, bądź delektowanie się widokami. Wydaje mi się, że trzeba w takim razie liczyć około 8h według czasów podanych na mapie. Czy mam rację?
    Może warto coś dorzucić? Możemy zejść z tego szlaku na jakiś czas, o ile warto. Czy 'wyrobimy się' dorzucając Smerek pierwszego dnia?

    2. Szczerze mowiąc bardzo chcielibyśmy nocować w jakimś 'klimatycznym' schronisku. Tu odrazu na myśl rzuciła nam się Chatka Puchatka, ale w terminie w którym się wybieramy (22-23 maja) najprawdopodobniej będzie mocno zapchana, dodatkowo wydaje mi się że zupełnie jest nam nie po drodze... Gdzie przy takiej trasie można się fajnie przespać? (nie wymagamy świetynch warunków - ma być 'schroniskowo,, z wrzątkiem, dostępem do wody i możliwie jak najtaniej). Co jest godnego polecenia w UG? A może warto zmienić troszkę trasę i spać gdzie indziej?

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: 2 dni bieszczadzkimi 'klasykami' ?

    Gratulacje, świetny pomysł.
    A w ogóle to dzień dobry !
    Witamy na forum.

  3. #3

    Domyślnie Odp: 2 dni bieszczadzkimi 'klasykami' ?

    Najmocniej przepraszam, zapomniałem się przywitać.
    Dzień dobry, Marcin jestem

  4. #4
    luciu
    Guest

    Domyślnie Odp: 2 dni bieszczadzkimi 'klasykami' ?

    Marcin, a czy bedziecie chodzic z plecakami? Jeśli tak to troche przycieżkie i przydługie te trasy. Ja wole krótsze, aby mieć czas na delektowanie sie pięknem, zdjecia i odpoczynek zamiast zaliczania tras. Proponuje 1 dzien Caryńska, 2 Wetlińska no i jesli uda się mieć kolejny dzien to Tarnice. Czysta klasyka.

  5. #5

    Domyślnie Odp: 2 dni bieszczadzkimi 'klasykami' ?

    Zgadza się, z plecakami, ale jesteśmy młodzi i nie 'przyrośnięci' do komputerów. Idziemy naprawdę sprawnie i bez ociągania się kiedy trzeba. 20-25 km dziennie to taka górna granica pomiedzy zasuwaniem, a 'delektowaniem sie' (przy 10h drogi). Myślałem że trasę mamy przykrótkawą i zastanawiałem się czy własnie nie dobrać Smereka w pierwszy dzień, ale w takim razie pewnie zostaniemy przy poczatkowym planie.
    Dziękuje za odzew

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: 2 dni bieszczadzkimi 'klasykami' ?

    Luciu pyta :
    czy bedziecie chodzic z plecakami? Jeśli tak to troche przycieżkie i przydługie te trasy.
    Eeee tam przydługie. Dacie radę. Nie takie rzeczy się robiło.
    Szczególnie jak się ma gwarancje pogodnego nieba, bo jak będzie lało to może być mokro. A jak mokro to może byc poślizg (czasowy również)
    Mam nadzieję że na trasę się wybieracie bez mapy, jak na rasowego bieszczadnika przystało.
    Ale gdyby jednak przeszła miękka opcja (z mapą) to warto popatrzec na nią.
    Tam gdzie jest oznaczona Połonina Caryńska jest narysowana w górę przerywana kreska do schroniska Koliba a druga przerywana kreska prowadzi z Carycy na dół (czyli na południe) prosto do schroniska u Patrycji zwanego również schroniskiem pod Rawkami.
    Jedno i drugie schronisko zapewni wam klimatyczną atmosferę (niezapomnianą) szczególnie w najtańszej wersji potocznie zwaną >> gleba.
    Dacie radę.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Tylko 2 dni ;/
    Przez michalsoad w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 23:05
  2. Trzy dni
    Przez ola25 w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 16:28
  3. Szlak na 3-4 dni
    Przez kondzo1983 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 08:18
  4. Pr.III-dzień z "Bieszczadzkimi Aniołami"
    Przez blues w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 09:10
  5. IV Dni Filmowe
    Przez Ajgor w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-11-2005, 12:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •