Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Znakowanie szlaków w Gorganach

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Znakowanie szlaków w Gorganach

    Jak ktoś jest chętny. Przydało by się jeszcze 4-5 osób w Koloczawie.

    Szczegóły tutaj
    http://www.bieszczady.net.pl/newsphp...ews.php?id=920
    http://www.bieszczady.net.pl/newsphp...ews.php?id=928

    Zapraszamy oprócz pracy fajna atmosfera i zabawa
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar pioabram
    Na forum od
    03.2007
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: Znakowanie szlaków w Gorganach

    A jak tam dojechac?Gdzie jest punkt,zbiorczy?

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Znakowanie szlaków w Gorganach

    Znakowanie jest od 2 do 10 sierpnia. Organizatorem są Czesi a koordynatorem ekipy z Koloczawy Jest Ota właściciel czasopisma Treking i portalu karpaty.net. Jeżeli jesteś zainteresowany pomocą to musisz sie z nim skontaktować - redakce@treking.cz. Z tego co wiem spotkanie jest 2go na Słowacji w Humennym. Ja jadę samochodem i startuje z Bieszczadów ale mam już komplet w aucie, chyba że się ktoś wykruszy. Wiem, że na pewno jedzie też kolega Przemek Misiąg z Rzeszowa ale konkretnych informacji udzieli ci Ota jak do niego napiszesz.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Postów
    343

    Domyślnie Odp: Znakowanie szlaków w Gorganach

    rozumiem nieuchronność zmian, pewne rozmaite pożytki nawet,
    a i sam chodziłem po Gorganach także używając szlaków znakowanych;
    jednak osobiście smuci mnie co robicie
    i nie przyłożyłbym do tego ręki (-;

    Serdeczności,

    Kuba

  5. #5
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Znakowanie szlaków w Gorganach

    ja rowniez... nie rozumiem czemu czesi i polacy znakuja szlaki w gorganach.. nie mozna zostawic tego ukraincom?? to ich gory.... po co sie tam pchac.. polacy spaprali juz swoje gory a teraz wyruszaja niszczyc to co fajnego zostalo za granicami.. myslalam ze po tylu latach do polakow dotarlo ze te tereny juz nie sa nasze...a jednak chyba nie...mylilam sie..to nacjonalistyczne bojowki mlodziezowe ze lwowa mialy racje ze wciaz nie moga sie tam czuc jak u siebie...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Znakowanie szlaków w Gorganach

    Buba już ci tłumaczę bo piszesz jak byś nigdy nie była na Ukrainie. Jak zwykle chodzi o kasę a raczej jej brak. Polacy i Czesi nie obudzili się rano z pomysłem, że jutro pojadą sobie w Karpaty wyznakować parę szlaków bo mają taki kaprys. O pomoc zwrócili się gospodarze terenu którzy raczej nie mają w tej chwili środków by to profesjonalnie zrobić. Strona Iwano Frankowska na takie cele dostała spore dofinansowanie z fundacji Karpackie Ścieżki i tam już powstała spora sieć szlaków. Zakarpacie środków nie dostało ale dzięki wspólnej akcji, pomocy sponsorów udało się już wyznakować sporo tras a nowe powstaną w sierpniu. Wyznaczenie nowego szlaku to nie tylko mazanie pędzelkiem po drzewie to przygotowanie wielu strzałek kierunkowych, tablic i mapek sytuacyjnych i kosztuje to spore pieniądze. Przebieg wszystkich szlaków wcześniej jest ustalany z ukraińskimi służbami leśnymi i Służbą Górską.
    Dla mnie i wielu użytkowników tego forum szlaki nie są potrzebne ale jest spora grupa ludzi którym też tak się wydaje a potem trzeba ich szukać w górach. A ratownictwo górskie na UA jest jakie jest.
    Szlaki i tak wcześniej czy później by powstały i nie sądzę by ich powstanie spowodowało zalew ukraińskich Karpat turystami. Zresztą nie bądźmy psem ogrodnika inni chyba też mają prawo zobaczyć bezpiecznie te piękne góry. Chyba że zależy ci by traktować tę część Karpat jak żywy skansen dla wybrańców.
    W tej chwili coraz więcej biur turystycznych organizuje i wysyła w ten rejon grupy zorganizowane. Mają oni ze sobą przewodnika, ustalone trasy i im nie potrzebne są szlaki. Nowe trasy przydadzą się raczej turystom indywidualnym takim z plecakiem.
    Ja osobiście też mam mieszane uczucia ale jest to nieuniknione, że te najdziksze góry Europy dopadnie kiedyś komercja. Ze szlaków jak są też chętnie korzystam, nie wiem, może wytrawnemu turyście to nie wypada . Mimo, że powstają nowe szlaki na Ukrainie jest swoboda poruszania się i biwakowania więc nikt nie narzuca nikomu by z nich korzystał.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Znakowanie szlaków w Gorganach

    rozumiem twoje podejscie...ale to zawsze krok w zla strone... ja rowniez chodze szlakami.. i niekoniecznie uwazam sie za wytrawnego turyste co da sobie rade w kazdych gorach.. powiem ci ze ja nie pojechalabym na wlasna reke w gorgany w ktorych jest kupa kosowki i nie ma szlakow.. nie czuje sie na silach... pojechalam tam z ludzmi ktorzy znaja teren..ale wiem ze jest wiele ludzi ktorzy dadza sobie rade w takich gorach i dla nich one powinny jak najdluzej zostac takie jak sa teraz.. i nie uwazam ze to bycie psem ogrodnika.. nawet za cene ze ja tam nie pojade..

    jesli boje sie wspinac w himalajach bo nie mam takich umiejetnosci, zdrowia, kondycji, kasy to jade w bieszczady wschodnie , beskid niski czy na czarnohore.. i nie uwazam ze powinien mi ktos zbudowac autostrade po himalajach czy wniesc mnie tam na plecach.. czy wszystko musi byc dla wszystkich??
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Znakowanie szlaków w Gorganach

    Jaka autostrada to szlaki turystyczne które są w górach od wieków i tam (UA) też kiedyś były. Nie robimy tam wyciągu, nartostrady, schodków z poręczami i zasieków na szczytach
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Znakowanie szlaków w Gorganach

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    rozumiem twoje podejscie...ale to zawsze krok w zla strone...
    Uzasadnij jaka jest zła strona ?
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Postów
    343

    Domyślnie Odp: Znakowanie szlaków w Gorganach

    Znakowanie szlaków - współcześnie, w tamtych okolicach - to naturalnie sprawa
    już mocno okrzepła i swoja drogą świadcząca o budującej współpracy Ukraińców z Polakami i Czechami,
    a przy tym - świadectwo i czynnik rozwoju górzystej części Ukrainy.

    Tyle tylko, że ten akurat fragmencik rozwoju idzie w niemiłą mi stronę.
    Zwyczajnie chciałbym, by stosunkowo blisko siebie były okolice lube
    tak wczasowiczom, jak turystom sznurkami wędrującym po szlakach i za drogowskazami,
    jak też spacerowiczom kameralnie preferującym raczej własną nawigację
    (bez koniecznosci specjalnego uciekanie ze ścieżki przed farbą).
    Udostępnianie wszystkiego wszystkim - to uniedostępnianie wcześniej niedostępnego
    lubiącym niedostępność - zatem sprzeczność wewnętrzna.

    Znam swą pozycję (na marginesie, bynajmniej nie w jakiejkolwiek elicie),
    nie będę zdrapywał znakowań, podpalał schronisk, czy zalesiał płajów,
    jeno zwyczajnie
    nie przyłożyłbym ręki (ani tuby) dla przyspieszenia zmian pewnie nieuchronnych,
    ale dla mnie niemilych i nie jednoznacznie uzasadnionych.
    Tyle (-;

    Serdeczności,

    Kuba

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Czasy przejść szlaków
    Przez pgr w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 01:59
  2. O znakowaniu szlaków na Ukrainie w N.P.M.
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 17:41
  3. Ranking szlaków
    Przez Pełta w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 13:58
  4. Aktualny stan szlaków
    Przez WojtekR w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 12:15
  5. Oznakowanie szlaków.
    Przez Duch_ w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 21:46

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •