Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: Aktualne fotki

  1. #61
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    231

    Domyślnie Odp: Aktualne fotki

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Luki :
    .
    Pięknieś to chłopie rozgryzł, aż miło popatrzeć. Wynika z tego że błądząc w okolicach Skolego i Sławska można wypatrywać Bukowego Berda.
    Nie tylko Bukowego Berda, ale także całej reszty polskich Bieszczadów .
    Tak a propos czego można sie spodziewać w kierunku wschodnim z naszej części Bieszczadów ilustruje np. ta: http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=8977 i ta fotka: http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=8966 . Nie można dostrzec co prawda najwyższej w Gorganach Sywuli (jak twierdził w swoich przewodnikach np. Władysław Krygowski), ale za to najdalej wgłąb ukraińskich Karpat (co ilustruje jedno z tych zdjęć) można sięgnąć wzrokiem po fragmenty zboczy Tempy w Świdowcu!
    Powiem więcej; z niektórych bieszczadzkich szczytów (Tarnica, Halicz, Rozsypaniec i Krzemień) można dostrzec niektóre szczyty w Rumunii ( w górach Gutii)!
    Nie mamy na DO jeszcze dokumentacji zdjęciowej i co prawda nie było by tego sporo (jakieś fragmenty zboczy m in. góry Rotund) ale na tyle dużo, aby (oczywiście robione aparatem z odpowiednim zoomem) taką fotkę uznać za przełomową. Rumunia widziana z Polski - działa na wyobraźnię, prawda?
    Dlatego, ponieważ czytać tego posta będą forumowicze bywający w Bieszczadach zapewne nader często, apeluję - miejcie na uwadze będąc na jednym z wymienionych prze ze mnie szczytów w dniu z bardzo dobrą widocznością fragment horyzontu pomiędzy zboczami Ostrej Hory a Borżawą - tam powinny pokazać się góry w Rumunii.
    Nie muszę chyba dodawać, że na wykonawcę takiego zdjęcia czeka wieczna sława i uznanie w naszym środowisku dalekich obserwatorów (myślę, że tutejszych szanownych forumowiczów również)!

  2. #62
    Bieszczadnik Awatar skylux
    Na forum od
    06.2008
    Rodem z
    Leżajsk
    Postów
    122

    Domyślnie Odp: Aktualne fotki

    Czy to gdzieś w tych rejonach ze zdjęcia?
    a.jpg
    "W tak pięknych okolicznościach przyrody... i niepowtarzalnej... " J.H.

  3. #63
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    231

    Domyślnie Odp: Aktualne fotki

    Cytat Zamieszczone przez skylux Zobacz posta
    Czy to gdzieś w tych rejonach ze zdjęcia?
    a.jpg
    Tak, to tam, z tym, że to co widać na zdjęciu to Bużora. Karpaty rumuńskie wystawały by jeszcze zza Bużory lekko z lewej.
    Niestety, tak dobre warunki, żeby taki widok uwiecznić zdarzają się najczęściej zimą, przy inwersji, albo przy solidnym mrozie.
    Wiosną, latem, jesienią - może czasem było by to możliwe o świcie, gdy wschodzące słońce podswietliłoby SE horyzont.

  4. #64
    Bieszczadnik Awatar skylux
    Na forum od
    06.2008
    Rodem z
    Leżajsk
    Postów
    122

    Domyślnie Odp: Aktualne fotki

    Cytat Zamieszczone przez luki_ Zobacz posta
    Tak, to tam, z tym, że to co widać na zdjęciu to Bużora. Karpaty rumuńskie wystawały by jeszcze zza Bużory lekko z lewej.
    Niestety, tak dobre warunki, żeby taki widok uwiecznić zdarzają się najczęściej zimą, przy inwersji, albo przy solidnym mrozie.
    Wiosną, latem, jesienią - może czasem było by to możliwe o świcie, gdy wschodzące słońce podswietliłoby SE horyzont.
    Ma się rozumieć, że teraz to niemozliwe Trzeba sie będzie kiedys wybrać zimą z jakimś tele
    "W tak pięknych okolicznościach przyrody... i niepowtarzalnej... " J.H.

  5. #65
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Aktualne fotki

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    (...) Nie wiem dlaczego, ale wiem że najlepszej widoczności można się doczekać zimową porą, lato generalnie skraca dystanse.
    Ano ze względu na to że gorące letnie powietrze faluje... no i że zimą można trafić na zjawisko inwersji... A wtedy te 60 km to już nie Pikuj nawet a pikuś! Tatry są widoczne z odległości ponad 200 km!

    Pozdrawiam

  6. #66
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Aktualne fotki

    Luki !
    Luknij tu - zdjęcie jest na końcu tej strony - chciałbym poznać Twoje zdanie
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...agadkami/page2

  7. #67
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    231

    Domyślnie Odp: Aktualne fotki

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Luki !
    Luknij tu - zdjęcie jest na końcu tej strony - chciałbym poznać Twoje zdanie
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...agadkami/page2
    Ekstra! To Poł. Krasna! Najlepiej widać na drugim zdjęciu! Nie pamiętam, czy nie mamy juz Krasnej z Caryńskiej na DO, jeśli nie mamy, to pewnie redakcja była by zainteresowana publikacją (jezeli Autor jeszcze miałby oczywiście to zdjęcie w oryginalnym rozmiarze).
    P.S. I zapomniałem dodać, że ten masyw z lewej (na drugiej fotce) to oczywiście Poł. Piszkonia!
    Ostatnio edytowane przez luki_ ; 25-05-2011 o 12:35

  8. #68
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    231

    Domyślnie Odp: Aktualne fotki

    BTW: Przy okazji, będąc już we wschodniokarpackich klimatach (wychodząc na przeciw zainteresowaniu społecznemu także tym tematem i jednocześnie nie robiąc offtopa ) pozwoliłem sobie założyć nowy wątek, pt. "Góry Marmaroskie - mapy". Zamiesciłem tam linki do map, którymi m in. ja sam się skutecznie posługiwałem: http://forum.bieszczady.info.pl/show...756#post119756 .

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. A moze jakies aktualne fotki?
    Przez a_o_s w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3276
    Ostatni post / autor: 26-03-2024, 20:19
  2. Fotki z Babiej Gory 24-28.02
    Przez pioabram w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 12:00
  3. Górki sowie- fotki
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-02-2008, 19:29
  4. dalsze fotki
    Przez zakapiór w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 16:48
  5. Podforum - Bieszczadzkie fotki.
    Przez Polej w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-01-2006, 19:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •