Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Nawigacja GPS a Bieszczady

  1. #1

    Domyślnie Nawigacja GPS a Bieszczady

    Chcę ten post zadedykować użytkownikom GPS i podobnych cudów - idę sobie stokówką od Przysłupu do Cisnej około 19.30 - coś jedzie. Zatrzymuje się Pan i mówi że jedzie z Gdyni i chciałby do Wetliny . Twierdzi że nawigacja GPS go tak prowadzi.
    Zastanawiam się jak też by ów Pan jechał tam po zmroku ?
    Konkluzja - Bieszczady praktycznie zwiedzać po zapoznaniu się z papierową topografią - nawigacja jest OK , ale bywa z nią śmiesznie .

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Nawigacja GPS a Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez bogdan_che Zobacz posta
    Konkluzja - Bieszczady praktycznie zwiedzać po zapoznaniu się z papierową topografią - nawigacja jest OK , ale bywa z nią śmiesznie .
    To co piszesz zdecydowanie dotyczy nie tylko Bieszczadów.
    Czytałam już i słyszałam o wielu zabawnych, chociaż niekiedy również groźnych przypadkach, jakie mieli posiadacze GPS, którzy się czuli zwolnieni z myślenia.

    Pozdrowienia

    Basia

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Nawigacja GPS a Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez bogdan_che Zobacz posta
    Chcę ten post zadedykować użytkownikom GPS i podobnych cudów - idę sobie stokówką od Przysłupu do Cisnej około 19.30 - coś jedzie. Zatrzymuje się Pan i mówi że jedzie z Gdyni i chciałby do Wetliny . Twierdzi że nawigacja GPS go tak prowadzi.
    Zastanawiam się jak też by ów Pan jechał tam po zmroku ?
    Konkluzja - Bieszczady praktycznie zwiedzać po zapoznaniu się z papierową topografią - nawigacja jest OK , ale bywa z nią śmiesznie .
    Wszystko zalezy jaką się ma mapę do tej nawigacji, teraz nastąpił wysyp różnych wynalazków, ja mam od kilku lat znana polską mapę/ aktualizowaną / i nie zdarzyło się by mnie gdzieś zawiodła, sprawdzałem ją też w Bieszczadach. A poza tym o ile wiem geografia w szkołach jeszczdu3ikifzst, wiec po wytyczeniu trasy można ją sobie sprawdzić, chociaż dla 90 % naszych rodaków Bieszczady zaczynają się na rogatkach Rzeszowa.
    Pozdrawiam
    naive

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Nawigacja GPS a Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez naive Zobacz posta
    Wszystko zalezy jaką się ma mapę do tej nawigacji, teraz nastąpił wysyp różnych wynalazków, ja mam od kilku lat znana polską mapę/ aktualizowaną / i nie zdarzyło się by mnie gdzieś zawiodła, sprawdzałem ją też w Bieszczadach.
    Ja jednak ostatnio obserwuję, że najczęstszy błąd, to nie mapa, bo te z reguły są na przyzwoitym poziomie (zwłaszcza jesli chodzi o drogi główne), ale ustawienia samego odbiornika. Najcześciej tuż po zakupie bawimy się wszelkimi ustawieniami itp. i dokonujemy zmiany w ustawieniach parametrów trasy. Np. zaznaczamy "unikaj dróg płatnych", "preferuj bezdroża" itp. a potem zapominamy że tam coś gmeraliśmy, i okazuje się ze GPS prowadzi nas przez las zamiast prostą drogą.
    Tak więc o ile zawsze powtarzałem, że GPS jest tylko tak dobry jak mapa do niego, to jeszcze dodam do tego wlaściwe "założenie trasy".
    http://www.doczu.pl

  5. #5

    Domyślnie Odp: Nawigacja GPS a Bieszczady

    Ja jeździłem z najnowszą automapą po Cisnej, Wetlinie itd i doskonale prowadziła jak za rękę , ale jak ktos kupi nawigację z hipermarketu to nawet do Warszawy z nią nie trafi

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Nawigacja GPS a Bieszczady

    W Cisnej, czy Wetlinie, to chyba ciężko się zgubić

  7. #7
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Nawigacja GPS a Bieszczady

    Dużo zależy od ustawienia GPSu. W moim jest opcja nawigacji najkrótszą drogą lub najszybszą. Do tego dochodzi spora liczba różnych wyjątków, które można ustanowić dla poszczególnych tras.
    Wybór trasy "najkrótszej" z jednoczesnym zezwoleniem na wyznaczenie drogi po drogach "leśnych" powoduje, że czasem GPS może nas zaskoczyć.
    Oczywiście aktualność map to podstawa.

    Pamiętam, że od zawsze turyści np. szukali przejazdu między Czarną Dolną a Teleśnicą.
    Na większości map papierowych była tam droga, której oznaczenie nie wskazywało, że by ją przejechać trzeba dysponować traktorem z napędem na 4 koła.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Nawigacja GPS a Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez facio_2004 Zobacz posta
    Ja jeździłem z najnowszą automapą po Cisnej, Wetlinie itd i doskonale prowadziła jak za rękę , ale jak ktos kupi nawigację z hipermarketu to nawet do Warszawy z nią nie trafi
    Za przeproszeniem pitolisz Waść.
    Nie ma znaczenia, czy kupujesz nawigację z marketu, czy z salonu firmowego.
    Poszczególne modele różnią się w zasadzie tylko drobiazgami i dodatkami. Podstawowa funkcja jest ZAWSZE ta sama, a różnice co najwyzej wynikają z zastosowanej mapy i wspomnianych dodatków.
    powiem więcej - nawigacja z marketu ma tę zaletę, że jest tania, a po kilku software'owych zabiegach umożliwia zastosowanie dowolnej mapy czy to rastrowej czy wektorowej.
    Nawigowanie po Cisnej i Wetlinie zbędę milczeniem

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    W Cisnej, czy Wetlinie, to chyba ciężko się zgubić
    Ale jaki lans tak z GPS jeździć
    http://www.doczu.pl

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Nawigacja GPS a Bieszczady

    Dość przyjemnie się jeździ po bieszczadach z GPS pod jednym warunkiem, że znasz przynajmniej torchę bieszczady i wiesz czego się po danych drogach spodziewać inaczej droga jest na mapie a w rzeczywistości albo zamknieta albo zniszczone zawieszenie to najłagodniejsze co cię może spotkać, lub jedziesz piękną drogą która na mapie nie występuje lub jest polna Z jednym GPS jest w bieszczadach świetny można się doskonale przygotować do serpentyn

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Nawigacja GPS a Bieszczady

    Skoro droga jest na mapie, a dróg tych jest ... niezbyt wiele, to po co GPS?
    gdy na odcinku kilkunastu km mamy kilka możliwości tylko skrętu, to az GPS potrzebny? Szczególnie, że i tak bez wiedzy dotyczącej stanu tych dróg dupa zbita może być.
    A jak ktoś zna stan techniczny dróg, to i zna trasę tak, że z zamkniętymi oczami mógłby jeździć

    Czyli zabawka, jak rozumiem, tylko spróbuj mi - człowiekowi, który nigdy tego sprzętu nie używał, wytłumaczyć na czym ta "przyjemność jeżdżenia po Bieszczadach z GPS" polega?

    Pozdrawiam:)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. GPS (właściwie nawigacja) - elektroniczne mapy
    Przez wtak w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 12:23
  2. GPS-jaki???
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 06:21
  3. GPS w telefonie komórkowym
    Przez Piotr w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 15:14
  4. Odbiorniki GPS
    Przez WojtekR w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2007, 20:04
  5. GPS
    Przez Bart w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-07-2004, 11:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •