Strona 46 z 65 PierwszyPierwszy ... 36 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 56 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 643

Wątek: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

  1. #451
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    DSC09033.JPGDSC09034.JPG

    Zawsze mnie intrygował ten znak informujący o strefie nadgranicznej. Cisza wszędzie o nim. Czemu tutaj go postawiono a stoi już dawno a teraz na czyjejś parceli z nowym domkiem.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #452
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Teraz przez Hoczew do Leska. Łazimy trochę po mieście, ja kręcę co chwila kamerką... "eeee tyyyyyyy tutaj nie można kaaaaamerować eppp, eppp... mnie nie wolno kamerować... ep, ep... trzeba zapłacić ep, ep.... eeee tyyyy". Młody naciska by jechać do tych Szelców co mu obiecano a widać, że już go skręca na słodkie. Jedziemy za miasto, wolę to niż w samym mieście. Na miejscu, już chyba nie ma małego ZOO(?)... nie sprawdzam, za to folguję sobie obżarstwo, a co... mam dobre spalanie :P ciacho, 6 gałek lodów i cola. Lubię słodkości od Szelców tak jak lubię też od Bliklego, mają naprawdę dobre. Teraz mały skok do Kamienia Leskiego, na miejscu skałkarze ćwiczą. Jakieś dwie dekady temu szliśmy z kolegą zielonym szlakiem z Terki do Leska i ten zatrzymując się koło skały powiedział "rany ale fajna skała do wchodzenia i dziewicza jeszcze". Ewa z młodym wchodzi na szczyt, mi się nie chce, pilnuję bagażu całej trójki.
    W Uherce skręcamy na Myczkowce, zwiedzamy park miniatur a nstępnie robimy spacer po tamie. W Solinie parkujemy, łazimy wśród straganów i wchodzimy na deptak na tamie. Szlifujemy ją w jedną i drugą stronę i zbieramy się bo młody zaś przypomina "a kiedy będzie ten sławny pstrąg?". Objeżdżamy Polańczyk aż do mola, trochę nawet lansujemy po trotuarze i... pryskamy z uzdrowiska na pstrąga do Terki.
    Parkujemy pod Córką bo tam było 1 wolne miejsce i idziemy Pod Tołstę "halo, halo... proszę państwa, jak nie jecie u mnie to proszę zabrać samochód z mojego parkingu". Zabieramy i dalej robimy coś na wcisk. Pod Tołstą uderza mnie zaś jakaś zmiana... w mordę jeża, wszyscy z obsługi ubrani w czarne t-shirty z napisem UNITRA. Normalnie wyglądają jak jakaś ochrona. Dlaczego Unitra? Czy to własność CWS w Polańczyku? Koszmarnie to wygląda, no żeby jeszcze Pod Tołstą ale Unitra. To wyzwala we mnie czujność, zamawiamy pstrągi plus dodatki a ja bacznie obserwuję "ochronę". Ten "ochroniarz" od grilowania to już nie ten sam człowiek, który, gdy byłem ostatnio, serce wkładał w grilowanie pstrąga, teraz tylko przewraca i dosypuje węgla. Czy tutaj też pewna epoka się skończyła? Może miałem wtedy pełną d..ę (cenz. własna), ale to chyba już nie ten sam smak pstrąga co drzewiej bywało. Zrobiło się chłodno a i ciut deszczyk pokropił. Jedziemy asfaltową drogą do Dołżycy... wspominam jak kiedyś robiłem pętlę Terka - Krysowa zielonym szlakiem, dalej odbiłem w czarnym do bacówwki, brodem przez Wetlinę, Sine Wiry, w Polance w zielonej budce (mieszkał tam kiedyś człowiek i zrobił mi placki ziemniaczane z zieleniny jakiejś) i żadnej tam galerii nie było i parkingu też, i dalej z buta do Terki. Słabo? Zapraszam na taką pętelkę z buta! Tylko właśnie wtedy była jeszcze żółta żwirowa droga a nie asfalt! O kapliczka! tutaj wtedy odpoczywałem, teraz już odnowiona. Było już ciemno jak dochodziłem do sklepu na górce... rany jak wtedy smakuje zimny żywiec. To se ne wrati panie Havranek.
    Myślimy już o powrocie do Zajazdu, jest 19.30 gdy mijamy mostek w Polance. Nie ma bata... zatrzymujemy się i z buta walimy do Sinych Wirów. Pusto, szaro, cicho i żadnych już ludzi, lekko tajemniczo, ooooooooo to lubię w Bieszczadach.
    Warto było tam pójść bo miałem tam okazję coś zobaczyć czego przez tyle lat łażenia po Biesach nigdy nie widziałem. Dawkują mi to skropmnie po trochu, to żbika, to niedźwiedzia, to gniazdo zaskrońców, to wysyp żmij, to orła na odległość 7 metrów a teraz...
    Cdn... :)
    Ostatnio edytowane przez Hero ; 21-05-2013 o 09:34
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  3. #453
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Nie to, że nigdy w życiu tego nie widziałem, widziałem, ale nie w Bieszczadach. Zeszliśmy do Sinych Wirów i oczom naszym ukazały się zawody pstrągów(?) (z czerwonymi płetwami) w skokach wzwyż i zarazem w dal. To był zbiorowy pokaz całkiem sporych osobników od około 20 do sporo ponad 30 centymetrów, chociaż były też i mniejsze. Nie widzieliśmy czy udawało im się przedostać przez silny nurt i kaskady z kamieni by płynąć dalej, ale paru cwaniaczków zobaczyliśmy pod samymi nogami jak na kamieniu odpoczywały do następnego skoku. Jednemu postanowiłem pomóc, ale się z ręki wyśliznął... nie chciał? eee.... śliski był. Staliśmy i staliśmy bo widok był przedni. Nakręciłem też z tego konkursu film a tym cwaniaczkom spod moich nóg zrobiłem kilka zdjęć... Zorki 5 :P Nie chciałem używać flesza i nie wiem czy coś zobaczycie, ale potrenujcie oczy. Otaczająca szarość zaczynała się zmieniać w ciemność i skoczków postanowiliśmy pożegnać, chociaż zawody trwały dalej w naajlepsze. Niektórzy powiedzą phiiiii, ależ mi rewelacja?... dla nas była!Do Polanki doszliśmy jak już było ciemno. W samochód i teraz już prosto na obiadokolację do Zajazdu, później na dołku w Matragonie piwko i palulu. Następnego dnia wreszcie czas na większe użycie nóg. Cdn...
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #454
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    DSC00065.JPGDSC00066.JPGDSC00070.JPG

    Cwaniaczki... pewnie warszawskie :P
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  5. #455
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Powiadasz, że skakały pstrągi z czerwonymi płetwami. To bardzo ciekawe.
    Pozdrawiam !

  6. #456
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Mnie te "pstrągi" wyglądają na klenie w tarle
    Pozdrav

  7. #457
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Znawcą nie jestem i dlatego dałem znak zapytania przy pstrągach aby sprowokować znawców do opinii. Widziałem pstrągi potokowe i tęczowe i one miały kropki a te ich nie posiadały. Napisałem o czerwonych płetwach bo takie miały trochę je na zdjęciu widać.
    Nie oczekiwałem Wojtku sarkazmu, chociaż masz do tego prawo, ale bardziej informacji np. to nie był pstrąg tylko brzana. Teraz jak poszperałem to... na brzanę wygląda, ale nigdy jakoś nie kojarzyłem tej ryby z Bieszczadami. Pozdrawiam!
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  8. #458
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    No proszę, a ja myślałem, że w strumieniach bieszczadzkich są tylko pstrągi. Na Forum o rybach też nic się nie pisało... wzięcie miały wilki i niedźwiedzie :P
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  9. #459
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Fajnie, że można takie cuda przyrody podziwiać w Bieszczadach. Chętnie obejrzałbym ten filmik, który nakręciłeś.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  10. #460
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Słów kilka(dziesiąt) o niedawnym wypadzie w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Znawcą nie jestem i dlatego dałem znak zapytania przy pstrągach aby sprowokować znawców do opinii. Widziałem pstrągi potokowe i tęczowe i one miały kropki a te ich nie posiadały. Napisałem o czerwonych płetwach bo takie miały trochę je na zdjęciu widać.
    Nie oczekiwałem Wojtku sarkazmu, chociaż masz do tego prawo, ale bardziej informacji np. to nie był pstrąg tylko brzana. Teraz jak poszperałem to... na brzanę wygląda, ale nigdy jakoś nie kojarzyłem tej ryby z Bieszczadami. Pozdrawiam!
    Łowię ryby od ponad pięćdziesięciu lat i różne cuda widziałem. Jeżeli odebrałeś mój post jako sarkazm, to Cię przepraszam, nie było to moją intencją. Sam widziałem ryby tego samego gatunku, o różnych kolorach a nawet kształtach (wszystko zależy od środowiska w którym żyją). Co do brzan, to mówi się że fruwają (kiedy wyskoczą nad wodę, słychać furkotanie). Jeśli chodzi o ryby z czerwonymi płetwami, to jak stwierdził Browar, prawdopodobnie były to klenie.
    Pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez Wojtek z Zielonki ; 22-05-2013 o 19:29

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kilka jednodnoiwych wypadów w bieszczady.prosba o pomoc.
    Przez krzysiudr w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 20:18
  2. o cmentarzach nie tylko w Bieszczadach, czyli słów kilka o Maguryczu
    Przez szymon magurycz w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 07:47
  3. Kilka pytan o bieszczady wschodnie
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2007, 11:09
  4. Kilka słów o języku polskim...
    Przez WojtekR w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 22-01-2007, 11:35
  5. Słów kilka o Bieszczadzkich Wilkach
    Przez Snurf w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2005, 15:04

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •