Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69

Wątek: KIMB VIII a.d. 2009

  1. #21
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    To, co napisałem wynika z komentarza do Ustawy z dn. 5.07.1990 r. - Prawo o zgromadzeniach (Dz.U. Nr 51, poz. 297).
    Bodajże w art. 2 zapisano, że wolność zgromadzeń może być ograniczona jedynie przez ustawy - dla ochrony m.in. zdrowia i życia ludzi, porządku i spokoju, etc.
    .
    czyli takowej ustawy ani rozporządzenia nie ma, bo sam komantarz nie jest aktem prawnym. A może być ograniczona to nie jest to samo co jest ograniczona.
    Więc może być lesniczówka, a nawet chatka czy schron
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    Chociaż i wtedy by Ci zarzucono, że obiekt (mieszkanie w bloku) nie jest przystosowane do przyjmowania naraz takiej liczby (50) osób.
    Nie mieszkam w bloku, a mieszkanie ma ponad 100 m2, ale to szczegół ;-)

    Natomiast od ok 30 lat ciągle, a ostatnio to już średnio raz w miesiącu uczestniczę w różnych zgromadzeniach, głównie w imprezach, zlotach, spotkaniach organizowanych np. w chatkach studenckich, w knajpach, w schroniskach, w prywatnych posesjach, w szałasach.

    Nigdy organizatorzy takiej imprezy (a zapisy były często wolne i ogłaszane przez Internet) nie mieli z tego powodu żadnych nieprzyjemności.

    Tak że na prawdę myślę, że problem jest mocno przesadzony.

    Pozdrowienia

    Basia

    P.S.
    Nawet w najgorszych czasach stanu wojennego nie wyobrażam sobie, aby można było rozgonić spotkanie w chatce. Właśnie wtedy spotykaliśmy się bardzo często.

  3. #23
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    A może to jest ukryty lobbing aby KIMB 2009 odbył się w miejscu o nazwie Cień PRLu ?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  4. #24
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Cień PRL już nie istnieje.

  5. #25
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    no co Ty?od kiedy???
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #26
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Od października.

  7. #27

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Lucyna, dzięki za przyznanie mi racji.

    Cieszę się, że na KIMBie, jak wszyscy, dobrze się bawiłaś. Według mnie, przydało by się tam jednak coś więcej. Osobiście nie jestem przeciwny "imprezom komercyjnym", jeżeli można na nich dowiedzieć się coś ciekawego. KIMB mógłby przecież być dla ludzi jak Ty, świadczących usługi dla turystów, okazją do zaprezentowania swoich "produktów".

  8. #28

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Andrzej ma rację.
    Mój post powyżej odnosił się do tego zdania Lucyny. Nie zauważyłem, że niechcący wywołałem dyskusję i w międzyczasie pojawiła się nowa strona wypowiedzi w tym wątku.

  9. #29
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Myślałam raczej o zmodyfikowanej wersji spotkań komitetu powitalnego. Pójść gdzieś razem, spotkać ciekawych ludzi, coś zwiedzić, a potem imprezka. Służę swoją osobą ale nie chcę sprzedawać produktów turystycznych. Myślałam abyśmy poprosili Marcina Sceline aby nas poprowadził botanicznie, a wieczorem spotkanie z dr Śmietaną skoro nas interesują wilki, a może z Jolą Harną naszą Ogrodniczką i jakimś zakapiorem.

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: KIMB VIII a.d. 2009

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    To spotkanie, co potwierdzą na pewno jego uczestnicy nie było imprezą komercyjną, bo zwyczajnie nikt na nim nie zarobił, oprócz gospodarzy ośrodka, którym zapłaciliśmy za noclegi i świetne jedzonko.
    Natomiast faktem jest, że Jacek (za co mu wielka chwała) potrafił zainteresować spotkaniem media, sponsorów itd przez co można było wygrać w konkursie sympatyczne nagrody, a prowadzący prelekcje otrzymali przesympatyczne upominki. Inna sprawa, że ze strony Jacka wymagało to ogromnego wkładu pracy i zaangażowania .....
    Tak ze jeśli nie byłaś na "Biesiadzie Karpackiej" to proszę nie pisz o tej imprezie nieprawdy....
    Basia ma racje , biesiada nie była w najmniejszym stopniu komercyjną imprezą.
    Ludzie wspaniale się bawili ,zaproszeni Prelegenci potrafili przyjechać nawet z Czech ..Białorusi , nie mówiąc o Polsce. Jedynym wynagrodzeniem dla Nich były brawa, uśmiech i zadowolenie uczestników zlotu (to jest bardziej wartościowe niż pieniądze).
    Ktoś jednak to musiał wielkim nakładem pracy i czasu zorganizować , w tym przypadku Jacek i jego przyjaciele, chwała i dzięki Im za to.
    Z KIMB-em jest trochę inaczej , ta impreza nie ma konkretnego gospodarza i tu jest problem, choć improwizacja w organizacji, też może dać dobre efekty i może być nie żle.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Harmonogram obrad VIII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 23:51
  2. Lista obecności na najbliższym VIII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 21:16
  3. Głosowanie do dn. 15 lutego 2009 r. do godz. 20:00 - wybór miejsca VIII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 338
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 21:18
  4. Zgłaszanie propozycji lokalizacji VIII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 419
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 21:49
  5. KIMB VIII ambitne początki
    Przez Barnaba w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 00:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •