Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Prowiant i spanie na trasie

  1. #1

    Domyślnie Prowiant i spanie na trasie

    Witam wszystkich,
    Jam tu pierwszy raz. 10 sierpnia wybieramy się (4 osoby) w Bieszczady. Co prawda złaziliśmy Sudety i co nieco w Beskidzie, ale Bieszczad zupełnie nie znamy.W tydzień chcemy oblecieć z bazy różne miejsca na wschód od linii Tworylne-Berehy Górne. Drugi tydzień ma wyglądać tak:
    1 dzień - zostawiamy samochód w Woli Michowej. Torami i szlakiem do Duszatyna.Chryszczata i spanko w Rabem . 2 dzień: Wysokim Działem do Bacówki Pod Honem albo Dołżycy. 3dzień: Falowa, Jaworzec, Przeł. Orłowicza, Chatka Puchatka . 4 dzień: zajście do Wetlinki Górnej, Rawka i Działem na Małą Rawkę. 5 dzień: Kremenaros, Rabia Skała, Dziurkowiec, zajście na sLowacką stronę do Runiny .6 dzień: powrót na granicę , Okrąglik i zejście do Cisnej lub Przysłupu. 7 dzień: ciuchcią do Woli Michowej sprawdzić czy nasz wózek jeszcze tam jest.
    Zatem pytania:
    -czy są sklepy w Duszatyniu, Prełukach, Bystrem k. Baligrodu, Górnej
    Wetlinie albo Rawce pod Wetliną?
    - gdzie na tej trasie można się rozbić i wziąć prysznic?
    - czy można liczyć na nocleg (np. pod namiotem) i ew. kolację przy świecach w Runinie? Może ktoś zna ceny?
    - czy w Dołżycy działa pole namiotowe? Jest na mapie.
    -Może ktoś da namiar na miejsce gdzie będzie można bezpiecznie zostawiać namiot na całe dnie i ew. się umyć (to na wypadek buntu i rezygnacji z trasy). Ufffffff! Ale epistoła! No to ufnie czekam.
    Wasz dżem

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Prowiant i spanie na trasie

    W Bystrem k.Baligrodu nie ma sklepu + najbliższe są w Baligrodzie (pierwszy pojawi się vis a vis poczty, kolejne w centrum miejscowości (kilka sklepów +jakis a la dyskont spożywczy) kilka kilometrów trza sie przejść, dość łatwo złapac stopa.
    Sklepik jest też w Jabłonkach (drogie fajki

    W Bystrem, w ośrodku kuratoryjnym u p.Chmaja można było kupic papierosy, lody i inne niezdrowe jedzenie, ale odkąd przestał sprzedawac piwo rzadko tam zachodzę
    Jest też oczywiście sławetne ORW Bystre.

    Tak z ciekawości, czytam Twój plan i zastanawiam sie po jakiego grzyba pytasz o sklepy w Bystrem?

    Pozdrawiam:)

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Prowiant i spanie na trasie

    Cytat Zamieszczone przez dżem z bont Zobacz posta
    4 dzień: zajście do Wetlinki Górnej, Rawka i Działem na Małą Rawkę. 5 dzień: Kremenaros, Rabia Skała, Dziurkowiec, zajście na sLowacką stronę do Runiny ??
    A co na Małej Rawce? Nocleg? Schodzić do bacówki i kolejnego dnia wchodzić z powrotem trochę szkoda czasu - zmieniłbym ten plan.
    Cytat Zamieszczone przez dżem z bont Zobacz posta
    -czy są sklepy w Duszatyniu, Prełukach, Bystrem k. Baligrodu, Górnej
    Wetlinie albo Rawce pod Wetliną?
    Nie ma, jedynie bar w Duszatynie. Nie ma takiej miejscowości Rawka pod Wetliną - gdzie to znalazłeś? Schodzenie do Bystrego i tak mija się z celem, skoro dalej macie iść czerwonym szlakiem.
    Cytat Zamieszczone przez dżem z bont Zobacz posta
    - czy w Dołżycy działa pole namiotowe? Jest na mapie.
    Działa. Zdaje się że w tym terminie są tam Bieszczadzkie Pierdoły - będzie tłok.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #4

    Domyślnie Odp: Prowiant i spanie na trasie

    Witaj vm 2301 i dzięki za pomoc.
    Gwoli jasności: Jest prawdopodobne, że zachaczymy o Komańczę (np. prowiant). Wtedy śpimy w Duszatyniu, a baza w Rabem - za blisko. Zanocujemy więc w Bystrem (choć tuptanie po asfalcie ). Na Wysoki Dział wrócimy szlakiem przez Kołonice albo Jabłonki (zakupy) i w górę potoku Jabłonka do grzbietu.
    Pozdrówka!
    Acha! Fajki nie są problemem - rzuciłem w ubiegłym wieku

  5. #5

    Domyślnie Odp: Prowiant i spanie na trasie

    Dzięki, Piotrze za troskę.
    Spojrzałem na czas przy Twojej odpowiedzi i bardzo się wzruszyłem. Ja słodko śpię, a Ty..
    1. Po zejściu do Wetlinki Górnej drogą w kierunku Wetliny i przy hotelu Górskim (tu na mapie Express Map napisali: Rawka i myślałem, że może sklepik koło przystanku) na zielony do Małej Rawki. Nocleg przy bacówce Pod Małą Rawką. Fakt - trzeba zejść, ale moja kobita uznała, ze przejście Działem dostarczy jej niezapomnianych wrażeń estetycznych. (mój wariant to raczej Berehy Górne i Caryńska ile się da, byle zdążyć przed nocą zielonym przez Wyżniańską do bacówk Pod Małą Rawką.
    2. Zejście do Bystrego to na wypadek gdybyśmy odwiedzili Komańczę (albo ktoś zdechł). Wtedy nocleg w Duszatyniu a następny w Bystrem, bo Rabe chyba za blisko. Na Wysoki Dział wrócilibyśmy przez Kołonice i czarnym albo (ktoś to opisywał na forum) z Jabłonek w górę Jabłonki do czerwonego.

    Nikt jakoś nie pisał o możliwościach prysznicowych. Czyżby Bieszczadnicy uzywali jeno wody źródlanej?
    Ponieważ idą ze mną 3 holki (w tym 2 prywatne) , pewnie przyda się choć 2 razy rozbić tak, by obok (za opłatą) można było wziąć prysznic.

    A może coś wiesz o Runinie? Bo zejść do niej to chyba wolno?

  6. #6

    Red face Odp: Prowiant i spanie na trasie

    i znów witaj Piotrze!
    Zdarzyło mi się, że ręka szybsza od myśli klikła. Nie podziękowałem i nie pożegnałem się jak mamusia uczyła. Przeto dzięki za wzruszenie i pomoc.

    na zawsze Twój
    dżem

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Prowiant i spanie na trasie

    Sklep w Jabłonkach (na oko) jest mały i zapewnia chyba tylko produkty podstawowe, jeśli potrzebujecie większych zakupów, to radzę wskoczyć do Baligrodu.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Prowiant i spanie na trasie

    Cytat Zamieszczone przez dżem z bont Zobacz posta
    ... w Duszatyniu, ...
    Gwoli ścisłości i na przyszłość... śpisz w Duszatynie,a nie "w Duszatyniu" ( to jest tak jak nie Bieszczad , a Bieszczady).Życzę radości dla Ciebie i Twojej Kobity too... z pobytu w Bieszczadach.
    ps. a po powrocie napisz proszę jakąś relację z udanego pobytu w Bieszczadach.
    ps.2 Dżem Riedela .. to był tylko i wyłącznie DŻEM a Ty ...?
    ps.3 a jeszcze ..., w Bieszczadach używa się tylko "wody z potoku" prysznic to sobie ... do ..
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Prowiant i spanie na trasie

    Cytat Zamieszczone przez dżem z bont Zobacz posta
    2. Zejście do Bystrego to na wypadek gdybyśmy odwiedzili Komańczę (albo ktoś zdechł). Wtedy nocleg w Duszatyniu a następny w Bystrem, bo Rabe chyba za blisko.
    Ok, nie doczytałem - choć iść z Woli Michowej do Rabego przez Komańczę... no w sumie można... czemu nie :)

    [edit:]Rozwinę co by nie było że się czepiam czy coś
    Chodzi mi o to że idąc z Duszatyna do Komańczy, 2 razy przejdziecie odcinek, który zajmie ok. 4h. Na trasie Prełuki - Komańcza zobaczycie las i nic (prawie) poza tym - teren zalesiony. W Komańczy zdążycie najprawdopodobniej zwiedzić sklep samoobsługowy i ze względu na czas trzeba będzie wracać. Zatem może warto rozważyć opcję zwiedzenia Komańczy w inny sposób - macie samochód. To tylko 20 minut z Woli Michowej. Pojechać, zwiedzić, poszwędać się a z Woli Michowej do Duszatyna i na Chryszczatą.
    Cytat Zamieszczone przez dżem z bont Zobacz posta
    Wtedy nocleg w Duszatyniu a następny w Bystrem, bo Rabe chyba za blisko.
    Odległość z Rabego do Bystrego to jakaś godzinka, zatem różnica niewielka. Z Duszatyna do Bystrego raczej nie więcej niż 4h - czyli jak na 1 dzień też nie za wiele.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 05-08-2008 o 18:49
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #10
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Prowiant i spanie na trasie

    Jeżeli chcecie iść torami do Duszatyna, to po drodze macie sklep w Smolniku i w Mikowie. Następny w Jabłonkach lub w Baligrodzie. Bar w Duszatynie może być pomocny, tak jak i jakieś bufety w ośrodkach wczasowych okolic Baligrodu. Pola namiotowe raczej nie posiadają natrysków. W Osławie można się kąpać do woli. Inne potoki bywają chłodne w obejściu. Natryski mają chyba wszystkie kwatery agroturystyczne. Na trasie jest ich sporo, ale nie w Duszatynie.
    Długi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Spanie na sianie :)
    Przez berenika w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 13:48
  2. Transport na trasie Zagórz - Dwernik
    Przez Gohs w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 21:29
  3. Nocleg na trasie do grobu hrabiny
    Przez Mazzi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 12:04
  4. Bieszczady, spanie, Dwernik itp...
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2002, 11:35
  5. a moze spanie w stodole?
    Przez Monika w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2001, 06:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •