Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Zakup sprzętu na wyjazd

  1. #1
    hollow
    Guest

    Smile Zakup sprzętu na wyjazd

    Witam w drugiej połowie lipca wybieram się z kumplami w Bieszczady. Mam zamiar zakupić klika niezbędnych przedmiotów... mam jednak kłopot z wyborem śpiwora. Mianowicie rozważam zakup śpiwora Alpinus Microlite 100 bądź też modemu Alpinus Ultralite 600 - zakres temp. jest taki sam, bardzo zależy mi na niewielkiej objętości śpiwora i cenie ok 200 zł. Czy ktoś może jest użytkownikiem ww. modeli? zastanawiam się również czy zakres temp. 0/5/10/15 będzie odpowiedni będę wdzięczy za wszelkie info...

  2. #2
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu na wyjazd

    W oczekiwaniu na opinie zajrzyj na www.ngt.pl , pozdrowienia

  3. #3
    hollow
    Guest

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu na wyjazd

    Niestety na ww. stronie nie ma tych modeli A co myślicie o tym śpiworze: Campus light 200??

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu na wyjazd

    słowo campus powinno być traktowane gorzej niż wulgaryzm. Na ngt jest też forum sprzętowe. Osobiście nie pakowałbym się w żadne polskie firmy turystyczne poza Roberts oraz Małachowski- a i to z rezerwą i ostrożnością (mowa o śpiworach oczywiście).

    Mam na sklepie (w pracy) Robertsa, i wygląda obiecująco- ale cena jest daleko powyżej zadanej dwusetki
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu na wyjazd

    Hollow - korzystam z takowegoś śpiwora. Jest OK. Jesienią mam na garbie inny model (-10). Masa niewielka, po zwinięciu prawie go nie ma. Kimałam w takim przy -10 (pod dupą karimata). Miałam tylko jeden problemik - szron na śpiworze. Ale z tym sobie każdy radzi po swojemu.

    Aha, tak już tu pisano - w lipcu nie jest potrzebny śpiwór.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 30-06-2008 o 11:14 Powód: j.w.

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu na wyjazd

    Kup sobie z polskich dobrych spiworo malachowski , yeti, z bratnich to hanach, domeyko,trek sport.Nie powiem ci modelu za to kupuj wagowo spiwor jakies 1,2-1,3 kg ma miec na lato by byl komfort. pozdraw

  7. #7
    hollow
    Guest

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu na wyjazd

    Ehhh... nie spodziewałem się takich reakcji... do przedstawiciela handlowego to mi daleko... nie wiem skąd takie bzdurne pomysły... ale ok... pytanie o śpiwór przerodziło się w dyskusje o reklamie na forum.

    Dzięki za info... przemysle sprawę. Czy w lipcu niepotrzbny jest spiwór... hmmm moze dla niektórych tak... w ubiegłym roku nie było mi wesoło ale cóż moze poprostu trzba sie bedzie przystosować coś się wybierze

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu na wyjazd

    Cytat Zamieszczone przez hollow Zobacz posta
    Witam w drugiej połowie lipca wybieram się z kumplami w Bieszczady. Mam zamiar zakupić klika niezbędnych przedmiotów... mam jednak kłopot z wyborem śpiwora. Mianowicie rozważam zakup śpiwora Alpinus Microlite 100 bądź też modemu Alpinus Ultralite 600 - zakres temp. jest taki sam, bardzo zależy mi na niewielkiej objętości śpiwora i cenie ok 200 zł. Czy ktoś może jest użytkownikiem ww. modeli? zastanawiam się również czy zakres temp. 0/5/10/15 będzie odpowiedni będę wdzięczy za wszelkie info...
    Ale się porobiło.

    Nie wezmę udziału w tej kłótni a normalnie odpowiem.

    Generalnie nie polecam śpiworów "Alpinusa" bo to są śpiwory tej samej firmy, która produkuje sprzęt marki "Campus" - a do tej marki nie mam zaufania (użytkowałam jej kilka produktów - np. plecak, buty).

    O peregrynacjach marki "Alpinus" napisano sporo, ale to nie dotyczy tematu. Obecnie jej właścielemy jest Euromarkt, właściciel również "Campusa".

    Osobiście mam w domu śpiwór firmy Hi Mountains (inny zakres temperatur, bo do -8 stopni) i ten śpiwór oraz tą markę mogę polecić.
    Śpiwór mój syn użytkuje już 3 lata, ja czasem pożyczam, ważne jest to, że zadeklarowana "temperatura komfortowa" odpowiada rzeczywiście prawdzie, bo faktycznie spałam w nim na dość sporym mrozie.

    Ale zawsze jest i będzie tak, ze śpiwory ze sztucznym wypełnieniem będą większe i cięższe niż śpiwór puchowy o takim samym zakresie temperatur.

    Poza tym - absolutna nieprawda, że polskie firmy są do niczego.
    Akurat jeśli chodzi o śpiwory to polskie firmy (np. Małachowski, Eksplo, Roberts) są lepsze od zagranicznych.

    Proponuję pogooglac za śpiworami firm o których napisałam wyżej:
    Eksplo, Roberts, Małachowski.

    Śpiwory produkuje również firma Fjord Nansen (też polska).
    Akurat śpiwora tej firmy nie mam i nie używałam, ale robią bardzo dobre, solidne i niedrogie namioty (mam taki), więc podejrzewam, ze śpiwory tez będą mieć niezłe.

    Acha - jeszcze jedno - wydaje mi się że zakres temperatur jaki podałeś będzie zbyt wysoki jeśli chodzi o nocleg pod namiotem.
    Dla wyjazdy w góry o każdej porze roku temperatura komfortowa powinna wynosić minimum +5 stopni.

    Pozdrowienia

    Basia
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 30-06-2008 o 09:50

  9. #9
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu na wyjazd

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Generalnie nie polecam śpiworów "Alpinusa" bo to są śpiwory tej samej firmy, która produkuje sprzęt marki "Campus" - a do tej marki nie mam zaufania (użytkowałam jej kilka produktów - np. plecak, buty).

    O peregrynacjach marki "Alpinus" napisano sporo, ale to nie dotyczy tematu. Obecnie jej właścielemy jest Euromarkt, właściciel również "Campusa".

    Osobiście mam w domu śpiwór firmy Hi Mountains (inny zakres temperatur, bo do -8 stopni) i ten śpiwór oraz tą markę mogę polecić.
    Śpiwór mój syn użytkuje już 3 lata, ja czasem pożyczam, ważne jest to, że zadeklarowana "temperatura komfortowa" odpowiada rzeczywiście prawdzie, bo faktycznie spałam w nim na dość sporym mrozie.
    Hi Mountain to też pogrobowiec Alpinusa

    PS Mam polara Campusa od chyba 6 lat i złego słowa nie powiem.A śpiwór Małachowskiego to już w użyciu jest u mnie 25 lat...
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 30-06-2008 o 10:53
    Pozdrav

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Zakup sprzętu na wyjazd

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Hi Mountain to też pogrobowiec Alpinusa
    Wiem.

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    PS Mam polara Campusa od chyba 6 lat i złego słowa nie powiem.
    A bo w polarze to trudno coś spieprzyć.
    Natomiast miałam ich plecak w którym przy każdym ruchu odpinał sie pas biodrowy oraz buty, które popękały mi po pół roku chodzenia.

    Jakoś ogólnie większe zaufanie mam do firm, które się specjalizują w produkcji jednego typu sprzętu - np. takich które się zajmują tylko śpiworami, lub tylko butami, a nie wszystkim.


    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    A śpiwór Małachowskiego to już w użyciu jest u mnie 25 lat...
    No właśnie Małachowski jest przykładem firmy wyspecjalizowanej.

    Pozdrowienia

    Basia

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jaki sprzęt turystyczny polecacie
    Przez skyrafal w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 22-02-2023, 15:22
  2. Pierwszy wyjazd w Bieszczady. Zakup namiotu i śpiworów.
    Przez gitarzystka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 01:19
  3. Oddam sprzęt używany
    Przez diabel-1410 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 00:03
  4. Zakup namiotu
    Przez admin w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2009, 01:15
  5. zakup kurteczki
    Przez roGosia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-08-2006, 03:09

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •