Strona 4 z 31 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 307

Wątek: Bieszczady wytną w pień

  1. #31

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Naive prawdę pisze. Orsini jak zwykle ma coś do mnie. Może i za młody byłem nie wiem... nawet nie słyszałem o tym głosowaniu. Do wyborów mam uprzedzenie. Jaki wybór między czym a czym? Demokracja phi. Większość ludzi na wyborach pogrywa w kółko i krzyżyk. Nie ten, to tamten.. a może ten bo przystojny, kto się sprawdzi? Komuna upadła i dobrze ale narazie kto się sprawdził wedle mnie nikt mówię wam ważniejsza jest świadomość i zdrowy rozsądek obywateli. Powoływać kolejne parki narodowe po to żeby nie zdewastowali terenów tam położonych to jest chore. Świadomi ludzie tak eksploatują teren że starcza na lata i nic nie trzeba powoływać bo wszędzie wygląda jak w parku narodowym. W następnym poście usłyszę że jestem utopistą czy jakoś tam. Kładę na to lachę. Jestem w lesie często.. ja was widze wy mnie nie a wybory nie dla mnie he he he .
    vm2301 tartak ma odbiorców którym musi dostarczyć np półprodukt nikogo nie obchodzi że musi przerobić więcej buka aby się wywiązać. Co do zaskarżania planów wycinki nie wiem jak to się robi. Ale 10 -letni plan wycinki w Nadleśnictwie Lutowiska jest ogromny i trwa już parę latek (to nie jest kit). Może są i dobre strony tej wycinki. Znając zdolności regeneracyjne Bieszczadów i pasję sadzenia nowych młodników świerkowych przez leśników prognozuje wielkie krzory w przyszłości. Zapewne będzie tam moc zwierzyny trudnej do upolowania no i ja w tych krzorach

  2. #32
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Nic do Ciebie nie mam, ale nie lubię jak ktoś tak pisze-wszystko źle, a skoro źle to zrób coś w tym kierunku a nie tylko olaboga.
    Czego od nas oczekujesz nie bardzo rozumiem?
    Że pojedziemy i się będziemy łańcuchami do świerków przykuwać na Otrycie?wybacz mą złośliwość, ale poprostu nie rozumiem cóż chcesz osiągnąć???Sam mówisz, że ludzie pracę stracą itd...więc Ty w tym kierunku niczego nie zrobisz, czyli mają zrobić inni i będzie na nich?
    Cytat Zamieszczone przez czternastak Zobacz posta
    ja was widze wy mnie nie
    eeeeee...
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    cze, czternastek, z musu posiedziałem w gminie Lutowiska "nieskolko dniej". Konkretnie, o co chodzi?

  4. #34
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    czternastak rzekł:
    tartak ma odbiorców którym musi dostarczyć np półprodukt nikogo nie obchodzi że musi przerobić więcej buka aby się wywiązać.
    no ale za "więcej buka" do przerobu, musi więcej zapłacić chyba?
    Nie znam się na tartacznym przemyśle, tak tylko gdybam sobie.

    Trzeba by się jesienią wybrać w ten Otryt, bo wiosną go może już nie być...

    Pozdrawiam:)

  5. #35

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cze chris posiedzim pogwarzim... Orsini jak lubisz się do świerków przykówać twoja sprawa ja nie będe nikomu mówić co ma robić...i niech nikt nie mowi tego mnie. Co chcę osiągnąć ... trochę ludzi uświadomić... a co ty chcesz osiągnąć... w życiu w internecie? Internet ciekawa sprawa... forum dysusyjne...więc siedzim i dyskutujem no nie A czego wy odemnie oczekujecie? vm2301 czego nie wiem nie powiem może te sękate i krzywe buki są tańsze mógłbym popytać ale nie ciekawi mnie to( tzn ceny prowizje itp) . Sprawdzcie sobie Stoły od Hulskiego fajnie pocięte odmłodzony drzewostan jak mawiają leśni.

  6. #36
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    ok czujemy się uświadomieni. I co dalej?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #37
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Pytanie
    Czy te wycinki obejmują zasięgiem rezerwat na Hulskim? Bo jak tak, to pewnie wiem czemu się tam rzucili leśni z piłami:P U nas też rezerwaty mają teraz gorzej:/ A i tak wszystko to pikuś wobec niejasnych pogłosek o zmianach w ustawie o ochronie przyrody przygotowywanych przez jaśnie nam panującą ryżą władzę. Jeśli to, o czym usłyszałem ostatnio - takie tam ploteczki z gabinetów ministerstw - się ziści, to wszyscy obrońcy przyrody BĘDĄ MUSIELI iść na kolanach do Imć Pana Prezydenta z łkaniem o weto dla proponowanych ustaw;> Nie podam szczegółów tutaj, bo to tylko plotki. Jednakże te wycinki na Otrycie mogą się okazać nic nie znaczącym drobiazgiem wobec skali destrukcji umyślonej (prawdopodobnie) przez ryżego & co.
    Pozdrawiam
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  8. #38

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Czy Stoły to rezerwat Hulskie? Nie rezerwat to druga strona Sanu. W samym Rezerwacie Hulskie to nie tną przynajmniej z tego co ja wiem ale za to wszędzie naokoło. Za to na Stołach leży Puszcza Bukowa a wyżej stołów rozpoczyna się BdPN. Na Stołach były zwarte skupiska jodły (niektóre sztuki potężne). Teraz mocno przerzedzony tam las a syf zostawiony jest że hej nogi można połamać. Miśki co tam hadzają gonić lubią a jedna stara babcia mawiała że mieszka tam smok....i machała ręką w stronę Połoniny i Stołów

  9. #39
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    24

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Byłam w sierpniu w bieszczadach troszkępogadaam sobie z ludżmi tam mieszkającymi i to co pisze czternastak to "święta prawda" wycinki sąi to tam gdzie nie powinny być tnie się wszystko co popadnie jeżeli tylko jest zbyt, pracownicy którzy wycinają tylko się za głowe łapią lecz co mają robić przecież z tego żyją , gdy chodzi sie nie tylko po szlakach turystycznych lecz po lokalnych ścieżkach to wydoczna jest wycinka na szeroką skale.Co najciekawsze to nawet w parku trwa wycinka zmieniona przebieg szlaku aby nie była widoczna lecz drzewa wywozone są w wielkich ilosciach. Byłam i widziałam wiec nich nikt nie kpi z czternastka bo MA RACJE ze martwi się o bieszczady

  10. #40
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Nie znam się na gospodarce leśnej, jednak uwielbiam las (jak pewnie większość z nas) i od dzieciństwa z racji zamieszkiwania w niedalekiej odległości, mam z nim bliski kontakt. To co mnie zaczęło zastanawiać po ostatnich wyjazdach w Bieszczady, to faktycznie wzmożony ruch pilarzy w lasach. Nie neguję tego, ponieważ tak jak mówiłem nie znam się na gospodarce leśnej i ufam, że prowadzona jest mimo wszystko w dobrej wierze (choć o racjonalne myślenie coraz trudniej, mamona oślepia). Często wędruję na Dwernik Kamień i tu za każdym razem mam do czynienia z jakąś zmianą krajobrazu. Ostatnio można było podziwiać widoki z północnego stoku w kierunku Otrytu (patrz foto). Można zobaczyć „Chatę Socjologa” oraz popatrzeć z góry na Dwernik. Przedtem uniemożliwiały to spory bukowy las. I jeszcze jedna uwaga, już wspomniany w wątku straszny bałagan na zrębie. Wiadomo, że teren trudny i nie można porównywać do zrywki na nizinach, jednak zręby bieszczadzkie wyglądają jak po przejściu tornada, które zabrało ze sobą grubiznę zostawiając w nieładzie całą resztę.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Pozdrawiam
    Przemek

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kąpiel w Solinie, miły piasek;)
    Przez Owain w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-06-2006, 21:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •