Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: ORW Bystre

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2008
    Postów
    36

    Domyślnie ORW Bystre

    Chciałbym zamieścić opinie o ORW Bystre, dawnym osrodku Zelmeru. Tak sie złożyło że kiedys bywałem w ośrodku, gdy moja chrzestna pracowała tam w charakterze rehabilitanta. Ale to było jakies 30 lat temu...
    W ubiegłym tygodniu spędziłem pare uroczych dn, bedąc gościem osrodka....
    Teraz może podsumuję:
    mój wybór był podyktowany tym że mam małe dziecka - 6 letnie, a drugie w drodze, więc nie pasował mi standard kwater prywatnych, ze wspólna kuchnią i przygotowywaniem posiłków samodzielnie...kiedyś bym sie oburzył, gdyby ktos zaproponował mi tak nieturystyczne spędzanie wolnego czasu, kiedyś tylko namiot i biwak ale w zaistniałej sytuacji....
    Ad rem...
    Standard ok, w cenie 110 zł pokój typu studio, dla 3 osób plus czwarta w drodze, nie było rewelacji, na miejscu właściciela wymieniłbym meble na nowsze, ale było czysto i ok, codzienna wizyta pani sprzątającej ok,.
    Restauracja ok, posiłki świeże nie jakaś mikrofala, naprawdę ceny ok smacznie etc...Nie dodałem że w cenie pokoju jest basen za darmo!!!
    Obsługa restauracyjna bardzo w porządku, miłe grzeczne panie...
    Goście hmmm no cóż akuratnie Polacy grali z kimśtam, nie oglądam piłki więc nie wiem ale zachowywali sie paskudnie, panie później przepraszały, ale niesmak pozostał....
    Jedynym zgrzytem poza kibicami był brak informacji o konieczności opłat klimatycznych no ale nie były to jakieś zatrważające kwoty ale mozna by wcześniej informować o tym bo jak ktoś płaci kartą to niekoniecznie ma jakies pieniążki w kieszeni na ekstra opłaty i to dodatkowo gotówkowe.
    Generalnie ośrodek jest ok, można polecić, chociaż liczę że ktoś zmodernizuje wnętrza pokoi....wtedy będę gościł tam z rodziną często.

  2. #2

    Domyślnie Odp: ORW Bystre

    Cytat Zamieszczone przez PREM Zobacz posta
    więc nie pasował mi standard kwater prywatnych, ze wspólna kuchnią i przygotowywaniem posiłków samodzielnie...
    Troszkę jesteś w błędzie. Wiele kwater prywatnych (jeśli nie większość) ma pokoje dla gości zrobione w ten sposób, że są całkowicie niezależne, więc gospodarz ze swoimi gośćmi "nie wchodzą sobie w drogę". Jeśli chodzi zaś o przygotowywanie posiłków samodzielnie, w miejscowościach popularnych jak Cisna, Górne, Polańczyki, Soliny, Wetliny etc. nie widzę w tym żadnego problemu, wychodzisz przed drzwi swojej kwatery i po 5 min marszu masz lokali do wyboru/do koloru, w których możesz coś zjeść.

    Podsumowując - marudzisz.
    Sława Starym Bogom...

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2008
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: ORW Bystre

    Cytat Zamieszczone przez Viperaberus Zobacz posta
    Troszkę jesteś w błędzie. Wiele kwater prywatnych (jeśli nie większość) ma pokoje dla gości zrobione w ten sposób, że są całkowicie niezależne, więc gospodarz ze swoimi gośćmi "nie wchodzą sobie w drogę". Jeśli chodzi zaś o przygotowywanie posiłków samodzielnie, w miejscowościach popularnych jak Cisna, Górne, Polańczyki, Soliny, Wetliny etc. nie widzę w tym żadnego problemu, wychodzisz przed drzwi swojej kwatery i po 5 min marszu masz lokali do wyboru/do koloru, w których możesz coś zjeść.

    Podsumowując - marudzisz.
    Podsumowując każda sroczka swój ogonek chwali zapewne wynajmujesz kwatery. Ale troszeczkę trzeba wnikliwiej czytać. To moja opinia - a nie powszechna negacja kwater prywatnych.
    A wielokrotnie korzystałem z ofert agroturystyki, w Cisnej i Wetlinie też - nie powiem że są do bani bo źle nie jest, ale nie każdy ma ochotę na wędrówki po przydrożnych barach, o różnym standardzie sanitarnym i różnych cenach niekoniecznie zachęcających, ani na przygotowywanie kanapek nawet w niezależnej od właściciela kuchni. Jeszcze nie widziałem by każdy pokój miał własna kuchnię i bym miał oszczędzone widywanie zajętych palników przy kuchence i biesiad rodzinnych wtedy kiedy właśnie mam ochotę zjeść. Niekoniecznie też można mieć ochotę na oczekiwanie na otwarcie jakiegoś baru, niewiele jest takich czynnych od godziny 7.00-8.00, by można było zjeść śniadanie po ludzku, niekoniecznie na trawie, chociaż kiedyś to tez miało swój urok.
    Konkludując - bo nie chodzi tutaj o spory czy waśnie uważam że ORW Bystre może być konkurencyjne dla kwater prywatnych. Nadaje sie do wypoczynku dla rodzin z małymi dziećmi i nie odmawiam niczego kwaterom prywatnym, ale swoje zdanie mogę mieć prawda?

  4. #4

    Domyślnie Odp: ORW Bystre

    Ależ pewnie, że tak! :D
    Dziwi mnie tylko Twój obraz kwater prywatnych. Sam trochę jeżdżę po Polsce i często w takich miejscach śpię. Jakoś nie miałem nigdy problemu z biesiadującymi rodzinkami etc.
    Do tego trochę nie rozumiem. Nie chcesz jeść ani w lokalach ani sam sobie zrobić, to już nie wiem jak to pogodzić... Hmmm można by ewentualnie zrobić sobie samemu jedzenie w restauracji! :D

    BTW nie widzę różnicy między stołówką w ośrodku wypoczynkowym a stołówką w "nie ośrodku wypoczynkowym". :D No chyba, że jesteś fanem tej jednej jedynej w Bystrem. :D

    Czołem!
    Sława Starym Bogom...

  5. #5

    Domyślnie Odp: ORW Bystre

    Acha i masz rację. Z własną kuchnią nie słyszałem, żeby były takie kwaterki ale z aneksem kuchennym znajdziesz bez problemów.

    Zdrowia!
    Sława Starym Bogom...

  6. #6
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: ORW Bystre

    Cytat Zamieszczone przez PREM Zobacz posta
    ...zapewne wynajmujesz kwatery. Ale troszeczkę trzeba wnikliwiej czytać. ......


    No to poczytajmy:

    Viperaberus
    -----------
    bieszczadnik
    Zarejestrowany 04.2005
    Miasto: Wetlina
    Postów 90

    pozdrawiam
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bystre-Ośrodek Wypoczynkowy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
    Przez wolfmaister w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2007, 15:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •