Strona 1 z 31 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 307

Wątek: Bieszczady wytną w pień

  1. #1

    Domyślnie Bieszczady wytną w pień

    Jestem nowy nie tylko na tym forum i z trudem w ogule piszę na kompie popełniam kupe błędów jak przystało na prawdziwego dzikusa z bieszczad, ale za to wiem co w trawie piszczy. Dużo piszecie o żubrach, niedźwiedziach, wilkach które gatunki są groźne co zrobić...itp ale ani słowa o tym jak bieszczady są dewastowane. Trwa obecnie w nadleśnictwie lutowiska najwiekszy w jego chistorii plan wycinki, który to ostatecznie rozwiąże kwestię buków i jodeł położonych poza parkiem i rezerwatami ( a może i te nie są zupełnie bezpieczne ). REALIA SĄ TAKIE DETY ROZJADĄ BIESZCZADY, NAM POZOSTANĄ NOWE STOKÓWKI I BŁOTO SZLAKÓW POZRYWKOWYCH...

  2. #2
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    czternastak to od wieku?...i byków duzo jak na rykowisku... Pisz konkretniej o "realiach" gdzie i kiedy jaka rębnia i nie histeryzuj... Pałętam się tam często, więc sobie obczaję ten kataklizm w najblizszym czasie. Co to jest kwestia buków i jodeł? rozwiń temat.
    REALIA SĄ TAKIE ŻE WITAM CIE NA FORUM choc już bywalcem tu nie jestem:)
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  3. #3

    Smile Odp: Bieszczady wytną w pień

    A ty co z Ustrzyk pewnie jesteś Jabol to od jabol punk?To tylko taka riposta;-) Mam 30 lat mój ojciec widział tu inny las a nasze dzieci zobaczą inny. Byki ryczeć będą i w krzakach im wiek lasu nie przeszkadza. Mam znajomków co ten las tną i oni narzekają że to co teraz na kloca idzie kiedyś na metry by nie wzieli już to o czymś świadczy. Jeżeli ci to nie wystarcza obczaj nowe stokówki płd stoki Otrytu nad Dwernikiem, Dolina Hylatego w kierunku Dwernika Kamienia piękne nie. dewastacje można`wymieniać bez końca ja chciałem usłyszeć jakiś odzew od was narazie to wychodzę na eko świra a problemu nie ma ok. poczekamy zobaczymy świat zmienia się powoli bieszczady to nie puszcza amazońska gdzie w oka mgnieniu znikają tysiące hektarów. Odechciewa się w ogule odzywać lepiej bić

  4. #4
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    luzik Czternastak:) Teraz są konkrety. Trzeba było to od razu w jednym poscie pisać. Pozdrawiam!
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    A to ci chistoria !

  6. #6
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Jak mogą wyciąć w pień ten las? Nie wierzę, by polityka służb leśnych doprowadziła do własnego samobójstwa? Jak już coś wycinają to z głową. Czyż nie tak bieszczadcy leśnicy?
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  7. #7

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Wiedziałem że się ktoś się przyczepi do ortografii, jeszcze raz sorry za to dodam że będzie pewnie tego więcej.Wyczuwam u Henka też zbawienną ironię co zapewne oznacza że poruszam sprawę powszechnie znaną. Reconowi odpowiem tak racjonalna polityka w Polsce ha ha.Polityka służb leśnych w latach 60-70-tych doprowadziła do stanu obecnego a mogła być Alaska.Zobaczycie do czego doprowadzi obecna polityka. Za 10 lat nie będzie czego ciąć.Mówię wam sami robotnicy leśni to wiedzą już teraz tną w takich miejscach że się w pale nie mieści po stromiznach lecą buki z których na tartaku są same odpady i sęki. Śpieszą się aby wszystko dorżnąć zanim wejdzie unia bo wtedy niewiadomka. Dlatego przetargi wygrywają ci co zaniżą koszta robocizny robotę odwalają byle jak np; nielegalna zrywka korytami potoków to tu normalka potem zamulają się. ujęcia wody pitnej dla wsi mówię wam błędne koło. Kto bywa w Bieszczadach musi to widzieć tylko okłamuje sam siebie a ten kto zarzuca mi kłamstwo nie wie co mówi ja nie kłamię kto twierdzi inaczej ...solówa sorry ale nerwy mi puszczają jak poruszam ten temat A PISZĘ OD SERCA NA WSKROŚ BIESZCZADZKIEGO

  8. #8
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez czternastak Zobacz posta
    Śpieszą się aby wszystko dorżnąć zanim wejdzie unia bo wtedy niewiadomka.
    straszne co piszesz, ale...jaka znowu Unia?bo Unii Europejskiej to już jesteśmy kilka ładnych lat i Bieszczady też w niej są przynajmniej te po naszej i po słowackiej stronie
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #9
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Hej:)

    Czternastaku, witaj na Forum:) I nie denerwuj się, bo jak mawiano: nie było nas, był las... Gdybyś zobaczył bieszczadzkie stromizny w latach 20 i 30-tych ubiegłego wieku, to teraz byłbyś spokojniejszy:) A i tak wszystko po tamtych czasach ładnie zarosło łącznie z połaciami polan wypasowych itp miejscami. Pan Krukar mógłby tu długo wymieniać takie miejsca, gdzie były wsie, łąki, pola, poręby, a teraz szumi bór. Ja wierzę w moc Natury, w jej zdolność do odnawiania się, do natychmiastowego zajmowania miejsca, w którym przed chwilą był człowiek. Kiedyś być może znów odejdą ludzie z lasu, choć teraz trudno sobie wyobrazić, czemu mieliby to zrobić...I powrócą wielkie buki i jodły. A może PN się rozrośnie ku północy?:)
    He, he. Już słyszę te kasandryczne przepowiednie: bezrobocie nadciąga w Bieszczady:P
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    No cóż, w pewnych kwestiach trudno mi się nie zgodzić z czternastakiem. Popyt na drewno jest duży... za duży.
    Ale faktycznie coraz mniej starych jodeł, buków, jaworów w naszych lasach.

    Derty - BPN nie rozrosnie się ku północy. Wiesz dlaczego - SAMORZĄDY. Na wycinkę - tylko reakcja. Plan planem (PUL), ale to do nie jest Biblia!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kąpiel w Solinie, miły piasek;)
    Przez Owain w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-06-2006, 22:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •