Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Pierwszy w życiu rower

  1. #1

    Domyślnie Pierwszy w życiu rower

    Od kilku tygodni zacząłem jeździć na rowerze. Początkowo uczyłem się na rowerze córki i coraz bardziej mi się to podobało. Od trzech tygodni mam swój pierwszy w życiu rower. Przejechałem na nim już 200 km i jestem z tego bardzo dumny. Jak tak dalej pójdzie, to na koniec roku powinienem mieć 1000 km na liczniku.

    Kupiłem sobie sportowy rower górski z górnej półki. Co sobie będę żałował na stare lata. Co prawda, jak na razie jedyną górą, na którą wjeżdżam, jest wiadukt na torami kolejowymi. Duże wzniesienie to nie jest, ale zawsze pod górę. Rower ma 27 biegów, tak więc wydaje mi się, że będzie można wjechać nim na każdą górę.

    Mam nadzieję kiedyś pojeździć na rowerze w Bieszczadach.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2

    Domyślnie Odp: Pierwszy w życiu rower

    Serio? dopiero teraz nauczyłeś się jeździć? i odrazu 200km? nieźle, gratuluję!!. Jak tak dalej pójdzie to tak się rozkręcisz, że rzeczywiście będzie jazda po górach.
    Na rower nie ma co oszczędzać, zwłaszcza, że to pierwszy - tak późno. Śliczny jest.
    Kocham jeździć na rowerku , ale już od zawsze!
    Coś czuję, że Ty też już kochasz
    Jeszcze raz gratuluję i podziwiam!


  3. #3

    Domyślnie Odp: Pierwszy w życiu rower

    Cytat Zamieszczone przez Trismela Zobacz posta
    Serio? dopiero teraz nauczyłeś się jeździć? i odrazu 200km?
    Przedtem parę razy w życiu już siedziałem na rowerze, ale sporadycznie.

    Na nowym rowerze zrobiłem 200 km w 3 tygodnie. Staram się jeździć codziennie, chociaż 5 km. Późno wracam z pracy i w tygodniu nie mam dużo czasu, a poza tym coraz wcześniej zaczyna się robić ciemno.

    Dzięki za gratulacje.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Pierwszy w życiu rower

    Do pracy rowerkiem tez czasem można pojechać
    Ja jeździłam - 4 km w jedną stronę, przez pare lat, tylko to była dobra trasa.. mało samochodów mnie mijało itd. to była przyjemność taki dojazd, gorzej jak zaczynają Cię mijać np. tiry... ale taki nieprzyjemny odcinek trasy na szczęście to było tylko jakies pół kilometra. Powodzenia

  5. #5

    Domyślnie Odp: Pierwszy w życiu rower

    Cytat Zamieszczone przez Trismela Zobacz posta
    Do pracy rowerkiem tez czasem można pojechać
    Mam kolegę w pracy, co tak robi. Ma tylko 7 km w jedną stronę, jeździ nawet w deszcz. Ja mam znacznie dalej. Rowerem jeżdżę dla przyjemności, a nie użytkowo.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Pierwszy w życiu rower

    Teraz wiadomo skąd to kosmiczne nakrycie głowy w Twym awatarze
    Pozdrawiam
    Przemek

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Pierwszy w życiu rower

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Staram się jeździć codziennie, chociaż 5 km. Późno wracam z pracy i w tygodniu nie mam dużo czasu, a poza tym coraz wcześniej zaczyna się robić ciemno.
    Mam podobny problem z pracą, ale...na zdjęciu masz coś chyba do lampki podobnego, no chyba że to kamera.
    Wierz mi, dużo emocji dostarcza ostra jazda przez las...w sztucznym i dość skąpym oświetleniu

    Zakładam, że bagażnik na dach już zakupiłeś, więc do zobaczenia gdzieś na bieszczadzkich ścieżkach:)

    Pozdrawiam:)

  8. #8

    Domyślnie Odp: Pierwszy w życiu rower

    Na zdjęciu widać GPS. Oświetlenia jeszcze nie używałem. Nie jestem zdecydowany co do bagażnika. Rower ma "łatwo zdejmowane koła". Na pierwszy wyjazd opuszczę tylne siedzenia i wsadzę go do bagażnika.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Pierwszy w życiu rower

    Na 5 km wypady GPS zabierasz?

    No jak wlezie, to pewno nie trza zaraz bagażnika kupować. Nigdy nie jeżdżę sam, więc od razu pomyślałem o aucie pełnym klamotów

    Co do wożenia w środku, musisz uważać. Rozregulowałem nieco przerzutkę, gdy zahaczyłem o nią przy ściąganiu koła,a co dopiero, gdy przywalisz tobołami
    Chyba - przynajmniej z postów Twoich to wynika - biegły w regulacji nie jesteś, a jak chrobocze, czy się zacina, przeskakuje przy zmienianiu biegów, to wkurza.

    A oświetlenie, to dobra inwestycja. Jeździsz dłużej. No, a wtedy i bezpieczniej.

    Pozdrawiam:)

  10. #10

    Domyślnie Odp: Pierwszy w życiu rower

    Na kilkukilometrowe przejażdżki blisko domu trasami, którymi już jeździłem, GPSu teraz biorę. Za to jeżeli wybieram się w nową trasę biorę go, nie po to, żeby się nie zgubić, ale żeby zapisać "ślad", który mogę później przeanalizować na komputerze na tle mapy. Taki ślad można również przesłać innym osobom w celu wymiany doświadczeń lub planowania wspólnych wypraw. Myślę, że na Internecie istnieją serwery, gdzie można znaleźć ślady wycieczek rowerowych w Bieszczadach. Jeszcze nie szukałem.

    Mam jeszcze inny gadżet, który już używałem w terenie: walkie talkie. Aby korzystanie radyjek było bardziej wygodne, dokupiłem dzisiaj laryngofony (słuchawka + mikrofon umieszczony przy krtani) służące do komunikacji bez użycia rąk. W czasie naszych wycieczek rowerowych będę mógł w ten sposób porozumiewać się z żoną, która po wieloletniej przerwie też zaczęła jeździć.

    Na temat transportu oraz oświetlenia na razie się nie wypowiadam, ale chętnie posłucham rad.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady po raz drugi w życiu
    Przez Krzysztof Gdula w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 20:28
  2. Bieszczady po raz pierwszy w życiu
    Przez Krzysztof Gdula w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 12:49
  3. Muczne i rower
    Przez yasiolek w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-09-2007, 22:19
  4. Tarnica i rower
    Przez WALDI w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2006, 18:03
  5. Rower w Bieszczadach?
    Przez Wizmo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2004, 08:32

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •