Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    Dla jasności powtórzę.
    Chodzenie po PARKU poza szlakami jest ZABRONIONE.
    Przekraczanie granicy polsko-ukraińskiej poza oficjalnymi przejściami jest ZABRONIONE.
    Jeśli mimo to chcesz przekraczać tak granicę to pamietaj co napisała Buba
    musisz sie liczyc z powrotem do domu przez lwow lub nawet kijow
    Na powakacyjnej giełdzie wspomnień przebijesz relacje z pobytu na Teneryfie czy jakiś innych Egiptów.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Możesz zrobić tak: (...)
    Browar, a nie prościej byłoby, gdyby tak można było dostać się na Ukrainę legalnym przejściem granicznym w Wołosatem? To byłoby zbyt proste?

  3. #13
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    Cytat Zamieszczone przez Henek Zobacz posta
    Dla jasności powtórzę.
    Chodzenie po PARKU poza szlakami jest ZABRONIONE.
    Przekraczanie granicy polsko-ukraińskiej poza oficjalnymi przejściami jest ZABRONIONE.
    Jeśli mimo to chcesz przekraczać tak granicę to pamietaj co napisała Buba

    Na powakacyjnej giełdzie wspomnień przebijesz relacje z pobytu na Teneryfie czy jakiś innych Egiptów.
    jesli mimo to czujesz ze wlasnie o to ci chodzi to zycze szczescia i bede trzymac kciuki za powodzenie twojej wyprawy!! i czekam na relacje!!!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    ....Nie kombinuj w nocy-nasi mają termowizory i współpracują z Ukraińcami.Najlepiej "w samo południe".Sistiema rozciąga się kilkaset metrów od granicy,raczej działa,faktycznie najlepiej potokami.....
    Ale Gościa wypuszczacie ..,złapią.. i przesiedzi w "komórce na drewno" na Ukraińskiej strażnicy przez 24 godziny do wyjaśnienia , to Wam wtedy podziękuje

    ps.Dobrze ,że teraz nie dają słonych śledzi do jedzenia i do tego nic do przepicia przez te 24 godziny , kiedyś w takiej sytuacji to można było się przyznać nawet do współpracy z CIA(kto wie to wie o czym piszę )
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #15
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Browar, a nie prościej byłoby, gdyby tak można było dostać się na Ukrainę legalnym przejściem granicznym w Wołosatem? To byłoby zbyt proste?
    Tak Andrzeju627,to byłoby rzekłbym nawet prostackie.Poza tym z przejścia w Wołosatem skorzystałoby "milion Bułgarów",a z "naszego" sposobu najwyżej paru narwańców.

    -> Joorg
    Jest ryzyko,jest zabawa,albo piargi albo sława
    Teraz co najwyżej wróci przez Lwów,ja idąc (skradając się na początku lat 80-tych XX wieku ) na drugi Rozsypaniec zostałem regularnie ostrzelany,tylko nie wiem czy przez naszych czy Ukraińców.To dopiero elegancka adrenalinka - gwizd kulek nad głową...Jak zaczęliśmy spieprzać do lasu,kumpla dziabła żmija.Jedna z fajniejszych wypraw w Bieszczad.

    ->Henek
    Masz rację (stukrotną) a więc zaproponuję do przemknięcia się okolicę na wschód od Kiczery Sokolickiej,tam nie ma PN-u

    Nie brońcie Panowie młodzieży przygód
    Pozdrav

  6. #16
    piotrula
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    Drodzy Koleżanki i Koledzy!
    Włóczykije!
    Aż miło te wszystkie posty czytać, znaczy człek nie zginie i ktoś mądrzejszy chętnie się jeszcze dzieli wiedzą. Już to kurczę podpiera na duchu.
    Nie pójdę ja przez Zieloną, ryzyku niewspółmierne do przyjemności obcowania z samymi górami. Ruszę czerwonym z Komańczy - dotrę do Halicza. Potem przez zwykłą granicę (z pieczątką) ruszę na Wschodnie - zacznę z Użoka (a więc koleją z Chyrowa?).
    Ino znowu mam pytanie do Kolegów - w jakim miejscu najszybciej LEGALNIE tę granicę przekroczyć (ruszając z Halicza).
    Aha, jak wiadomo na Ukrainie szlaków jak na lekarstwo. A więc kompas i dobra mapa. Ktoś by polecił jakie wydawnictwo (WIG?) i propozycję trasy całymi Wschodnimi?

    Jeszcze raz dzięki za te wszystkie posty! Chętnie zrewanżuję się słowem o trasach w Gruzji, którą rok temu namiętnie zszedłem wzdłuż i wszerz.

  7. #17
    piotrula
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    aha, i jeszcze pytanko: zamierzam zakupić nowy kompas (stary już bąbelki ma) - czy można liczyć na jakiś dobry, niezawodny model? polecilibyście co?

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    Masz dwie możliwości, przemytnik z Ustrzyk Dolnych do Chyrowa a następnie do Starego Sambora i do Sianek. Lub pogadać z kimś kto stoi w kolejce i na stopa przejście w Krościenku, kolejowe oczywiście też. Przejście piechotką to tylko Medyka a to kawał drogi z Bieszczadów. Co do trasy to z Użoka możesz wejść na połoniny prowadzące w kierunku Pikuja. A z stamtąd można dalej. Zależy ile czasu chcesz poświęcić na pobyt na Ukrainie. Bo na początek poleciłbym rejon Pikuja i Połoniny Równej, czyli blisko naszej granicy. Przemytnik jedzie rano o ile się nie mylę 4 45 z Sanoka i około 15 tak więc masz jakiś wybór.
    pozdrowieniazbyszekj

  9. #19
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    chyba lepiej koleja do chyrowa, jak zmierzasz z halicza to bym polacala lapac ten pociag w ustrzykach dolnych, bez sensu chyba jechac na sanok a potem znow spowrotem, on strasznie dlugo jedzie na trasie samok-ustrzyki. Jak dla mnie pociag jest o tyle lepszy ze przekracza sie granice i wiadomo ile czasu to zajmnie.. na samochodowym przejsciu moze to byc 15min a moze 7 godzin (ja przynajmniej mialam taka rozpietosc czasow na tym przejsciu) wiec ciezej cos zaplanowac. Posiadanie map WIG, ukrainskich setek wojskowych i jakiejs pogladowej mapki ukrainy np. atlas samochodowy (na dojazd w gorki) chyba w pelni wystarczy.
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #20

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    obecnie nielegalne przekroczenie granicy jest zaledwie wykroczeniem, takim samym jak przekroczenie predkosci...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady ukraińskie
    Przez darekurban w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 12:33
  2. Przejść Karpaty Ukraińskie
    Przez Qbajot w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 17:21
  3. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 09:23
  4. Forum Ukraińskie
    Przez michaił w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 21:13
  5. Bieszczady Ukraińskie ?
    Przez Alexandra w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-05-2007, 08:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •