Strona 8 z 31 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 307

Wątek: Bieszczady wytną w pień

  1. #71
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    "Inną sprawą jest pierdolnik (nie bójmy się tego słowa) zostawiany przez ZUL-e po robotach leśnych."
    Zgadzam się w 100%, bo ZUL-e, to przeważnie jacyś tam znajomi, tego lub owego związanego z Nadleśnictwem : jakaś żona leśniczego itp., która o lesie
    gospodarce, ekonomii i tak dalej - ma takie pojęcie, jak hrabianka o życiu swoich poddanych.

  2. #72
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Hej:)
    Jeśli już coś się tu mówi o nowej ustawie, to dodam: nowy projekt ustawy o ochronie przyrody to jeden wielki bubel. Ja przekonałem sie o tym analizując dokument zamieszczony na stronach MŚ. Polecam. Niejasne kompetencje Konserwatorów, odgórne, już teraz , przed odpaleniem ustawy, realizowane próby wyrwania ludzi (etatów) i sprzętu z Zarządów Parków Krajobrazowych. Gdyby ten plan przeszedł, to moi drodzy macie Bieszczady zabudowane po wrębek. Bo znikną z tego terenu 2 P.K. Albo będą jak te wydmuszki:P Jest się czym cieszyć;>
    Nie bedę prawił o szczegółach, powiem tylko, że ta ustawa to knot. Senat ma już około 20 poprawek.
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  3. #73

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Skoro naród się do mnie nieco przekonał odezwę się na swoim temacie. I będę się odzywał i mówił tym co nie wiedzą... lub nie dowierzają jak wygląda sytuacja w lesie z drzewostanem... tym co w końcu w lesie najważniejsze dla nas ludzi. Proponuje zrobić coś na kształt wirtulnej mapy zniszczań żebyśmy poprostu zdali sobie sprawę ze skali. Może zaczniemy od terenów Lucyny (przyszły Turnicki pn, trzymam kciuki). Omawiać będziemy kolejne terny przemieszczając się w stronę centrum Bieszczad . Jak omawiany teren pokryje się z terenami w których forumowicz często bywa prosze zabierać głos. Proszę jednocześnie o dokładne info typu tam i tam jest jeszcze ok. drzewa np po ok 80 lat za to tam i tam już tną ok? Może cuś z tego wyjdzie ale nie znam się bo może wcale tak dużo osób tego nie czyta. Może wtedy poprostu omówię swoje rewiry. No to narka hej.

  4. #74

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    EEEEEEE TAAAAM macie racje mi też się nie chce. Ale się odezwę żeby temat nie spadł w tabeli.HEHEHE zobaczycie w Bieszczadach poza parkiem tylko krzaczory jak tak dalej pójdzie. Aaa, ten, nooo w temacie Turnicki PN Reaktywacja to Browar powiedział chyba do Marcina że to dobrze jak zostaną krzory a ten mu pojechał. Pewnie że dobrze Browar. Ci co nie będą mieli roboty w lesie bo się pokończy wyjadą, turyści przestaną odwiedzać te krzory i wreszcie będzie św spokój zostaną pojedynczy prawdziwi obrastający mchem.

  5. #75
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    http://esanok.pl/?ak=news_c&pan=n&do...912&wroc=index
    Las czeka na Was
    (17-10-2008 )


    Europejski Tydzień Leśny, który pod hasłem „Las czeka na Was” ogłoszono w 46 krajach naszego kontynentu, będzie trwał od 20 do 24 października. Każda jednostka Lasów Państwowych zobowiązała się do zorganizowania Dnia Otwartego z tej okazji. Warto zajrzeć na ofertę nadleśnictw z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Krośnie.

    Leśnicy zapraszają do lasu, oferując m. in. zwiedzanie budynków nadleśnictw, udział w sadzeniu drzew i grzybobraniu, wizyty na ścieżkach przyrodniczych i w ośrodkach edukacyjnych, rajdy rowerowe, wycieczki do lasu, pogadanki, pokazy filmów i referaty tematyczne. Każde z nadleśnictw przygotowało swój szczegółowy program.

    - Lasy w Polsce są otwarte dla ludzi zawsze, poza wyjątkami określonymi w ustawie, stąd zaproszenie do lasu jest całoroczne – zaprasza dyrektor Wojciech Szepieciński. – Dzień otwarty w nadleśnictwach stanowi jednak dobrą okazję do poznania różnych aspektów pracy leśników, do zwiedzenia pod ich przewodnictwem ciekawych miejsc, a także do odpoczynku.
    Europejski Tydzień Leśny został ogłoszony przez ministrów odpowiedzialnych za lasy w 46 krajach europejskich, podczas V Konferencji Ministerialnego Procesu Ochrony Lasów w Europie, która odbyła się 5-7 listopada 2007 r., w Warszawie.

    Cele Europejskiego Tygodnia Leśnego to :
    - Wspólne działania, mające na celu promocję trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej oraz prowadzące do włączenia innych sektorów do dialogu na temat międzysektorowych powiązań leśnictwa.
    - Prezentacja możliwości wykorzystania potencjału lasów Europy w celu złagodzenia zmian klimatycznych, produkcji drewna i energii odnawialnej, ochrony zapasów czystej wody oraz przyrody.
    - Inicjatywa organizacji serii spotkań z udziałem różnych grup uczestników, włącznie z reprezentantami państwowego i prywatnego sektora leśnego oraz całego społeczeństwa europejskiego.

    Leśny Tydzień jest przygotowywany wspólnie przez Komisję Europejską, Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), ministerialną konferencję nt. ochrony lasów w Europie (MCPFE)oraz Europejską Komisję Gospodarczą (UNCE).
    Edward Marszałek
    Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

  6. #76

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    ............................ZAKAZ WSTEPU SCINKA DRZEW...................................

    Zeby mnie tak nie lubieli znowu potruje i pomace. Tak sie wszyscy zachwycaja nowa sciezka szlakiem na Dwernik Kamien.
    Ja bym raczej powiedzial ta paskudna stokowka fragmetujaca bieszczadzka puszcze. Coz mozecie uwazac inaczej wasze prawo bo ja bym polowe z istniejacych stokowek polikwidowal.
    Tylko ze ten piekny szlak poszedl tam po to aby spustoszyc buczki i resztki jodelki a nie aby niesc szlachetne stopy turysty.
    To takie moje rozwazania z dystansu czas pokaze oj pokaze
    ....................ZAKAZ WSTEPU OSTOJA ZWIERZYNY.................................

  7. #77
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez czternastak Zobacz posta
    Ja bym raczej powiedzial ta paskudna stokowka fragmetujaca bieszczadzka puszcze. Coz mozecie uwazac inaczej wasze prawo bo ja bym polowe z istniejacych stokowek polikwidowal.
    Gwoli ścisłości: stokówka ma niewiele wspólnego ze ścieżką, jedna i drugą - tyle że kawałek nią z konieczności biegną - to fakt. Nowa w praktyce tylko ją przecina. Natomiast stokówką biegnie nudny jak flaki z olejem szlak rowerowy, którym nikt się nie zachwyca.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  8. #78
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez czternastak Zobacz posta
    ............................ZAKAZ WSTEPU SCINKA DRZEW...................................

    Zeby mnie tak nie lubieli znowu potruje i pomace. Tak sie wszyscy zachwycaja nowa sciezka szlakiem na Dwernik Kamien.
    Ja bym raczej powiedzial ta paskudna stokowka fragmetujaca bieszczadzka puszcze. Coz mozecie uwazac inaczej wasze prawo bo ja bym polowe z istniejacych stokowek polikwidowal.
    Tylko ze ten piekny szlak poszedl tam po to aby spustoszyc buczki i resztki jodelki a nie aby niesc szlachetne stopy turysty.
    To takie moje rozwazania z dystansu czas pokaze oj pokaze
    ....................ZAKAZ WSTEPU OSTOJA ZWIERZYNY.................................
    Czternastaku proszę nie potraktuj tego jako napaśći.Zrzuć na karb mojego złego wychowania i babskiej ciekawości. Od pewnego czasu ptaszki w Bieszczadach ćwierkają iż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Te wredne dziobaki mówią, że gdy układy kończą się, przychodzi niekorzystne nowe, właściciele tartaków zmieniają się w ekologów. Li prawda to?

  9. #79
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    .i tu się zgodzę z onym "mąceniem" Czternastaka...jako haszczujący jestem za tym, żeby i nawet więcej niż połowę... firmy zajmujące się zrywką to największy szkodnik dewastujący nasze lasy, już nie tylko chodzi o stokówki, ale i o ilośc śmieci jakie się pałętaja w okolicach gdzie ostatnio grasowali... a Dwernik?... niektórym cyklistom się podoba...

  10. #80

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Nie Lucyno ja raczej pisze prawde co teraz robie to juz gdzies na tym forum powiedzialem czyszcze kible na zachodzie.
    Jedno chcialbym zweryfikowac bo zaniepokoil mnie Piotr.
    Doszly mnie sluchy juz latam ze powstaje jakas nowa stokowka w dol. Hylatego. Zekomo prowadzi z okolic wypalu pod szczyt Dwernika Kamienia.
    Jakis czas temu mialem wrazenie ze kilka osob (nie pamietam kto) w superlatywach wypowiadalo sie o nowym szlaku czy tez sciezce na Dwernik Kamien powiazalem fakty no i masz babo placek. Jesli nie ma tego szlaku prosze niech mnie ktos wyprowadzi z bledu.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kąpiel w Solinie, miły piasek;)
    Przez Owain w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-06-2006, 21:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •