Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

  1. #1
    piotrula
    Guest

    Domyślnie Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    Drogie koleżanki i koledzy,
    planuję wyprawę całym grzbietem Bieszczad (czerwonym po polskiej stronie - potem Ukraina) - czy jest jakiś sposób aby kończąc wędrówkę na Haliczu ruszyć z buta na Ukrainę - tak w stronę Użoka?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    No to jest prawdziwe wyzwanie.
    Z Halicza na wschód w stronę ukraińskich górek można iść starymi szlakami które obecnie leżą na terenie Parku Narodowego i nie są udostępnione.
    Tak więc łamiemy na żywca wszelkie przepisy PARKU i tak przez nieistniejącą wieś Potasznia można dotrzeć do Sianek. Tu jest nie tylko granica polska ale zarazem granica Unii
    Nie ma żadnego przejścia oficjalnego, pozostaje przejście nielegalne przez zieloną granicę. To się może udać, ale jakie fajne wrażenia i podniesienie adrenaliny !!!
    Trzeba jeszcze uważać po ukraińskiej stronie, bo ichni pograniczniki dostają wysokie nagrody za złapanie każdego polskiego turysty (nawet przypadkowego) który tam zabłądził.
    Powodzenia.

  3. #3
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    jeszcze jakies 7 lat temu to sie udawalo.. ale wtedy nie bylo unii i granica byla mniej pilnowana.. nie wiem jak jest teraz bo od 2001 roku nie probowalam jej na dziko przekraczac. Wczesniej (w latach 97-2001 robilam to wiele razy i zostalam tylko raz schwytana nie wiem jak wygladaja tereny pograniczne na wysokosci sianek, w niektorych miejscach moga byc problemy z istaniejacymi jeszcze pozostalosciami systiemy.

    nie wiem na ile zalezy ci na tej trasie, ale ja osobiscie w chwili obecnej raczej nie mialabym odwagi.. jesli zdecydujesz sie na ta trase musisz sie liczyc z powrotem do domu przez lwow lub nawet kijow (kumpel mial pecha lub wysoka lapowka dla pogranicznika. Licz sie z tym ze twoje wakacje moga sie przedluzyc nawet o 2 tyg!!

    i jedna z najwazniejszych spraw- zrobienie kroku za slupek nie jest trudne...wtedy zazwyczaj nikt nie lapie , wtedy kiedy postawisz pierwszy krok na ukrainskiej ziemii , problem zaczyna sie kawalek dalej jak sobie juz idziesz w pelni wyluzowany.. najlepiej zebys mial wtedy przy sobie paszport w ktorym juz sa jakies ukrainskie pieczatki i potrafil spokojnie wyjasnic straznikowi w jaki sposob dotarles w to miejsce od strony ukrainskiej, idac przez przejscie oficjalne.. jesli nie widzial cie wczesniej jak krecisz sie po polskiej stronie masz duze szanse go wkrecic w swoja wersje..

    tak jak kolega wczesniej napisal: wszystko jest dla ludzi i moze sie udac lub nie... to nie jest tak ze za kazdym slupkiem siedzi pograniczkik z kalachem i wlasnie czeka zeby cie upolowac.. ale adrenalina i wyzwanie to jest.. wybor nalezy do ciebie.. jesli sie zdecydujesz to beda niezapomniane wakacje, jakkolwiek sie sprawa potoczy..

    jakbys mial jakies dodatkowe pytania to napisz na maila, niektorych informacji wolalabym nie umieszczac na forum ->> biedronka.buba@gmail.com
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #4

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    No nieźle, brakowało mi tutaj takich ludzi...

    Po przekroczeniu granicy i wędrowaniu dalej w Ukrainę moze byc ciężko, nigdy tego nie próbowałem, bo jak pisze koleżanka nie jest cieżko zrobić pierwszy krok, trudniej jest dalej...

    Mogę polecić przejśćie przez San i dalej kierować się strumykami dokładnie na Wschód bo tak najłatwiej ominąć pozostałości systiemy (doszły mnie słuchy ze ponoć w niektórych miejscach dalej ziemia jest regularnie orana ale nie wiem jak to wygląda na prawdę). Nie wiem też jak wyglądałaby dalsza wędrówka na połoniny ukraińskie - duże ryzyko. Ale przekroczenie granicy w lesistym terenie i odrobinie szczęścia jest całkiem realne :)
    bieszczadzkagaleria:
    www.rudak-galeria.pl

  5. #5
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    z tego co pamietam to orana nie byla, ale w niektorych miejscach zasieki byly jeszcze prawie kompletne... a delikwent idacy wzdluz drutu szukajacy przejscia, przelazacy pod zasiekami lub probujacy je przeciac jest najlatwiejszym lupem dla pogranicznikow. Faktycznie sistiema jest przewaznie przerwana na strumykach, acz w jednym druty kolczaste lezaly w mule na dnie strumyka, polacam przekraczanie w butach!!!

    jesli dotrzesz juz do sianek, jakiejs innej wsi lub do drogi turka -uzgorod to jestes juz bezpieczny. Droga na poloniny juz prosta!! Jednak musisz pamiatac ze docierajac do jakiejkolwiek miejscowosci musisz miec wersje jak tam dojechales np. docierajac do uzoka ,ze 'jechales pociagiem z sanoka do chyrowa, ze z chyrowa marszrutka na stary sambor ze ze starego sambora do turki a z turki autobusem na uzhorod do uzoka. Jak nie bedziesz wiedzial jak sie tam dostales moga sie utwierdzic w swoim przekonaniu, zwlaszcza jak wylazles z lasu z glupia mina I naprawde moga ci zajrzec w paszport i glupio bedzie jak nie masz tam zadnej pieczatki,bo ukraincy zawsze wbijaja... liczyc nie beda, ja do teraz mam w paszporcie nieparzysta liczbe pieczatek i nikt sie nigdy nie kapnal..
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    Kotki Puszyste, czy Wyście ... ?!
    Żeby na forum internetowym, taką dyskusję prowadzić ? Przecież już dziś (albo w poniedziałek, w końcu nadchodzi weekend) temat Waszej rozmowy będzie przedstawiony w odpowiedniej notatce służbowej funkcjonariusza Straży Granicznej lub (raczej: i) Policji.
    A może nawet innych służb ? Mamy w końcu się czym pochwalić:
    1) Policja - ta "zwyczajna".
    2) Policja - CBŚ
    3) ABW
    4) AW
    5) CBA
    6) SKW
    7) SWW
    8. Straż Graniczna - też ma swoje komórki, nazwijmy je "Informacyjnymi".

    Czy myślicie, że ONI nie używają Internetu ? Przecież mają w swoich szeregach analityków, którzy w pracy w ogóle nie wstają od komputerów podłączonych do Internetu.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 11-07-2008 o 20:10
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    myslisz ze jak kolega by podal termin wyjazdu to by obstawili lepiej granice zeby go schwytac??

    albo mnie zamkna za to ze np. lat temu 10 osmielilam sie wsadzic noge do sanu???

    chyba forum jest do dowiadywania sie roznych rzeczy, a nie tylko o pokoj z lazienka w ustrzykach gornych...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    myslisz ze jak kolega by podal termin wyjazdu to by obstawili lepiej granice zeby go schwytac??
    (...)
    Tak właśnie myślę.
    I nie są to tylko "teoretyczne" przemyślenia.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    ale nasz kolega jest madry i nie podal terminu :)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Jak tu przejść z Bieszczad polskich na ukraińskie?

    Cytat Zamieszczone przez piotrula Zobacz posta
    Drogie koleżanki i koledzy,
    planuję wyprawę całym grzbietem Bieszczad (czerwonym po polskiej stronie - potem Ukraina) - czy jest jakiś sposób aby kończąc wędrówkę na Haliczu ruszyć z buta na Ukrainę - tak w stronę Użoka?
    Możesz zrobić tak: przekroczyć granicę z Ukrainą w jakimś Hrebennym czy Korczowej,zarobić pieczątkę,wrócić najbliższymi krzakami i ze świeżą pieczątką zadać w Bieszczad.Tam już spokojnie zapodać "za bucki".Tylko jak Buba poucza miej opanowaną legendę!Dobra legenda złota warta-zadawaj w miejscu w które mógłbyś się dostać od ich strony.Nie kombinuj w nocy-nasi mają termowizory i współpracują z Ukraińcami.Najlepiej "w samo południe".Sistiema rozciąga się kilkaset metrów od granicy,raczej działa,faktycznie najlepiej potokami.Pamiętaj że ochrona granicy jest najintensywniejsza 5-15 km od niej.
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 11-07-2008 o 22:36
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady ukraińskie
    Przez darekurban w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 13:33
  2. Przejść Karpaty Ukraińskie
    Przez Qbajot w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 18:21
  3. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 10:23
  4. Forum Ukraińskie
    Przez michaił w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 22:13
  5. Bieszczady Ukraińskie ?
    Przez Alexandra w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-05-2007, 09:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •