Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 307

Wątek: Bieszczady wytną w pień

  1. #21

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Takitam wiesz że prawo można naginać nie spada przecież lesistość w kraju może nawet rośnie (tylko drzewa coraz młodsze). poza tym woda w Sanie non stop zmącona więc i ja trochę pomące.
    Orsini nie wiem co unia może a czego nie może. Wiem czego obawiają się władze w bieszczadach ale nie wiem dlaczego nie znam się na ustawach, prawie i takich tam jestem z lasu. jeżeli chodzi o odpowiedzialność to wiem jak by się skończył donos ze zdjęciami. Ukaraliby bogu ducha winnego człowieka leśniczego bądż robotnika odpowiedzialnego za oddział do tego pewnie mojego znajomego. Taki człowiek wykonuje tylko prikaz nie on to znajdzie się ktoś inny. Odpowiedzialność rosnie wraz ze stanowiskiem. Najwyższy czas aby w Polsce pospadało troche szyszek jeżeli wiesz o czym mowa.
    Zefir twoja wypowiedź muzyką dla mych uszu boleję nad tym co dzieje się w Puszczy Białowieskiej i popieram zdanie że siła w grupie konsekwencji i jednomyslności. Zachować trzeba przede wszystkim zdrowy rozsadek przy gospodarce i estetykę robót leśnych. Przykładowo w Bieszczadach do zrywki używa się legendarnego deta zapewne nieraz widzieliście jaką popeline w lesie zostawia ten czołg. Kiedyś do zrywki używano konika, konik wszędzie dojdzie i szkód nie narobi. W parkach konnych pracowało wielu ludzi a więc problem bezrobocia z głowy dlaczego do tego nie wrócić? Bo trzeba więcej, taniej, szybciej niestety to nie oznacza lepiej. Kto zdrowy na umyśle wylesia stoki bardzo strome przecież las wiąże tam grunt. Nie jestem fachowcem od erozji ale to aż śmierdzi poważnymi obsunięciami gleby. Estetyka to np: wykorzystać stary już istniejacy dukt zamiast wciąż pchać detem nowe i nowe.
    Pani Lucyno ja naprawdę mam słabe nerwy a nie chcę żeby mnie wyrzucili z forum więc proszę po mnie nie jechać. Bez urazy ale przypomniała mi się podstawówka non stop mnie tam jakaś pani opierniczała. Lucyno nie zna mnie pani i nie wie pani jak głosowałem i czy głosowałem. Ja nigdy na nic nie głosowałem. Prosze oszczędzcie mi morałów w stylu nie głosowałeś to się nie dziw w mojej rodzinie to tradycja i jestem z tego dumny!!! Ale wybaczam pani bo pewnie pani też skoczyło ciśnienie. Ludzie powinniśmy się jednoczyć nie różnić.
    vm2301 pozdrawiam również i pisz do mnie trochę prościej serio premie, prowizje????. Powtarzam co mówił mi ziomek pracujący u ojca na tartaku. Podejrzewam że Nadleśnictwo ma swoje normy a tartak precież prywatny bierze co mu rzucą czekać nie będzie. Aha na przyszłość nie traktujcie mnie jak szpiega
    1 nie każdą informację wam sprzedam
    2 sam wielu rzeczy nie kumam.
    Chciałbym aby forumowicze też wykazali się inwencją. Dajcie znać czy całe Bieszczady sa niszczone tak samo. Moje tereny to nadleśnictwa lutowiska, stuposiany. Wielkie dzięki Henek już to robię. Nara wszystkim hej

  2. #22
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Wybacz Drogi Współforumowiczu. Nie chciałam Cię zdenerwować. Nie chcę także aby Amini i Moderatorzy wyrzucili Cię z forum.
    Ja wiem, że to forum czytają oficjele leśni, dziennikarze i nawet CBŚ. Krzysztof coś na ten temat także wie. (Nie mogę odnaleźć postu na forum ustrzyckim o którym mówił mi wczoraj Znajomy).
    Spełniłeś swój obywatelski obowiązek. Doniosłeś nam, że na Otrycie źle się dzieje.
    Wybacz, że trochę kpię ale nie rozumiem w co bawisz się. I prawdę powiedziawszy nie interesuje mnie to. Szczególnie dziś. Rano Koleżanka obudziła mnie, bo wczoraj przeżyła szok. Nowy właściciel pola w Olszanicy całkowicie zniszczył przepiękne wrzosowisko. TuPN z tego co wiem nie powstanie w najbliższej przyszłości więc proszę nie denerwuj mnie swoimi zagrywkami. Wiesz coś konkretnie to powiedz. To są Bieszczady zwykła odwaga cywilna jest w cenie. Jeżeli zaś nie to żegnam Cię czułym górskim ... . (Cytat z Brytanów)

  3. #23

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Dobra jeszcze raz. Czy to jest normalne że na terenie Nadleśnictwa Lutowiska gdzie jest tyle obszarów chronionych akceptuje się największy plan wycinki w historii tegoż nadleśnictwa. Każdy wie że w Bieszczadach wycieto już dużo wystarczy spojrzeć na zdjęcia znanych fotografików o tytułach w stylu kto ciebie ciął bieszczadzki lesie ( Henek ratunku jak się robi cudzysłów). Idąc dalej, gdy wytnie się bardzo dużo na terenach już przetrzebionych czy nie będzie to ingerencja w krajobraz? A teraz niespodzianka gdzie leżą omawiane tereny? Na terenie Bieszczadzkiego Parku Krajobrazowego. Czy to nie jest łamanie prawa? Wiem że może za bardzo uogólniam nie podaje wam szczegółów dewastacji, wycinek itp. Uwierzcie mi nie jestem kablem (pozdro dla panów z cbś) i nie lubie jak używa się wobec mnie słowa donos.

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez czternastak Zobacz posta
    Na terenie Bieszczadzkiego Parku Krajobrazowego.
    A co to takiego?

  5. #25

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    sorka nie wiem jak narodziła się ta pomyłka pewnie zbyt małą wagę przywiązuje do nazewnictwa. Oczywiście miało być PARK KRAJOBRAZOWY DOLINY SANU

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Nie jestem specjalistą od gospodarki leśnej i nie wiem czy taka wycinka jest konieczna czy nie? Ale dla mnie najgorsze jest to, że po takich ekscesach szlaki zazwyczaj są tak roztranżolone, że płakać się chce. Poza tym wycinki takie pociągają za sobą zamykanie tras, tak jak w tym roku w czerwcu było ze szlakiem niebieskim z Widełek na Magurę Stuposiańską oczywiście o tym fakcie dowiadujemy się w miejscu gdzie chcemy wejść na szlak. Czy tak powinno być?

    pozdrawiam
    Marek

  7. #27

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Takich roztrężolonych szlaków jest więcej. Szlak rowerowy czyli stokówka z Nasicznego do Sękowca cała zabłocona spróbujcie np w maju pojażdzić tam rowerem.Dalej szlak z tejże stokówki biegnący na Dwernik-Kamień, szlak z Dwernika do Chatki Socjologa, fragmenty niebieskiego szlaku biegnącego grzbietem Otrytu, wspomniany przez ciebie szlak w okolicach Stuposiańskiej.To wymienię tak odrazu bez zastanowienia chociaż ja akurat szlakami nie chadzam więc autorytetem nie jestem

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez Pyra.57 Zobacz posta
    Nie jestem specjalistą od gospodarki leśnej i nie wiem czy taka wycinka jest konieczna czy nie? Ale dla mnie najgorsze jest to, że po takich ekscesach szlaki zazwyczaj są tak roztranżolone, że płakać się chce. Poza tym wycinki takie pociągają za sobą zamykanie tras, tak jak w tym roku w czerwcu było ze szlakiem niebieskim z Widełek na Magurę Stuposiańską oczywiście o tym fakcie dowiadujemy się w miejscu gdzie chcemy wejść na szlak. Czy tak powinno być?

    pozdrawiam
    Marek
    Jak to określasz "roztranżolenie" szlaków, także dróg leśnych odbywa się w majestacie prawa / art. 30 ust. 2 ustawy o lasach/, tylko czy każdy przypadek dewastacji przy okazji wyrębu wskazuje na to, iż ci co to robią, to dobrzy gospodarze ? Kiedyś podobny spór prowadzilismy tu z Salamandrą. Oczywiście prawo dopuszcza niszczenie drzew, krzewów i roślinności przy okazji tzw. gospodarki leśnej. Ale czy dobry gospodarz tak powinien robić w każdych warunkach? Warto pamiętać, że lasy bieszczadzkie to prawie w całości lasy ochronne . Mają znaczenie nie tylko dla powiatów bieszczadzkiego czy leskiego, ale co najmniej dla całego Podkarpacia. Co może zrobic zbyt rozwinieta "gospodarka" w lasach górskich czy podgórskich , widac gołym okiem w wielu miejscach Beskidu Sądeckiego czy Beskidu Śląskiego
    Pozdrawiam
    naive

  9. #29
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez czternastak Zobacz posta
    Lucyno nie zna mnie pani i nie wie pani jak głosowałem i czy głosowałem. Ja nigdy na nic nie głosowałem.
    to trzeba było głosować!
    Chyba po to są one organizowane?jak się nie głosuje to jedyne co to potem można pomarudzić. Masz nauczkę-nigdy więcej nie opuszczaj żadnych głosowań, referendum, wyborów itd
    Wszystkie są jednakowoż ważne.
    Jeśli istotnie takie głosowanie było o jakim pisze Lucyna to jest tak jakby po części Wasza wina, tak tak Twoja też, właśnie przez to,że NIE zagłosowałeś za ochroną tego terenu. No chyba, że jesteś jeszcze za młody i poporstu prawnie nie mogłeś
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    vm2301 pozdrawiam również i pisz do mnie trochę prościej serio premie, prowizje????.
    czternastak,

    Patrzę na to pod katem rachunku ekonomicznego - skoro surowiec do dupy, to biznesu się na nim nie zrobi. Więc po co tyle ciąć? No chyba, że nie ma wyjścia i brać to co leśni przywiozą trzeba.

    Plany wycinki chyba nie są tajne, ktoś je zatwierdza, ktoś może też może zaskarżyć?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kąpiel w Solinie, miły piasek;)
    Przez Owain w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-06-2006, 22:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •