Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Rajskie Hulskie Chmiel

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Rajskie Hulskie Chmiel

    Cytat Zamieszczone przez lkgm Zobacz posta
    a tu zdjęcia z mojej drogi
    W sumie to trzeba mieć dużo "szczęścia" żeby to ominąć. Ruiny na mapce masz dobrze zaznaczone - brakuje tam natomiast drogi, która do nich prowadzi. Jak stoisz na mostku w Hulskiem i idzie droga na Zatwarnice, to zaraz pierwsza w lewo schodzi do cerkwi (ze 200m od mostku). Na tym rozstaju znajduje się również drogowskaz z podaniem czasu dojścia do Krywego. Cerkiew znajduje się kilkadziesiąt metrów od tego skrzyżowania, zaraz za zakrętem - turyści idący od Zatwarnicy do Krywego bardzo często również to miejsce omijają, bo nie wiedzą.
    Dodatkowo nie da się przeoczyć jak już wejdzie się w tę drogę (na fotce poniżej - tylko robiona od cerkwi, więc za zakrętem jest stokówka do Zatwarnicy) to w pierwszej kolejności stoi jak byk tablica (zdjęcie poniżej). Od tablicy jest ścieżka przez cmentarz (nawet jeśli jest już taka pora że zarosło to widać najbardziej charakterystyczny nagrobek z datą 1904 - poniżej), potem jest dzwonnica (z lewej) a tuż za nią ruiny cerkwi (bardziej w prawo). Ty chyba szedłeś potokiem od mostku, stąd problem - nie widziałeś tablicy, bo od potoku jest niewidoczna.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #12

    Domyślnie Odp: Rajskie Hulskie Chmiel

    3 razy musiałem ominąć, chyba bujam w obłokach jak idę.

    Dzięki za namiary, następnym razem trafię :) - ostatnio znalazłem Jawornik :) ( w 2007 trafiłem do sióstr Nazaretanek, również ominąłem szlak, ale... nie szkodzi)

    :)
    Pozdr
    Łukasz

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Rajskie Hulskie Chmiel

    w Rajskim (czy Studennym)...w Hulskim...
    :)
    ja w kwestii formalnej - winno być:
    w Rajskiem (czy Studennem)...w Hulskiem...
    pozdrówka :-)

  4. #14

    Domyślnie Odp: Rajskie Hulskie Chmiel

    no tak ja grzeszę niesamowicie odmianą,

    dzięki za poprawki ( również podziękowania dla Jaro)

  5. #15

    Domyślnie Odp: Rajskie Hulskie Chmiel

    A czy ktoś wie co z Justyną pustelniczką z Hulskiego?

  6. #16
    emmaline
    Guest

    Domyślnie Odp: Rajskie Hulskie Chmiel

    przepraszam że tak bez powitania, ale guglając kwestię Hulskiego trafiłam tutaj, i widzę że zapytujecie o stan aktualny, więc donoszę:
    własnie wrócilim z pierwszej naszej wizyty w Bieszczadach :)
    chcieliśmy przejść tym co na mapie z 2005 było zielonym szlakiem z Hulskiego do riun młyna nad sanem, ale po drodze wyrósł nam 'teren prywatny' (wyjasnił nam sprawę Boguś z Zatwarnicy u którego mieszkasliśmy, i teraz doczytałam wyjaśnienia Długiego tu: http://forum.bieszczady.info.pl/show...p/3079-Hulskie)

    zaraz potem próbowalim przez potok na równoległą drogę, ale doszliśmy do drewnianego 'baraku' (ex tipi jak juz doczytałam na forum) i stamtąd przegoniła nas dziewczyna z dzieckiem - Justyna? adres był Hulskie 2. od Bogusia wiem, że to koibeta Henryego i że juz 2 dzieci mają :)

    to tyle w kwestii uaktualnień :)

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar konrad2
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    Dąbrowa Górnicza
    Postów
    31

    Domyślnie Odp: Rajskie Hulskie Chmiel

    Niestety tablica informacyjna przy ruinach cerkwi w Hulskiem nie "stoi jak byk" tylko jej smętne resztki leżą w krzakach.

  8. #18
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Rajskie Hulskie Chmiel

    potwierdzam... Ktos kogo można sie nieśmiało domyslać, prócz słusznego usuniecia zbędnej farby z drzew prawdopodobnie za mocno sie wczuł w rolę mnie osobiście wkur...ło znikniecie tablicy z informacjami o cerkwii...ale no cóż... no cóż... no cóż...
    kolejną rzeczą która mnie zasmuciła, to postępujące zniszczenia samych ruin. Dzwonnicy np ubyło dość mocno i dość dużo:
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Jabol ; 23-08-2010 o 02:05 Powód: przyczyną edycji była potrzeba edytowania
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  9. #19

    Domyślnie Odp: Rajskie Hulskie Chmiel

    witam. Może mi pomożesz. W tym roku próbowałem dostać się do krywego od zatwarnicy. Autem w zatwarnicy skreciliśmy w prawo, chyba kolo kościoła. okolo 3 km jechaliśmy bardzo kiepską drogą. Nastepnie na pewnym rozwidleniu dróg zostawilem auto i poszliśmy asfaltową drogą w górę. Po kilkuset metrach droga przerodzila sie w szutrówe, a szlak skrecil do lasu. Po jakims czasie zawrocilismy jedak do auta-straszne błoto. Wrocilismy autem do zatwarnicy. Mimo analizy map- nadal nie wiem gdzie prowadziła szutrówa i jak dotrzeć do krywego (do gosodarstwa P. Tosi), tworylnego itd. Może przybliżysz mi to nieco. Pozdrawiam

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Wojtek1121
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Rajskie Hulskie Chmiel

    Od kościoła do skrętu do Tosi jest równo 5 km. Pozycja skrętu N49 14.095 E22 30.997.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. O.W. Rajskie
    Przez erol w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 15:23
  2. Połoninami przez Chmiel na Otryt (25,26,27.09)
    Przez londonpeter w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 00:01
  3. Lutowiska-Chata Socjologa-Chmiel
    Przez stasiuvino w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-11-2008, 16:02
  4. Szukam noclegu - Zatwarnica, Sękowiec, Chmiel
    Przez Julia w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2005, 11:38
  5. CHMIEL
    Przez Neraya w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-06-2004, 08:48

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •