Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Skąd najlepiej na szlaki?

  1. #1

    Domyślnie Skąd najlepiej na szlaki?

    Witam Wszystkich,

    zapoznałam się z podobnymi tematami do swojego, poczytałam trochę forum, ale z jednej strony chcę uściślić swój temat a z drugiej jak nie zna się gór, to z powodu takiego nawału informacji w głowie tylko jeden wielki mętlik.

    W lipcu wybieram się ze swoją przyjaciółką w Bieszczady (nigdy nie byłyśmy), zależy nam na ulokowaniu się w jednej miejscowości, która jest najlepszą bazą wypadową na szlaki i najlepiej jakby było to miejsce klimatyczne, bez zgiełku, ale też takie w którym można zjeść jakiś normalny obiad i posiedzieć przy grzańcu w miłym otoczeniu (absolutnie nie chodzi mi o imprezowanie). Jedziemy tylko na 5 dni, a że jestesmy typami stawiającymi na tzw. magię:), to zależy nam aby znaleźć się w miejscu, które-o ile to możliwe-spełni te nasze wymagania. Nie chodzi tez o to żeby odciąć się zupełnie od ludzi, ale nie chcemy komerchy.

    Ktoś na forum polecił Wetlinę i Ustrzyki Górne, słyszałam jednak, że są to miejsca właśnie imprezowe. Nie potrafię się do tego odnieść bo nie znam.

    Będę bardzo wdzięczna za konkretnie rady od osób, które znaja Bieszczady nie od dziś.

    pozdrawiam

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Skąd najlepiej na szlaki?

    Jeżeli chodzi Ci o najlepsze miejsca wypadowe w góry to Cisna, Wetlina i Ustrzyki Górne, każde miejsce w bieszczadach jest klimatyczne, tylko niektore są mniej lub bardziej ze względu na ilość turystów, a niestety tam gdzie są węzły szlaków tam znajdziesz dużo ludzi.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Skąd najlepiej na szlaki?

    Ustrzyki Górne i Wetlina to w istocie centrum najwyższej części Bieszczadów, więc są wybierane na bazy wypadowe. W sezonie z tych miejscowośći łatwo wszędzie się dostać. Jeśli wybierasz się w Bieszczady własnym pojazdem, to możesz wybrać którąś z miejscowości pomiędzy Wetliną a Cisną. Na Twoim miejscu jako podstawowe kryterium przyjąłbym łatwośc dostępu do miejsc które chcecie sobie obejrzeć, jeśli te 5 dni wypadnie od poniedziałku do piątku i nie będzie wtedy jakiegoś długiego weekendu, to zgiełku nie masz się co obawiać.
    Pozdrawiam
    naive

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Węgorzewo
    Postów
    159

    Domyślnie Odp: Skąd najlepiej na szlaki?

    Jeżeli będziesz zmotoryzowany to polecam Dwernik. Powinien spełnić twoje oczekiwania. Będziesz miał blisko na połoniny, pod bokiem Otryt i dolinę Sanu.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Skąd najlepiej na szlaki?

    Dziękie wielkie za konkretne odpowiedzi. Wpadłąm też na pomysł, aby 3 dni stacionować w jednym miejscu a przez kolejne nocowac na szlakach w schroniskach (spanie na podłodze czemu nie), ale zobaczymyb jak to nam wyjdzie.

    Słuchajcie, a możecie poradzić mi jakie obrać szlaki do przełażenia? nie mam za bardzo kondychy, to i nie moge porywac się od razu na nie wiadomo jakie trasy, ale chciałbym zobaczyć to co w Bieszcadach najważniejsze, to co najbardziej warto.
    Orientowałam się już trochę, ale mimo wszystko trudno tak na początku samamu coś wybrać.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Skąd najlepiej na szlaki?

    Połonina Wetlińska , Połonina Caryńska, Szeroki Wierch, Tarnica, Rozsypaniec - generalnie trzymaj się czerwonego szlaku - to taki bieszczadzki kanon

  7. #7

    Domyślnie Odp: Skąd najlepiej na szlaki?

    to już coś, dzięki. Tak czy inaczej muszę posiedzieć i poczytać o tym wszystkim.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Skąd najlepiej na szlaki?

    Cytat Zamieszczone przez G.S. Zobacz posta
    to już coś, dzięki. Tak czy inaczej muszę posiedzieć i poczytać o tym wszystkim.
    Zapodaj na którą konkretnie miejscowość się zdecydowałaś to podamy konkretne trasy. I czy samochód macie (ew. motor, rower, hulajnoge, itp.)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  9. #9

    Domyślnie Odp: Skąd najlepiej na szlaki?

    No chyba padło na Cisną:), wyczytałam, że jest tam spokojniej niż w Wetlinie, a oto mi właśnie chodzi. Co Wy na to? Cisna, dobry wybór?

    To czekam na konkretne szlaki, będę wdzięczna.

    Ps. Piotr, niestety nawet hulajnogi nie będziemy mieli:)

  10. #10
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Skąd najlepiej na szlaki?

    Myślę,że dobry wybór.Ja zrobiłabym to samo!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Skąd najlepiej na Pikuja?
    Przez Maluszek w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 23:06
  2. Najlepiej mieszkać w ... ?
    Przez Renato w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 20:13
  3. Gdzie najlepiej pojechac w Bieszczady?
    Przez Dotka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2005, 15:18
  4. [Wetlina] Gdzie najlepiej przenocować...
    Przez Michalek1021 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2005, 21:12
  5. Gdzie najlepiej pojechać?
    Przez wojtek19 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-06-2004, 13:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •