Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Sandomierz [wydzielone z: Jak tam kolorki]

  1. #1

    Domyślnie Sandomierz [wydzielone z: Jak tam kolorki]

    Cytat Zamieszczone przez Layla Zobacz posta
    WRÓCIŁAM!!!
    wracając do Wawy zwiedzić jeszcze po drodze Sandomierz
    Sandomierz rozczarowuje. Też go zaliczyłem kiedyś wracając do Warszawy z Biesów. Zjedliśmy tam obiad, który był niejadalny. Kazimierz zdecydowanie ładniejszy, tylko te dzikie tłumy w Kazimierzu. Niemal jak na Krupówkach.
    Wracając do Warszawy warto zaliczyć Łańcut.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Layla
    Na forum od
    09.2008
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    hmmm... może zależy czego się człowiek spodziewa.
    ja słyszałam, że Sandomierz jest piękny, ale biedny i to tam zastałam.. więc nie byłam rozczarowana. Piękne widoki na Wisłę ze skarpy, piękne zielone przestrzenie, piękny rynek, to miasto zdecydowanie ma ogromny potencjał. Przydałby się prezydent miasta z głową na karku, który umiałby jakoś od Unii wyciągnąć kasę na odnawianie staróweczki, któryby zrobił przetargi na fajne knajpki na rynku, który zorganizowałby tam jakiś festiwal artystyczny.. I zaraz turystyka ruszy, z nią kasa, z kasą kolejne ulepszenia. Mam nadzieję że kiedyś taki turystyczny Sandomierz zobaczę :) bo na chwilę obecną tylko 2 knajpki wyglądały przyjemnie, a to trochę za mało :)

  3. #3

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Pozwole sobie nie zgodzic z Toba. Jesli po tych zmianach Sandomierz mielby wygladac jak Kazimierz Dln. ktory dla mnie jest, moze i ladna, ale jednak cepelią to juz wole zeby zostalo tak jak jest.


    Cytat Zamieszczone przez Layla Zobacz posta
    hmmm... może zależy czego się człowiek spodziewa.
    ja słyszałam, że Sandomierz jest piękny, ale biedny i to tam zastałam.. więc nie byłam rozczarowana. Piękne widoki na Wisłę ze skarpy, piękne zielone przestrzenie, piękny rynek, to miasto zdecydowanie ma ogromny potencjał. Przydałby się prezydent miasta z głową na karku, który umiałby jakoś od Unii wyciągnąć kasę na odnawianie staróweczki, któryby zrobił przetargi na fajne knajpki na rynku, który zorganizowałby tam jakiś festiwal artystyczny.. I zaraz turystyka ruszy, z nią kasa, z kasą kolejne ulepszenia. Mam nadzieję że kiedyś taki turystyczny Sandomierz zobaczę :) bo na chwilę obecną tylko 2 knajpki wyglądały przyjemnie, a to trochę za mało :)

  4. #4
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    czekaj, ja pare lat temu bylam z sandomierzu i cala starowka wygladala jakby ja wlasnie odnowili, az bylo wrecz nieprzyjemnie, ze tak wszystko cuchnelo swieza farba! robilo wrazenie dopiero co zbudowanego miasta stylizowanego na stare a knajpki tez komerchowate ze szok.. zrobil na mnie wrazenie zupelnie jak kazimierz dln.. czyzby przez te 5 lat sie tak "zestarzal"??? moze wiec warto tam znow pojechac by przelamac negatywne wrazenie sprzed lat :)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Layla
    Na forum od
    09.2008
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    z tym, że ja nie chcę właśnie wytwornych restauracji.
    ja Kazimierz lubię - jest tam kilka fajnych alternatywnych knajpek, czego w Sandomierzu zupełnie nie ma i na prawdę nie ma gdzie sobie usiąść (tylko 1 miejsce wyglądało w miarę sympatycznie, za to ludzie w środku odstraszali swoją sztywnością). Kazimierz jest za mały jak na takie oblężenia jakie przeżywa i moim zdanie fajnie by było, jakby Sandomierz trochę Kazimierz odciążył.

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Sandomierz, w przeciwieństwie do Kazimierza, całorocznego oblężenia nie przeżywa, są dni, gdy tłumy walą między zamkiem a rynkiem, a i po wyludnionych uliczkach (poza sezonem oczywiście) można pospacerować.

    Knajpki na nadmiar klienteli narzekać nie mogą, to i oferta zbyt bogata nie jest.

    remonty są jakie są - gdy już osypujący sie tynk starej kamienicy trza naprawić, to robią to ... "ładnie", a czy to się podoba?

    Pomimo tego lubię to miejsce.

    Kilka w nieładzie poukładanych fotek proponuje obejrzeć:

    http://picasaweb.google.com/vm2301/Sandomierz#

    lub urokliwych i jakże starych Gór Pieprzowych, które o rzut beretem od centrum tego miasta sobie są:

    http://picasaweb.google.com/vm2301/GRyPieprzowe#


    I przepraszam, że dołożyłem jeszcze jeden post do OT-u

    Pozdrawiam:)

  7. #7

    Domyślnie Odp: Sandomierz [wydzielone z: Jak tam kolorki]

    No dobra poddaję się, też jest ładny :) Grunt, że nie ma tłumów.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2004
    Rodem z
    tarnobrzeg
    Postów
    526

    Domyślnie Odp: Sandomierz [wydzielone z: Jak tam kolorki]

    W kwestii Sandomierza to ja już niemalże rozprawki piszę. Jako iż mieszkam blisko ( jeśli ktoś się mnie pyta skąd jestem, tłumacze tak: wiesz gdzie jest Sandomierz - zazwyczaj wszyscy wiedzą, to w pobliskiej wiosce, czyli w Tarnobrzegu), więc bywam i to często, mam tam znajomych, interesy i lubię to miasto. Ale zgadzam się, jest zaniedbane, zabiedzone i zapomniane. Posiada w sobie tyle uroku, tyle walorów, nie tylko architektonicznych, a wygląda tak jakby było miastem spoza mapy. Władze w ogóle nie dbają o jego reklamę, wręcz przeciwnie, odpycha turytów: brak parkingów, miejsc gdzie można zjeść dobry obiad, atrakcyjne miejsca są czynne bardzo krótko, nie ma na Starówce artystów, którzy by malowali, śpiewali. Władze Sandomierza powinny udać się to Kazimierza Dolnego i wziąć przykład z ich promocji miasta.A jak mówi opinia Sandomierz jest miastem kleru, który zdecydowanie przejął w nim władzę, wykupił co się tylko dało i dba tylko o swoją klikę. Tak jak moja poprzedniczka zgadzam się, że burmistrz nie działa w dobrym kierunku, wręcz przeciwnie. To piękne miasto dzięki takim władzom umiera śmiercią naturalną, wielka szkoda!
    Mimo wszystko zapraszam do Sandomierza, może uda mi się pokazać w nim te "perełki" które najbardziej lubię.
    mAAtylda

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Sandomierz [wydzielone z: Jak tam kolorki]

    jesli ktos uwaza ze sandomierz jest zaniedbany i zapomniany to proponuje wycieczke po dolnym slasku, aby zobaczyc jak wygladaja miasteczka naprawde zapomniane przez Boga i ludzi :)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10

    Domyślnie Odp: Sandomierz [wydzielone z: Jak tam kolorki]

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    jesli ktos uwaza ze sandomierz jest zaniedbany i zapomniany to proponuje wycieczke po dolnym slasku, aby zobaczyc jak wygladaja miasteczka naprawde zapomniane przez Boga i ludzi :)
    Lwówek Śląski dajmy na to

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jak tam kolorki
    Przez Rafal_waw w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 590
    Ostatni post / autor: 12-10-2018, 19:18
  2. [Wydzielone] Lucyna jako filar 321
    Przez vm2301 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 16:21
  3. Czy leśnik to szkodnik? [wydzielone]
    Przez marcins w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 15:07
  4. Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 15:53
  5. Ustrzyki Dolne - jak tam jest???
    Przez Voluspa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2006, 22:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •