Strona 14 z 65 PierwszyPierwszy ... 4 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 24 64 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 643

Wątek: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

  1. #131

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Sorry Recon za zmiane tematu ale ja to zawsze swoje........

  2. #132
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    11 listopada 2008 [...]
    Napisałem na kartce, że tak Recon1 uczcił Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę i docisnąłem małą flagą.
    Stan na 6.12.2008: flaga dumnie powiewa, karteczki brak.

    Czterech panów B.

  3. #133
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    bmiller, dzięki... normalnie miło mi się zrobiło.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #134
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    I oby wbrew różnym trudnościom obiektywnym i nieprzewidywalnym, stało się to moją tradycją ... takie oznakowanie wejścia na jakiś bieszczadzki szczyt w dniu Święta Odzyskania Niepodległości. Nie jest to może jakieś zbyt ambitne, ale wymaga trochę zachodu przy logistyce. W planach urlopowych już to biorę pod uwagę. Jest więc motywacja do wyskoku w Biesy. Jeśli znajdą się ludkowie do takiego wspólnego pompatycznego wejścia w tym dniu, to niech też już planują
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  5. #135
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    W mojej firmie niedługo zacznie się planowanie urlopów więc muszę poczynić przymiarki. Bieszczady chcę odwiedzić 3 razy, a jeśli więcej się uda to szczęście będzie szczodre dla mnie. Raz... na KIMB, dwa... na urlop w lipcu i trzy... to nowa świecka tradycja na 11 listopada. Na lipiec już mam względnie ustalony pobyt w Mucznem i Smerku. Zostaje logistyka, ale skorzystam chyba z Hotelu Muczne i OW Smerek (tutaj jeszcze nie nocowałem). Trasy wypadów są też względnie ustalone, ale dopracowania cały czas trwają :)

    Hotel Muczne (?):
    >Tarnawa Niżna-Dźwiniacz Górny-Łokieć-.Tarnawa Niżna + Sokoliki, Bukowiec cmentarze
    >Muczne-Bukowe Berdo- Krzemień- Bukowe Berdo-Muczne


    OW SMEREK (?)

    >Smerek-stokówką do granicy-Okrąglik-Jasło-Małe Jasło-Okrąglik-czerwonym do OW Smerek
    >Radziejowa-Tyskowa-Przełęcz Hyrcza-cerkiew Łopienka-Baza studencka-Dołżyca
    >Dołżyca-Buk-Sine Wiry-schronisko Jaworzec-Kalnica
    >Wetlina-Jawornik-Rabia Skała-Nova Sedlica (nocleg)
    >Nova Sedlica-Krzemieniec-Wielka Rawka-Mała Rawka-schronisko-Przełęcz Wyżniańska

    Ciekawe co zostanie a co zniknie z planów? Na razie jest to plan minimum.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  6. #136
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    >Tarnawa Niżna-Dźwiniacz Górny-Łokieć-.Tarnawa Niżna + Sokoliki, Bukowiec cmentarze
    polecam zmodyfikować trochę tą trasę...
    Z Mucznego wychodzisz w stronę Tarnawy. Na majdanie z którego wychodziło się kiedyś na Obnogę skręcasz w lewo tam znajduje się stokówka na Branzberg. Stamtąd granią na szczyt Jeleniowatego do słupka pomiarowego 907. Dalej idziesz jeszcze kilkaset metrów do kolejnego szczytu Jeleniowatego, który u Krukara nazywa się Sucharyny. Stamtąd stokówką schodzisz do drogi na Dydiową. Wyjdz nieco wyżej (około 300 m) w stronę Dydiowej i wejdź na stokówkę w kierunku Łokcia za jakieś 500 metrów dojdziesz na polankę nad Łokciem (tam ambona). Idziesz dalej granią tej polany i dochodzisz do takiego charakterystycznego pagórka nad Łokciem gdzie znajdują się okopy z I W.Ś. Stamtąd niepowtarzalny widok na dolinę Sanu i charakterystyczny "koniec świata" (tzw. unpluged). Dalej już szlakiem przez Dźwiniacz do Tarnawy. W ten sposób nie będziesz robił dwa razy tej samej trasy i urozmaicisz ją trochę.

    Jeżeli chodzi o Sokoliki to próbuj przedrzeć się przez lub pod Kiczerą Sokolicką do Bukowca... Są tam jakieś stokówki, ale z chaszczowaniem byłoby trudno bo to głównie las świerkowy.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  7. #137
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    (...) Z Mucznego wychodzisz w stronę Tarnawy. Na majdanie z którego wychodziło się kiedyś na Obnogę skręcasz w lewo tam znajduje się stokówka na Branzberg. Stamtąd granią na szczyt Jeleniowatego do słupka pomiarowego 907. (...)
    Pomysł doskonały, tyle że bardzo łatwo tam pobłądzić (z autopsji!). Trasa jest nieoznakowana, a przede wszystkim znajduje się tam sporo łże-stokówek, czyli dróg zrywkowo - zwózkowych. A stokówka "właściwa" też jest przez ciężki sprzęt leśny rozjeżdżona i na wielu odcinkach trudno ją odróżnić od doraźnych dróg zrywkowych.
    Szukałem tego miejsca po Brenzbergu, kręciłem się tamtędy jak mój kot po kuchni, i ... nie znalazłem.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  8. #138
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Marcin, serdeczne dzięki za cenną podpowiedź. Trasa "Tarnawa Niżna-Dźwiniacz Górny-Łokieć-Tarnawa Niżna" to trasa w skrócie i nawet w założeniach nie było powrotu tą samą drogą, dopiero tworzę szczegóły. Okolice Mucznego "trochę" już złaziłem kilkanaście lat temu ale jednak liczę właśnie na takie podpowiedzi. Każda jest cenna i będzie mocno(!) rozważana przy szczegółowym wyznaczaniu trasy.
    "+ Sokoliki, Bukowiec cmentarze" to temat na ten sam dzień a nie na osobny, ograniczony czasem jaki zostanie, więc zapewne podjechanie i zrobienie małego wypadu "reconesansowego".
    Tak samo zastanawiam się nad zejściem z Bukowego Berda przez Obnogę i Kruhłę (Grandysową Czubę).
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 18-12-2008 o 13:09
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  9. #139
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  10. #140
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    bardzo łatwo tam pobłądzić
    Nie no Recon to raczej nie jest przypadkowym turystą...
    Trudno pobłądzić bo wzdłuż Jeleniowatego ciągnie się stokówka Dydiowa - Tarnawa, a jak idziesz zgodnie z tym schematem co podałem to bez problemu wyjdziesz tam gdzie trzeba. Trasę tą przerabiałem w październiku i wygląda na to że prace zrywkowe są w tej chwili przeniesione na drugą stronę Jeleniowatego i tam stokówki mogą się wić i plątać. pamiętać tu trzeba główną zasadę aby trzymać się grzbietu odnogi i nie wchodzić w potoki, a wszystko będzie dobrze. Zasady są jednak po to żeby je łamać więc życzę miłego błądzenia po tym ciekawym grzbiecie.
    Jeżeli chodzi o Grandysową to warto wydeptać tą ścieżkę, choćby tylko z sentymentu.

    Ps. O tej porze roku możesz liczyć na stopa... Nigdy nie udało mi się przejść drogi Tarnawa - Bukowiec bo zawsze ktoś się zatrzymał.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kilka jednodnoiwych wypadów w bieszczady.prosba o pomoc.
    Przez krzysiudr w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 20:18
  2. o cmentarzach nie tylko w Bieszczadach, czyli słów kilka o Maguryczu
    Przez szymon magurycz w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 07:47
  3. Kilka pytan o bieszczady wschodnie
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2007, 11:09
  4. Kilka słów o języku polskim...
    Przez WojtekR w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 22-01-2007, 11:35
  5. Słów kilka o Bieszczadzkich Wilkach
    Przez Snurf w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2005, 15:04

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •