Strona 31 z 31 PierwszyPierwszy ... 21 24 25 26 27 28 29 30 31
Pokaż wyniki od 301 do 307 z 307

Wątek: Bieszczady wytną w pień

  1. #301

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Chyba kogoś niedźwiedź łapą w głowę pacnął i stąd takie pomysły na "obronę" przyrody...
    https://www.onet.pl/turystyka/onetpo...tx4qz,07640b54

  2. #302
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2020
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Drzewo wiadomości dobrego i złego:
    Odkryto najwyższą jodłę w Bieszczadach (portalkomunalny.pl)
    Inicjatywa Dzikie Karpaty: Leśnicy wycięli ponad 130-letnie gigantyczne drzewa, które obiecali ocalić (wyborcza.pl)

    Los drzew pomnikowych w LP niejednokrotnie zależy od decyzji jednego człowieka. Czy "Niebolubna" też dostanie się pod piłę?
    Drzewa pomnikowe znakuje się tabliczkami przybijanymi do pni gwoździami. To też zamach na życie i zdrowie potencjalnych drwali-wandali?

  3. #303
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez Tomnatyk Zobacz posta
    Drzewa pomnikowe znakuje się tabliczkami przybijanymi do pni gwoździami. To też zamach na życie i zdrowie potencjalnych drwali-wandali?
    Serio nie widzisz różnicy???
    Robiłeś kiedykolwiek przy drewnie?

  4. #304
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2020
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Serio nie widzisz różnicy???
    Serio nie widzisz sarkazmu? Gdyby tabliczki chroniły drzewa tak jak gwoździe, to nie byłoby wycinki "pomnikowych" drzew na Pogórzu, wbrew wcześniejszym zapewnieniom LP o ich zachowaniu, a więc nie byłoby "dzikiego" nabijania gwoździ w pnie.

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Robiłeś kiedykolwiek przy drewnie?
    Nie tyle "przy drewnie", co przy drzewie. Od dziecka. I byłem świadkiem (a po części uczestnikiem) wypadku przy ścince. A Ty?

  5. #305
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez Tomnatyk Zobacz posta
    Serio nie widzisz sarkazmu? Gdyby tabliczki chroniły drzewa tak jak gwoździe, to nie byłoby wycinki "pomnikowych" drzew na Pogórzu, wbrew wcześniejszym zapewnieniom LP o ich zachowaniu, a więc nie byłoby "dzikiego" nabijania gwoździ w pnie.
    Sorry, nie zauważyłem. Odniosłem się stricte do wpisu, jakoby tabliczki przybijane miały być zamachem. Tabliczkę widać od razu (abstrahując od niedorzeczności cięcia takiego drzewa), gwoździe powbijane - niekoniecznie.
    A jeszcze mam wątpliwości, czy każde drzewo pomnikowe z automatu staje się pomnikiem przyrody, oznaczanym wspomnianą tabliczką?
    Czytałem też wyjaśnienia LP o wycince niektórych z tych pomnikowych, widziałem zdjęcia - nie mówię, że na 100%, ale mogą oni mieć rację.

    Cytat Zamieszczone przez Tomnatyk Zobacz posta
    Nie tyle "przy drewnie", co przy drzewie. Od dziecka. I byłem świadkiem (a po części uczestnikiem) wypadku przy ścince. A Ty?
    Od dziecka robiąc przy drzewie (czyli ścinka) to byłbyś chyba świadkiem więcej niż jednego wypadku - taka moja wątpliwość.
    Ja robię przy drewnie - co roku, od ponad 20 lat przerabiam na opał 10-12mp...

  6. #306
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2020
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Tabliczkę widać od razu (abstrahując od niedorzeczności cięcia takiego drzewa), gwoździe powbijane - niekoniecznie.
    Chyba, że odpadnie albo zostanie zerwana z drzewa (abstrahując od wielkości gwoździ rzecz jasna)...

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    A jeszcze mam wątpliwości, czy każde drzewo pomnikowe z automatu staje się pomnikiem przyrody, oznaczanym wspomnianą tabliczką?
    Nie każde. Musi być zawnioskowanie do Woj. Konserwatora Przyrody o uznanie za pomnik przyrody (dlatego "pomnikowe" daję w cudzysłowie).

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Czytałem też wyjaśnienia LP o wycince niektórych z tych pomnikowych, widziałem zdjęcia - nie mówię, że na 100%, ale mogą oni mieć rację.
    Racja jest jak doopa - każdy ma swoją. LP to korporacja nastawiona na maksymalizację zysków z pozyskania surowca drzewnego. Tak jest, było i będzie. Kwestie zasad i rentowności gospodarki leśnej w górach, zależności mikroekonomicznych lokalnych społeczności, to temat-morze. Jedno jest oczywiste: państwowa korporacja (czytaj: jej menagerowie, decydenci) gospodarująca na gruntach i mieniu Skarbu Państwa powinna działać w 100 proc. transparentnie i podlegać wnikliwej i powszechnej kontroli społecznej. Dotyczy to nie tylko LP, ale również a właściwie przede wszystkim parków narodowych, które są jak LP "państwami w państwie".


    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Od dziecka robiąc przy drzewie (czyli ścinka) to byłbyś chyba świadkiem więcej niż jednego wypadku - taka moja wątpliwość.
    Robiłem od czasu do czasu w rodzinnym lesie lata temu. Sytuacji wypadkowych było więcej, ale nie liczę takich, że ktoś komuś przejechał piłą po gumiaku, czy spadająca gałąź rękę przetrąciła. Jeden wypadek wystarczy na całe życie: podcięty a nie do końca odcięty od pniaka smrek zawiesił się na sąsiednich, ciupkanie siekierą skończyło się dla delikwenta odbiciem pnia w górę, szczęście w nieszcześciu, że wahną 2-3 cm dalej od głowy i nie urwał szczęki, tylko rozwalił nos, trafiony padł na wznak, jak nie żywy, z fontanną "kawy z ekspresu".

  7. #307

    Domyślnie Odp: Bieszczady wytną w pień

    Nie trzeba było długo czekać. . .
    https://niezalezna.pl/456922-kolejny...ekoterrorystow

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kąpiel w Solinie, miły piasek;)
    Przez Owain w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-06-2006, 22:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •