Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Wątek: KIMB VIII a.d. 2009

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Andrzej ma rację. KIMB przypominał mi imprezę integracyjną z tat 70-tych. Bawiłam się dobrze tylko dlatego, że lubię Wasze towarzystwo. Nie chciałabym także aby był imprezą komercyjną jak to spotkanie w Rudawce Rymanowskiej. Moim zdaniem to powinno być zupełnie inne miejsce. Może wzięłibyście pod uwagę jakąś leśniczówkę lub dwa domki połozone w odludnej okolicy z dobrym dojazdem.
    Jak już pisałem, za kilka dni założę oddzielny wątek tematyczny poświęcony w całości zgłaszaniu propozycji lokalizacji VIII KIMB.

    Kwestia programu KIMB, to sprawa odrębna. Gdy już sobie ustalimy miejsce naszych "obrad", to i tym się też zajmiemy. Żadna inicjatywa nie zostanie "upupiona". Tylko dobrze byłoby, aby taka inicjatywa była konstruktywna - tzn. ktoś coś zaproponuje i jednocześnie zabezpieczy tego realizację.
    Np. jeśli wcześniej napiszemy "petycję" do WUKI, aby zgodziła się na swój autorski wieczór poetycki, a Ona nie odmówi, to już będzie właśnie taka inicjatywa konstruktywna.
    Natomiast puste biadolenie, że gdzieś tam - ktoś i coś, a my tu - nic, to tylko werbalizm, aby zaistnieć.

    Chciałem również zasygnalizować pewien formalny problem. Moim zdaniem powinniśmy zorganizować KIMB w jakimś ośrodku wypoczynkowym, pensjonacie, zajeździe lub, wybaczcie, knajpie. Wtedy bowiem będziemy tam gośćmi bawiącymi się na tzw. imprezie zamkniętej.
    Natomiast gdybyśmy wzięli pod uwagę sugestię Lucyny (leśniczówka, odludne domki, itp.), to moglibyśmy niechcący wejść w kolizję z przepisami w zakresie zgromadzeń, spotkań większej liczby osób, etc. Bo wtedy to chyba powinno być wcześniej dokonane odpowiednie zgłoszenie, zapewniona profilaktycznie opieka medyczna, ppoż., bhp i cholera wie, co jeszcze.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Nie chciałabym także aby był imprezą komercyjną jak to spotkanie w Rudawce Rymanowskiej.
    To spotkanie, co potwierdzą na pewno jego uczestnicy nie było imprezą komercyjną, bo zwyczajnie nikt na nim nie zarobił, oprócz gospodarzy ośrodka, którym zapłaciliśmy za noclegi i świetne jedzonko.

    Natomiast faktem jest, że Jacek (za co mu wielka chwała) potrafił zainteresować spotkaniem media, sponsorów itd przez co można było wygrać w konkursie sympatyczne nagrody, a prowadzący prelekcje otrzymali przesympatyczne upominki.

    Inna sprawa, że ze strony Jacka wymagało to ogromnego wkładu pracy i zaangażowania (ile to wymaga pracy - wiem, bo sama obecnie organizuję dużo skromniejsza imprezę jaką są "Mikołajki").

    Tak ze jeśli nie byłaś na "Biesiadzie Karpackiej" to proszę nie pisz o tej imprezie nieprawdy. Mogłaś przyjechać i zobaczyć jak fajnie było

    Pozdrowienia

    Basia

    P.S.

    I przede wszystkim Zawadka Rymanowska a nie Rudawka Rymanowska

  3. #13
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    Natomiast gdybyśmy wzięli pod uwagę sugestię Lucyny (leśniczówka, odludne domki, itp.), to moglibyśmy niechcący wejść w kolizję z przepisami w zakresie zgromadzeń, spotkań większej liczby osób, etc. Bo wtedy to chyba powinno być wcześniej dokonane odpowiednie zgłoszenie, zapewniona profilaktycznie opieka medyczna, ppoż., bhp i cholera wie, co jeszcze.
    proszę powiedz, że żartujesz!
    żartujesz prawda?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    proszę powiedz, że żartujesz!
    żartujesz prawda?
    Nie, mówię poważnie.
    Wiem, że są unormowania prawne dotyczące organizacji zgromadzeń większej liczby osób.
    Oczywiście nie dotyczą one spotkań w obiektach już przystosowanych do prowadzenia tego typu imprez, jak również gości zaproszonych przez gospodarza.

    Czyli - możemy bez obawy naruszenia prawa spotkać się w jakimś ośrodku wypoczynkowym, zajeździe, restauracji, polu namiotowym, itp. Także u gospodarza jakiegoś pałacu lub większego domu, gdy będziemy jego prywatnymi gośćmi (członkami rodziny, znajomymi).
    Zauważ, że nawet prowadzenie tzw. "domu weselnego" wymaga uprzedniego zgłoszenia. W takim zarejestrowanym "domu weselnym" też moglibyśmy się spotkać. One są "weselne" głównie z nazwy, mój kolega był niedawno w takim "weselnym domu" na uroczystej i wystawnej stypie.

    Natomiast uważam, że 40 - 50 osób (tyle zazwyczaj przyjeżdża na KIMB-y) z całej Polski nie może ot, tak sobie, zebrać się na czyjejś prywatnej nieruchomości, żeby sobie poobradować.

    Są na Naszym Forum pracownicy admnistracji publicznej, może coś na ten temat napiszą.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  5. #15
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    przecież i tak każdy sobie sam rezerwuje nocleg, a więc nie jest to typowe zbiorowisko zorganizowane. I kto niby i najważniejsze kogo miałby ścigać jakby się coś takiego odbyło w leśniczówce?
    pytam z czystej ciekawości
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta

    Są na Naszym Forum pracownicy admnistracji publicznej, może coś na ten temat napiszą.
    Takie prawo faktycznie obowiązywało w stanie wojennym (wiadomo co miało na celu), ale teraz nic o czymś takim nie słyszałam.

    W chatkach studenckich (nie mają statusu oficjalnych schronisk) regularnie odbywają się "zgromadzenia" po 50, 70 i 100 osób i nikt się nie doczepia.

    A jakbym chciała zaprosić do siebie 50 znajomych (mam duże mieszkanie) to co - nie mogę ?
    Nie rozumiem tego.

    Mogę ewentualnie poszukać w informatycznych systemach prawnych, które mam dostępne.

    Pozdrowienia

    Basia

  7. #17
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    SB zaszło pewne nieporozumienie. Leśniczówki i domki są zarejestrowane, a ich właściciele zarabiają pieniążki zgodnie z prawem.

  8. #18
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    SB zaszło pewne nieporozumienie. Leśniczówki i domki są zarejestrowane, a ich właściciele zarabiają pieniążki zgodnie z prawem.
    Mając ponad 4 tys postów nie muszę się kierować chęciązaistnienia na tym forum. Mi to ryba.Róbta co chceta.

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta

    Mogę ewentualnie poszukać w informatycznych systemach prawnych, które mam dostępne.
    Sprawdziłam.

    Pewnym ograniczeniom (dotyczącym obowiązkowi uzyskania zezwolenia od gminy) podlegają jedynie zgromadzenia na otwartej przestrzeni zwane "zgromadzeniami publicznymi".

    Prawo o zgromadzeniach
    z dnia 5 lipca 1990 r. (Dz.U. Nr 51, poz. 297)

    B.

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    To, co napisałem wynika z komentarza do Ustawy z dn. 5.07.1990 r. - Prawo o zgromadzeniach (Dz.U. Nr 51, poz. 297).
    Bodajże w art. 2 zapisano, że wolność zgromadzeń może być ograniczona jedynie przez ustawy - dla ochrony m.in. zdrowia i życia ludzi, porządku i spokoju, etc.

    Basiu, gdybyś np. zorganizowała KIMB u siebie, i coś komuś by się podczas obrad złego stało, miałabyś urzędowe nieprzyjemności. Z prokuratorskimi włącznie. Także ew. odszkodowania z PZU mogłabyś nie dostać, gdyby tylko ubezpieczyciel się dowiedział, w jakich okolicznościach powstała szkoda.

    Gdybyś utrzymywała, że to Twoi bliżsi i dalsi krewni, koledzy z pracy i szkoły, to może byś się jakoś "wykaraskała" z kłopotów. Chociaż i wtedy by Ci zarzucono, że obiekt (mieszkanie w bloku) nie jest przystosowane do przyjmowania naraz takiej liczby (50) osób.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Harmonogram obrad VIII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 23:51
  2. Lista obecności na najbliższym VIII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 21:16
  3. Głosowanie do dn. 15 lutego 2009 r. do godz. 20:00 - wybór miejsca VIII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 338
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 21:18
  4. Zgłaszanie propozycji lokalizacji VIII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 419
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 21:49
  5. KIMB VIII ambitne początki
    Przez Barnaba w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 00:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •