Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Miśki na Dwerniku

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Miśki na Dwerniku

    Cytat Zamieszczone przez Trismela Zobacz posta
    o ja.. te co ja widziałam byly prawie 10 razy większe i zupełnie inaczej to wyglądało, niestety nie wyciągnęłam aparatu. Ciekawe czy to niedźwiedź zostawił takie ślady po sobie.
    ołł to musiało być na prawdę duże... bo to co na mojej fot. jest, to miało jakieś 25 x 20 cm...ale o czym my rozmawiamy
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  2. #12

    Domyślnie Odp: Miśki na Dwerniku

    nie no..ale jaja.. to w takim razie to zdjęcie mnie zmyliło, ale te ładnych pare sztuk przypominało raczej ogromniaste, wysokie "krowie placki" i też tak około 25 średnica Czy ktoś się na tym zna?

  3. #13
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Miśki na Dwerniku

    Myśliwy bieszczadzki z którym w ub. tygodniu pracowałam mówił nam, że w okolicy Dwernika widział ślady trzech dorosłych niedźwiedzi. Jeden z nich to samica z młodym.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Miśki na Dwerniku

    Co do zdjęć to ciężko powiedzieć bo skali nie widać. pierwsza kupa obstawiam lisa lub kunę druga miś ale rozmyta przez deszcz może dzik ale nie sądze. Co do wielkości i konsystencji zależy od skladników. Odchody bardziej zwarte mamy przy suchyh składnikach jak: orzechy laskowe, bukiew, owadzie składniki czy zimowo wiosenne odchody miesno-kostne. Kupy luźne mamy przeważnie wtedy gdy miś żerował na zielonych częściach roślin. Placki krowie.. w lesie....duże i dużo...pachnie Żuberkiem. W okolicach omawianych bywało że chodziło czasem i 5 miśków. Samice w tej okolicy zwykle miewają dwujkę młodych.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Miśki na Dwerniku

    No to się nasze misiowe "zagadki" rozjaśniły dzięki!
    Ostatnio edytowane przez Trismela ; 04-10-2008 o 23:26

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: Miśki na Dwerniku


    Zaręczam Ci czternastak , że miś (fakt brak skali do porównania ) . Lis i kuna ...:) nie to niemożliwe - niemal wielkości kuny (jak się zwinie np do spania)

    Pozdrawiam PF

  7. #17

    Domyślnie Odp: Miśki na Dwerniku

    No... misia, masz rację Piotr nie przyglądnełem się dostatecznie. Początkowo sądziłem że kupa leży na zniszczonym asfalcie nie wiem czemu bo gdzie asfalt na tym szlaku. Coś mi się zdaję że miś w Ruskiem w sadach żerował resztki jabłek tam chyba widać.

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: Miśki na Dwerniku



    Czternastak moje wyrazy podziwu :) . Tak rozpoznać okolicę po .... niestrawionych jabłkach .... no no . A poważnie - faktycznie jakby wracał z tych sadów i ..... po drodze (i na drodze - czyżby nie zdążył w krzaczki :)) . Mnie tak jak Joorga ciekawi .......... dlaczego na drodze (mam swoje teorie na ten temat -ale jako temat do humoresek) , a Ty czternastak (wszak masz większą wiedzę na ten "temat") - jak nie jest to tajemnicą to .... pisz :smile

    Pozdrawiam PF

  9. #19

    Domyślnie Odp: Miśki na Dwerniku

    Co wam powiedzieć niedźwiedzia coś ciągnie na szlaki jak tylko nie ma tam ludzi...bardzo czesto korzysta z tego udogodnienia. Co do wypróżniania ha!ha!ha! miś raczej nie zważa gdzie leci przeciwnie niż szereg innych drapieżników.

  10. #20
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Miśki na Dwerniku

    A mi sie wydaje, że misiek czując obcy zapach... zaznacza swoim. Nie mamy takiego zmysłu powonienia jak zwierzęta więc podchodzimy blisko. Inne zwierzęta zapewne to czują i nie podchodzą bo to teren obsr..y tfu.... zaznaczony przez silniejszego. Pozostaje zaznaczyć nam ludziom swoim "śladem" i... może będzie silniejszy od miśkowego i nie będzie wchodził na ludzkie szlaki
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Piwo w Dwerniku
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 26-10-2005, 08:26
  2. Dyzur w Dwerniku
    Przez irek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2003, 22:32
  3. Dyzur w Dwerniku
    Przez irek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2003, 10:58
  4. Dyżury internautów miłośników Bieszczad w Dwerniku
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2003, 14:59
  5. Dyżur w Dwerniku
    Przez Lupino w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2002, 15:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •