Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Ocenianie obiektów noclegowych

  1. #1
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Angry Ocenianie obiektów noclegowych

    Tak przy okazji, wciska mi się pytanie do Moderatorów i Admina: Czy jest jakaś możliwość, w bardziej czytelny sposób, tutaj na forum, przyznawania ocen (dobrych/złych) do miejsc noclegowych i żywieniowych?
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #2
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Za siedmioma górami - chata, domek

    Pytanie zdecydowanie do Admina, modzi nie mają aż takich uprawnień

    PS. Dyskusja na temat istoty reklamowania miejsc noclegowych została wydzielona w formie odrębnego wątku.

  3. #3
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Ocenianie obiektów noclegowych

    Propozycja ciekawa ale jak zadbać o wiarygodność tych ocen?
    Kiedyś były przymiarki do tego typu zabawy. Sami też na bieszczady.info.pl mieliśmy dział w którym publikowaliśmy nasze subiektywne opinie na temat odwiedzonych obiektów. Skończyło się procesem, później ugodą bo nie było nas stać na to by ciągnąć to dalej.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  4. #4
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Ocenianie obiektów noclegowych

    Ocena zapewne będzie subiektywna, ale zawsze da jakiś pogląd czytającemu albo wywoła dyskusję. W tej chwili to trzeba wołać na Forum czy tutaj ktoś był?, czy tutaj ktoś spał?, czy tutaj ktoś jadł? Może warto się wzorować na stronie http://www.bieszczady.pik-net.pl/knajpy/knajpy.phtml gdzie zamiast knajp wpisać nazwę miejscowości a pod nią już mieć wszystkie krótkie(!) posty o warunkach jedzenia, spania itp. Teraz jest trochę chaosu.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Ocenianie obiektów noclegowych

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Ocena zapewne będzie subiektywna, ale zawsze da jakiś pogląd czytającemu albo wywoła dyskusję
    Ta. Przeglądając dział zakwaterowanie i usługi, widzę że mamy wprost zatrzęsienie chętnych do oceniania obiektów.

    IMHO pomysł niezbyt trafiony.

    Po pierwsze: tak jak napisał Darek, więcej problemów niż pożytku. Teoretycznie za wpis odpowiedzialny jest jego autor, którego namierzyć w razie czego nie będzie prokuraturze trudno - z drugiej strony doskonale wiemy że w Polsce jst tyle interpretacji prawa ile sądów.

    Po drugie: oceny będą tylko subiektywne, bo inne być nie mogą. Na ogół ze szkodą dla noclegowni/knajp. Czemu ze szkodą? Bo chętnych do pochwał na ogół nie ma zbyt dużo, jeśli już ktoś pisze to na ogół negatywnie bo akurat jakaś buda zalazła mu za skórę. I taka ocena/opinia będzie sobie wisieć a następni będą się nią sugerować, mimo że nie musi ona być prawdziwa. Z racji że aktywnych/chętnych do takich dyskusji można policzyć na palcach - jest to imho ze szkodą i dla usługodawców i dla usługobiorców.
    Pomijam oczywisty fakt, że poważny człowiek, który twierdzi że inni są nie w porządku podpisuje się pod swoją opinią/elaboratem imieniem i nazwiskiem. Ponadto w dobrym tonie i kulturalnie jest, zanim wydaje się werdykty i przeprasza kowala za to że szewc sp.. buty (w imieniu całej branży) wysłuchać opinii drugiej strony. Np. w wątku "Za siedmioma..." - gdzie można link do wątku wysłać mailem do zainteresowanego obiektu a który to mail jest pod podanym tam linkiem. O ile mnie pamięć nie myli już mieliśmy na forum do czynienia z podobnymi sytuacjami, gdzie najpierw ktoś jeździł po jakimś obiekcie a gdy wypowiedziała się druga strona , okazywało się że to nie do końca tak było jak nam przedstawiono.

    Po trzecie: jeżeli ktoś korzysta z takich opinii - to jego ryzyko i jego rozczarowanie, skoro chce polegać na czyichś gustach i widzimisiach. Z noclegami/knajpami jest tak samo jak z zakapiorami - każdy ma swoja definicję tego co jest dobre i każdy inaczej postrzega wywiązanie się z umowy. Podobnie jak dla jednego trawnik jest ogrodem a dla innego nie, potok rowem, las chaszczami. Buba będzie się cieszyć jak jej rzucą siano na łóżko a Iza nie pojedzie tam gdzie nie ma deski do prasowania.
    Sam mógłbym za przeproszeniem zgnoić na forum połowę obiektów, które są tu uważane za cudowne, wspaniałe, kultowe i inne tratatata. Tylko po co? Jeśli mi się nie podobało to nie znaczy że innym się nie spodoba. Dla jednego będzie to super miejsce, dla innego nędzna nora. Tymczasem jak wejdzie na forum to zobaczy: ten a ten to jest nędzna nora. I to jest ok?
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #6
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Ocenianie obiektów noclegowych

    Piotrze pamiętam tamten wątek. Chodziło o panią Lulę w Chmielu. Irek zwrócił uwagę, ja panią Lulę znam więc wyjaśniłam sutuację.
    W tym konkretnym przypadku nie przypadło mi do gustu zachowanie właścicielki. Być może miałam jakieś przesłanki aby przeprosić. Być może zasięgnęłam informacji o obiekcie. Zachowałam się jak zachowałam. Koniec kropka.

  7. #7
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Ocenianie obiektów noclegowych

    Właśnie - ta wspomniana Pani jest idealnym przykładem dla trendu pod wezwaniem "ja wam pokażę". Otrzymałem od niej po wspomnianym wątku kilka wezwań do usunięcia go, kilka gróźb, kilka subiektywnych opinii na temat forum.
    Generalnie na mojej poczcie co i rusz pojawiają się mejle z prośbami o usunięcie jakiś opinii z forum.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  8. #8
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Ocenianie obiektów noclegowych

    Od pani Luli? To mnie zaskoczyłeś. Nie tak dawno polecałam jej gospodarstwo. Musze to przemyśleć.
    Masz meile proszące o usunięcie wpisów. Można wiedzieć od kogo?

  9. #9
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Ocenianie obiektów noclegowych

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Bo chętnych do pochwał na ogół nie ma zbyt dużo, jeśli już ktoś pisze to na ogół negatywnie bo akurat jakaś buda zalazła mu za skórę. I taka ocena/opinia będzie sobie wisieć a następni będą się nią sugerować, mimo że nie musi ona być prawdziwa.
    Jedną z naczelnych zasad marketingu jest to,że osoba zadowolona z produktu wspomni o tym (zadowoleniu) trzem osobom,niezadowolona poskarży się dziesięciu.
    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Pomijam oczywisty fakt, że poważny człowiek, który twierdzi że inni są nie w porządku podpisuje się pod swoją opinią/elaboratem imieniem i nazwiskiem.
    Taaa...Józef Pyta,Rabe 41...
    Pozdrav

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Ocenianie obiektów noclegowych

    Fajny pomysł miał admin strony www.karpatywschodnie.pl

    Otóż osoby pisujące na forum znajdujące się na tamtej stronie mogą zgłosić na specjalnej stronie dobry wg nich obiekt noclegowy (podając informacje takie jak cena, ilość osób jaka może tam przenocować, położenie, również zdjęcia).
    Inne osoby mogą pod opisem obiektu umieszczać swoje uwagi.

    Osoby zgłaszające obiekt nie mogą być anonimowe.

    Ponieważ wpisów dokonują właściwie jedynie turyści "plecakowi" dzięki temu liczyć można na obiekty niedrogie i sprawdzone.

    To jest bardzo cenne na Ukrainie, gdzie takich tanich obiektów typu "schronisko" właściwie nie ma i można liczyć tylko na tanie obiekty w typie agroturystyki.

    Niestety hotelik, w którym nocowałam w tym roku,a który w pełni zasługiwał na rekomendację został zmyty przez powódź

    Pozdrowienia

    Basia

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •