Strona 75 z 75 PierwszyPierwszy ... 25 65 68 69 70 71 72 73 74 75
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 750

Wątek: Demontaż pomnika na zboczu Chryszczatej?

  1. #741
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Demontaż pomnika na zboczu Chryszczatej?

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Ladne! Nie podoba mi sie niszczenie, rozwalanie, oblewanie farba. A tu sie przygotowali, tablica ladna, nowa , blyszczaca. Zero demolki. Podoba mi sie!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #742
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2009
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Demontaż pomnika na zboczu Chryszczatej?

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    Zero demolki. Podoba mi sie!
    Mi też :) Tak, wygląda na to, że to nowy , wygładzony .... standard dyskursu o historii polsko-ukraińskiej :)

    a tutaj, cos co się wydarzyło nie tak w koncu dawno, nie w Polsce, a na Ukrainie, niedaleko, bo w województwie lwowskim, dodajmy, dawna polska wieś, która nie nosi już historycznej nazwy... czyżby tam byli nasi pryszczaci? Wieszczę uparcie, jak zniosą wizy będzie tego więcej. Będa tam jechały całe zastępy nieznanych sprawców autokarami ...

    http://www.kresy.pl/?zobacz/w-zelech...-bandery-wideo

    uprzedzając zarzuty: to nie ja, byłem wtedy na piwie w Wetlinie, wszyscy mnie widzieli :) Jacy wszyscy? No drwal przechodził, poznałem panie wladzo po siekierze, i była pani miśkowa z małymi :) Pozdrawiam wszystkich!
    Ostatnio edytowane przez Łapi ; 04-06-2016 o 02:16

  3. #743
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Demontaż pomnika na zboczu Chryszczatej?

    Cytat Zamieszczone przez Łapi Zobacz posta
    czyżby tam byli nasi pryszczaci? Wieszczę uparcie, jak zniosą wizy będzie tego więcej. Będa tam jechały całe zastępy nieznanych sprawców autokarami
    Wieszczysz powiadasz? Jak zniosą wizy na Ukrainę to "będzie tego więcej"?

    Oj, Łapi, Łapi, jak Ty mało wiesz o Ukrainie.

  4. #744
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2009
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Demontaż pomnika na zboczu Chryszczatej?

    Bartolomeo, ja nie przyznaję się do bycia alfą i omegą co do Ukrainy i uwagę oczywiście przyjmuję z należną pokorą. Tęskni mi się bardzo ale nie mogę tam teraz jeździć. Wiem, że dla przeciętnego człowieka jest tam teraz naprawdę ciężko i wszelkie problemy schodzą na dalszy plan wobec problemów codziennego życia. Tyle, że nie wszyscy są tam bierni. Zwróć jednak uwagę, że piszę o polskiej stronie konfliktu polsko-ukraińskiego, od źródeł historycznych do zjawisk współczesnych, implikowanych przez wspólna historię, jakie to tu wywołuje emocje i zachowania, a tu braku wiedzy, mam nadzieję, nie można mi zarzucić, staram się być na bieżąco. Uważam, że polska rzeczywistość społeczna (i nie tylko, bo to dotyczy w zasadzie środkowej Europy) się radykalizuje w kierunku nacjonalistycznym, konsekwencje tego są przewidywalne. Wydaje mi się, że wladze Polski (bez podziału na ekipy, bo polityka wycofania jest w zasadzie jednolita) zamiast osłabić konflikt u podstaw, starały się zmarginalizowac go sztucznie i to się nie udało. Efekt jest taki, że konflikt "schodzi" do coraz bardziej radykalnych środowisk. Wiemy jak się zachowują radykalne środowiska. Przypuszczam, że otwarcie granicy z Ukrainą spowoduje eksport ekscesów z Polski, bo to chyba naturalne. Są fundamentalne róznice i wygląda na to, że zasypać ich nie można i nikt nawet nie chce tego robić. Powiedzmy, że strona ukraińska postawi jakiś ochroniarzy przy pomniku, po pierwszych ekscesach, ale przy tym zradykalizują się tamtejsci pryszczaci... itd. Ja sobie nie mogę wyobrazić, że pomniki Kłyma Sawura się ostaną. Bo to po prostu jawna obelga da nas. Nie mogę opisać moich emocji kiedy stalem przed tym pomnikiem, bo żadne cywilizowane słowa tego nie oddadzą. Pomnik dla Ukrainców może nie budzi emocji, jeśli przyjmiemy że przeciętny Ukrainiec jest bez bez wiedzy o sprawstwie w rzeziach, bo dla nich wg współczesnej narracji to był tylko ich obrońca.

    pozdrawiam

    --- Updated ---

    Cytat Zamieszczone przez Łapi Zobacz posta
    Nie mogę opisać moich emocji kiedy stalem przed tym pomnikiem, bo żadne cywilizowane słowa tego nie oddadzą.
    wiem za to kiedy mialem identyczne uczucia, było to w Auschwitz-Birkenau
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 05-06-2016 o 16:23 Powód: Połączyłem posty

  5. #745
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Demontaż pomnika na zboczu Chryszczatej?

    Cytat Zamieszczone przez Łapi Zobacz posta
    Zwróć jednak uwagę, że piszę o polskiej stronie konfliktu polsko-ukraińskiego [...] Przypuszczam, że otwarcie granicy z Ukrainą spowoduje eksport ekscesów z Polski
    O tym właśnie piszę: granica z Ukrainą jest dla nas otwarta od lat.

    PS Uwaga techniczna: ogranicz proszę dyskusje Łapiego z Łapim, cytowanie samego siebie i odpowiadanie na swoje własne posty. To nie jest dobrze widziane na żadnym forum, u nas także nie. W relacjach i w wątkach własnych nie żadnych przeciwwskazań aby to robić, ale w wątkach dyskusyjnych to nieeleganckie.

  6. #746
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Demontaż pomnika na zboczu Chryszczatej?

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    O tym właśnie piszę: granica z Ukrainą jest dla nas otwarta od lat.
    Potwierdzam, że nadal tak jest. Na przejściu pieszym w Medyce czas kontroli granicznej: PL - 9 sekund, UA - 17 sekund. W rejonie od Szegini do Lwowa stosunek miejscowej ludności do polskiego włóczęgi na rowerze: przyjazny, drogi: dziurawe, zachmurzenie: umiarkowane, piwo w wiejskich sklepach: zimne. Poza tym wszyscy zdrowi

  7. #747
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2009
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Demontaż pomnika na zboczu Chryszczatej?

    przepraszam, Bartolomeo, ale nie zgadzam się z Twoją oceną. Zarzut dla mnie cokolwiek dziwny. Nie odpowiadam na własne posty, ja je uzupełniam, a jeśli to robię, to dlatego, że uważam za ważny powód. Niemniej jednak będę pamiętał o Twoich kryteriach, kilka lat nie pisalem na żadnych forach.

    Otwarcie granicy o którym pisżę, to nie jest to samo o czym wy piszecie. To nie jest otwarta granica w rozumieniu wolnego ruchu. Mam na myśli ruch bezpaszportowy, taki jaki mamy z resztą Europy Zachodniej . Chodzi mi o zniesienie bariery Shengen między Europą (Polską) a Ukrainą. Czyli brak kontroli granicznej i samych przejść. I niekontrolowany przepływ ludzi.
    Ostatnio edytowane przez Łapi ; 07-06-2016 o 19:39

  8. #748
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Demontaż pomnika na zboczu Chryszczatej?

    Cytat Zamieszczone przez Łapi Zobacz posta
    przepraszam, Bartolomeo, ale nie zgadzam się z Twoją oceną.
    To nie jest "moja" ocena. To ogólnie przyjęty zwyczaj:

    Cytat Zamieszczone przez Netykieta
    Zalecenia netykiety.
    Dla grup i list dyskusyjnych są to:
    • [...]
    • zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)
    • [...]
    Czterech panów B.

  9. #749
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Demontaż pomnika na zboczu Chryszczatej?

    Za sprawą Recona biegałem po linkach przez niego wklejanych aż wylądowałem dzięki fb... na uroczystości odsłonięcia pomnika w obwodzie rówieńskim w Młynowie. To nad czym teraz myślę, to czym są światy równoległe i staram się coś wymyślić bez zaglądania do wikipedii.
    Pomnik w Młynowie odsłonięto dwa lata temu. Ot zwyczajna akademia(ciarki po plecach) z przemowami, patetycznymi wierszami na cześć, pieśniami o bojcach hierojach z karpackich lasów, przemowami znamienitych gości. Batko okadził pomnik i grzmiał, że parę metrów obok stoi pomni enkawudzistów, morderców naszych dzielnych nacjonalistów i teraz powinniśmy żywe kwiaty składać prawdziwemu bohaterowi Ukrainy itp, itd.

    Zajmuje mnie zdanie wypowiedziane przez przedstawiciela Wierchownoj Rady, z partii Swoboda, Ołha Osuchowskiego. Mówi on o tym, że w roku 44 Żukow i Beria wydali rozkaz, który podpisał Stalin o deportacji ludności Zachodniej Ukrainy na Syberię. Gdyby nie 300 tysięczna armia UPA to plan ten by został zralizowany.
    Ten argument został wyraznie podkreślony a moje pytanie w związku z tym brzmi: dlaczego o tym w Polsce się nie mówi?

  10. #750
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2009
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Demontaż pomnika na zboczu Chryszczatej?

    bo to jest argument nieprawdziwy, nie było żadnej trzystutysięcznej armii UPA, formacja UPA w trakcie swojego istnienia miał ok. 40 tys. ludzi, z tym, że przewinęło się przez nią więcej. Po drugie obecność tej "trzystustysięcznej" armii UPA wcale nie przeszkodziła wywózce na sybir około trzystu tysięcy zwolenników OUN-UPA wraz z rodzinami. Więc to tylko banialuki polityka ukraińskiego apologetyzującego UPA
    Ostatnio edytowane przez Łapi ; 23-06-2016 o 00:32

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Armia widmo na zboczach Chryszczatej
    Przez kpo15 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 14:58
  2. budynki na zboczu Stoja w Borżawie
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 11:37
  3. Obelisk UPA w okolicy Chryszczatej
    Przez Misieg w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 13:11
  4. Cmentarz na Chryszczatej
    Przez bertrand236 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 09-01-2005, 22:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •