Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Strach zadać pytanie [wydzielony]

  1. #1

    Domyślnie Strach zadać pytanie [wydzielony]

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Na przyszłość proszę zadawaj pytania we właściwym do tego wątku, a nie byle gdzie.(...)
    No i kup mapę aby wiedzieć, gdzie są szlaki.
    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    I nie z "mucznej" tylko z Mucznego!
    Strach zadać pytanie... A całkiem nie tak dawno wpadł mi w ręce wątek Twój Wuko właśnie o ilości Bieszczadu w Bieszczadzie, który chyba rozwinął się w kierunku życzliwości na forum w tym, w stosunku do nowych...

    Caryńska tak samo widokowa i krajobrazowa jak Wetlińska w propozycji Tomka. Jak kondycja słaba to i tu i tu z przełęczy dość krótkie podejście, widoczki w prawo, w lewo, dookoła, a i w ostateczności można zejść po własnym śladzie.
    Dziś już jadę kolorki podpatrywać i Bieszczad w Bieszczadzie.

    Życzliwości życzę!
    Ostatnio edytowane przez tidżej ; 19-10-2012 o 10:50
    Gór, co stoją nigdy nie dogonię... -->

  2. #2
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    A w czym widzisz Tomku moją nieżyczliwość?????Poprawiłam tylko nazwę miejscowości. Tobie nie przeszkadza, gdy ktoś obok mówi "Wosiate", "Tarnina" itp? Może trzeba było użyć bardziej wyszukanej formy na to np. Moja Droga agatko661, prawidłowa nazwa brzmi Muczne ! Pozdrawiam Cię serdecznie. WUKA

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Jej, ale to nie do mnie?

  4. #4

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Cytat Zamieszczone przez tomekpu Zobacz posta
    Jej, ale to nie do mnie?
    Tomków Ci tu pod dostatkiem, więc to do mnie było :)
    Odpisałem Wuce na PW, bo tu by się zrobiła bez sensu przepychanka. A ja dla Wuki mam zbyt wiele szacunku, by się tu na słowa szamotać :)
    Nie mnie z Mistrzem słowa przecież!

    Po powrocie fotki podrzucę :)
    Gór, co stoją nigdy nie dogonię... -->

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Ja z kolei nie lubię bałaganu na forum. A pytającej wyczerpująco (na tyle na ile wiedziałam) odpisałam na pw.

  6. #6
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji. Moim zdaniem prostowanie błędnie zapisanych nazw własnych jest nie tylko na miejscu ale nawet wskazane. Klasycznym przykładem błędu wielokrotnie powielanego jest Czarnohora pisana ze zbędnym "c" przed "h" (celowo nie podaję błędnej wersji). Trzeba to poprawiać za każdym razem jak na to trafimy, podobnie trzeba z Wołosatej robić Wołosate, z Mucznej - Muczne a z Drewnika - Dwernik. I nie jest to moim zdaniem żadna złośliwość w stosunku do "nowych", bo takie błędy czy literówki trafiają się i zasiedziałym w temacie. Ważna jest oczywiście forma, w jaką się tę uwagę ubiera, ale nie uważam aby w tym konkretnym przypadku było to problemem.

    I druga sprawa:
    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    A pytającej wyczerpująco (na tyle na ile wiedziałam) odpisałam na pw.
    Dlaczego na PW? Na pytanie zadane publicznie powinniśmy odpowiadać publicznie. Są oczywiście sytuacje wyjątkowe, ale chyba nie w tym przypadku.
    Czterech panów B.

  7. #7
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Strach zadać pytanie [wydzielony]

    Ja się zgadzam z tym poprawianiem. Że trzeba. Czasami - zwykle przy pierwszym zetknięciu z jakąś nazwą - ktoś ją nieświadomie przekręca. Zwykłe zwrócenie na to uwagi jest po prostu zwykłym zwróceniem uwagi. Ale jeśli (a tak czasami się zdarza), że ktoś taką pomyłkę traktuje natychmiast jako powód do różnych uszczypliwości (na tematy znane i oklepane - czyli kto jest godzien a kto nie, dostąpić majestatu gór) to trochę jest to głupie. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

    A tak roboczo - np. Rozsypaniec i tak pozostanie dla mnie Roztrzepańcem , bo przy tej drugiej "nazwie" od razu uruchamiają się fajne wspomnienia.

    Życzę agatce661, żeby tak samo było u niej z Drewnikiem - Dwernikiem.

  8. #8
    Awatar Alchem
    Na forum od
    06.2009
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Strach zadać pytanie [wydzielony]

    Gdy byliśmy pierwszy raz w Bieszczadach, nie wiem jak to się stało, ale źle przeczytałem (i zapamiętałem) nazwę Połoniny Caryńskiej. Nikt mnie nie poprawił, a ja przez kilka dni powtarzałem, że byłem na "Carycyńskiej". Jak już się zorientowałem, to strasznie głupio mi się zrobiło. Czeski błąd, a czułem się jak bałwan (choć tak naprawdę nie wiem jak się w takiej sytuacji czuje bałwan). Gdyby mi ktoś zwrócił uwagę, szybciej bym się poprawił. Dlatego jak najbardziej popieram poprawianie, szczególnie w przypadku błędnie wymawianych nazw. Nie odbierałbym tego w żadnym przypadku jako złośliwość, a wręcz przeciwnie - jako przejaw życzliwości.

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Strach zadać pytanie [wydzielony]

    Jakos nie zauwazylam aby w postach Basi i Wuki byla jakas uszczypliwosc.. Raczej wlasnie obie dziewczyny mam wrazenie ze sa wyjatkowo sympatyczne i przyjazne do wszystkich wokolo!

    Ja np. jestem wdzieczna Andrzejowi za poprawke "Akahalaki" na nazwe wlasciwa A tak sie dziwilam czemu tej nazwy nigdzie w necie znalezc nie moge

    A czy strach zadawac pytanie? czesto odpowiedz jest taka jak pytanie.. Jak pytanie glupie to i odpowiedz moze byc nieco ironiczna. Zeby bylo jasne- nie mowie tu zupelnie o watku agatki!! ale raczej o takich pytaniach jak np. kiedys padlo czy w drodze z Cisnej pod Hon jest bardzo niebezpiecznie i mozna spotkac dzikie zwierzeta.. Albo ktos sie specjalnie loguje i pisze jak to bylo brudno w jakims pensjonacie- i na tym konczy forumowa kariere.. Trzeba byc milym na forach ale czasem to mam wrazenie ze niektore wpisy sa prowokacja albo po prostu ktos sobie jaja robi...

    Ja wciaz pamietam jak zostalam zrąbana za pierwsze pytanie jakie zadalam tu na forum dawno, dawno temu... Fakt- mozna to bylo zrobic milej ale nie mam wielkiego zalu do tych osob bo i moje pytanie bylo glupie i niestosowne..
    Ostatnio edytowane przez buba ; 22-10-2012 o 22:15
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Strach zadać pytanie [wydzielony]

    To ja jeszcze o pisaniu na pw.

    Dostałam na pw dodatkowe pytania o trasę - no to w miarę swojej wiedzy odpisałam również na pw, nie widzę w tym nic niestosownego.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 4 Pory Roku [wydzielony]
    Przez don Enrico w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 15:33
  2. O rowerach [wydzielony]
    Przez Grzesiek w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 20:21
  3. Małe kina [wydzielony]
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 13:35
  4. O poszukiwaniach i poszukiwaczach [wydzielony]
    Przez Biały 13 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 12:49
  5. Wyjazdy z SKPB [wydzielony]
    Przez don Enrico w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 22:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •