Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Plan na tydzień z mieszczuchami

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar stasiuvino
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    Kalisz, Zelów, Ustrzyki Dln
    Postów
    131

    Domyślnie Plan na tydzień z mieszczuchami

    Cóż, w sierpniu wybieram się w bieszczady z żoną i małżeństwem znajomych. Razem z nami będzie trójka dzieci od 7 do 11 lat. Baza noclegowa: Lutowiska. Cóż, będę debiutował w roli przewodnika z racji swoich wieloletnich doświadczeń z tym rejonem. Oto mój plan:
    DZIEŃ I: (pieszo)
    Z Wołosatego na Tarnicę - Halicz - Rozsypaniec - Wołosate.
    DZIEŃ II: (samochód)
    Kamieniołom między Czarną a Polaną - Grota w Rossolinie (jeszcze tam nie byłem) i na Chrewt (łódką na drugi brzeg - ognisko, wędkowanie)
    DZIEŃ III: (samochód)
    Zapora w Solinie, spichlerz i skarpa w Myczkowcach, Kamieniołom Bóbrka, Leski Kamień, Muzeum w Ustrzykach Dln
    DZIEŃ IV: (samochód)
    Wodospad Stare Sioło - Ciuchcią bieszczadzką z Majdanu do Balnicy. W drodze powrotnej kaskady w Stężnicy, wodospad na potoku Czartów Młyn, rez. Sine Wiry z jez. Szmaragdowym.
    DZIEŃ V: (pieszo)
    Połnina Caryńska
    DZIEŃ VI: (samochód)
    Skansen i zamek w Sanoku, góra Sobień, ruiny klasztoru w Zagórzu.
    DZIEŃ VII:
    samochodem do Bukowca (po drodze musowo Torfowisko). Dalej bryczką do potoku Niedźwiedziego - pieszo do źródeł Sanu i powrót (pieszo) do Bukowca. Obowiązkowo Wilcza Jama i ewentualnie cerkiew w Smolniku.

    Co szanowni bieszczadnicy na to. Proszę brać pod uwagę obecność dzieci i tzw. mieszczuchów. Czy może z czegoś zrezygnować kosztem czegoś innego. Myślałem np. o Tworylnym i Krywym ale sam nie wiem czy dla miastowych jest to atrakcją i czy dzieciaki wyrobią po połoninie i Haliczu. Myślałem o szczycie Dwernik-Kamień ale tutaj ta sama historia. Co na moim miejscu proponowalibyście pokazać znajomym z dziećmi w ciągu jednego tygodnia. Wielkie dzięki za wszelkie propozycje/uwagi.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Plan na tydzień z mieszczuchami

    Cytat Zamieszczone przez stasiuvino Zobacz posta
    Zapora w Solinie, spichlerz i skarpa w Myczkowcach, Kamieniołom Bóbrka, Leski Kamień, Muzeum w Ustrzykach Dln
    W Myczkowcach dopisz Centrum Kultury Ekumenicznej w oś. Caritas - miniaturki cerkwi. Na pewno ciekawsze niż spichlerz, który można obejrzeć w 5 minut max. http://www.twojebieszczady.pl/aktual...centrum_ke.php

    Cytat Zamieszczone przez stasiuvino Zobacz posta
    drodze powrotnej kaskady w Stężnicy, wodospad na potoku Czartów Młyn, rez. Sine Wiry z jez. Szmaragdowym.
    Zależnie od stanu wody. Jeżeli będzie niski, sucho to IMHO na CM szkoda czasu, kaskady w Stężnicy widać z drogi więc tu ryzyka rozczarowania nie ma.
    Cytat Zamieszczone przez stasiuvino Zobacz posta
    Dalej bryczką do potoku Niedźwiedziego - pieszo do źródeł Sanu i powrót (pieszo) do Bukowca.
    ZTCW bryczka na tej trasie jeździła w weekend majowy czy coś. Obecnie w ofercie/cenniku takiej trasy nie ma:http://www.bdpn.pl/index.php?option=...316&Itemid=152
    Nawet gdyby była to i tak jest drobny problem: ścieżka zmieniła przebieg w 2006. Nie prowadzi już przez rozlewiska na Niedźwiedzim - czyli nie ma stamtąd ścieżki pieszej do źr. Sanu (dopływu Sanu).
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar stasiuvino
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    Kalisz, Zelów, Ustrzyki Dln
    Postów
    131

    Domyślnie Odp: Plan na tydzień z mieszczuchami

    Piotrze, dziękuję za informacje. Pochodzę z Ustrzyk Dln. i bywam w bieszczadach 4-5 razy w roku, także temat raczej jest mi znany. Także jeśli chodzi o stan rzek bieszczadzkich przed/po deszczu - doskonale sobie z tego zdaję sprawę. Poza tym oprócz groty w Rossolinie wszystko widziałem wcześniej.
    Jeśli chodzi o źródła Sanu - planuję powrót od rozlewisk do zejścia niebieskiej ścieżki a dalej jak mapa powadzi. Ewentualnie, zgodnie z tym co mi podałeś dojedziemy do schronu a dalej z bua... Z tymi bryczkami sam jestem zaskoczony, bo jeszcze w marcu tego roku będąc w okolicach wrzosowiska Tarnawa widziałem takową "wycieczkę".
    Natomiast jeśli chodzi o Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach - tu mnie masz - pełne zaskoczenie. Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Przepraszam za słownictwo z góry ale.... na zdjęciach wygląda to zajebiście interesująco. Na pewno dorzucę to do swojego planu. Jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia na szlakach najpiękniejszego zakątka w Polsce.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Tydzień w Gorganach i tydzień w Czarnohorze - Polecane trasy
    Przez endless w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 07:14
  2. Plan zająców
    Przez Piskal w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 07:10
  3. Plan wycieczki - sugestie/porady
    Przez Krzysiek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 03-10-2009, 13:17
  4. 5 dni w Bieszczadach - Plan pobytu
    Przez Bamu_ulea w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 14:15
  5. Piesza wyprawa - plan?
    Przez Jaqb w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-08-2004, 20:49

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •