Strona 13 z 31 PierwszyPierwszy ... 3 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 23 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 307

Wątek: Bieszczady wytną w pień

  1. #121

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez WALDI Zobacz posta
    Gdy zabraknie drzew będą ścinać pnie.
    Niech się ktoś przejdzie na Rez. Cisy na sam szczyt to zobaczy co się tam dzieje dzieje.
    Może jakieś zdięcia?

    Niestety nie każdy ma możliwość wyjazdu w Bieszczady choćby na chwile

  2. #122
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Niestety ale zdjęć nie mam.
    Użyj wyobraźni.Śmiało tam można przejść przez las trzymając drabinę po szerokości.

  3. #123
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Właśnie mam takie pytanie: czy widział ktoś cisy w rezerwatach Gminy Baligród?
    Albo jestem ślepy, albo ignorantem...? ale nie udało mi się zwietrzyć tych drzew, a chyba trudno je pomylić z czymkolwiek innym (specyficzne kropki na igiełkach i kora).

  4. #124
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    no łone cały czas som i rosnom, możee nie tak, jak bucynka, ale na łuki, te na pohybel ... , całkiem takie ... się zdadzą. Te cisy :)

  5. #125

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Jak ktos bedzie w tych okolicach proponuje zobaczyc jak w tym roku pieknie odmlodzili nam drzewostan w dolinie Hulskiego. Polecialy drzewa na Wierszku (to ta gora z przekaznikiem nad Zatwarnica) i Uchryniu (gorka po przeciwnej stronie stokowki). Teren oczywiscie powoli zasiatkowany zapewne mlody las juz tam kielkuje. Pozyskano sporo grubej jodelki kumpel se kupil na chate coby sie nie zmarnowalo... tak..... tak w Biesach po staremu.

  6. #126
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    ...znaczy że co.. że u Nas też tak będzie?... k...mać
    http://www.e-beskidy.com/index.php?n...&theme=Printer

  7. #127
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2009
    Postów
    58

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    to jest mozliwe,bo gdy siedze na naszej gorce bedac w Bieszczadach to widze jadace lamance z drzewem.Piluja droge od rana do wieczora,az sie wiezyc nie chce,tyle drzew musi oddac zycie za marny grosz.
    Napelnic kieszen PYCHA
    czternastak........... pozadny z ciebie czlowiek,oby takich bylo wiecej.Moze kiedys sie spotkamy jak bede znow w Bieszczadach.Pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez bies.. ; 18-07-2009 o 18:30

  8. #128
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    ...znaczy że co.. że u Nas też tak będzie?... k...mać
    http://www.e-beskidy.com/index.php?n...&theme=Printer

    W Beskidzie Śląskim w okolicach Baraniej Góry całe ogromne połacie lasu są zaatakowane przez kornika i wycina się zaatakowane drzewa w celach sanitarnych, aby uchronić te co są jeszcze żywe.
    Co nie zmienia faktu, że wygląda to tragicznie.

    Południowe stoki Baraniej Góry są praktycznie całkiem ogołocone z drzew.

    Przyczyn jest wiele, leśnicy twierdzą że 100-letnie lasy świerkowe posadzone na pocz. XX w. przez Habsburgów miały zbyt małą różnorodność gatunkową. I teraz giną właśnie te lasy.
    Tam gdzie ich nie ścięto stoją suche świerki.
    Inna sprawa, że giną zaatakowane przez szkodniki nawet słynne świerki istebniańskie (rosnące naturalnie w tym miejscu, a nie nasadzone sztucznie).
    Teraz sadzi się na miejsce wyciętego lasu świerkowego inne drzewa - buki, jodły.

    W Bieszczadach jest całkiem inny skład gatunkowy lasu więc trzeba mieć nadzieję, że do takiego kataklizmu nie dojdzie.

    Pozdrowienia

    Basia

  9. #129

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Nie wiem jak tam z wycinka na Beskidzie Slaskim ale zdjecia z linku trzykropka nie zrobily na mnie wiekszego wrazenia widzialem podobne rejony u nas w biesach bez inwazii kornika. Fakt ze zdjecia nie obrazuja szkod tak wymiernie sam probowalem wielokrotnie i nie bylem zadowolony z efektu na zdjeciu lepiej wychodzi to na kamerze.

  10. #130
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2009
    Postów
    58

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    czternastak.....czy istnieje jakas mozliwosc,aby w jakis sposob zatrzymac te barbarzynstwo bezmyslnej wycinki?????
    Pytam gdyz jestes na miejscu,a ja tylko od czasu do czasu,moze udalo by sie cos w tej kwesti zrobic???

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kąpiel w Solinie, miły piasek;)
    Przez Owain w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-06-2006, 21:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •