Luki :
Witam Wszystkich!
To mój pierwszy post na tym forum, ale nie pierwsza na nim wizyta (zaglądam tu od dawna dosyć regularnie). Na codzień udzielam się tutaj: http://www.dalekieobserwacje.eu/ .
Ponieważ widzę, że autor ma mały kłopot z identyfikacją pierwszego zdjęcia postanowiłem pomóc (fotka z opisem w załączniku).
Zrobiłem to na tyle dokładnie, na ile pozwalały mi warunki w pracy (gdzie ten opis wykonałem ).
Większość z widocznych na zdjęciu szczytów znajduje się w otoczeniu Tysowca (znanego Wam na pewno wschodniokarpackiego ośrodka sportów zimowych)- a więc w granicach 35-40 km odległości od Bukowego Berda, za wyjatkiem widocznego na ostatnim planie pasma Zełemina w odlegości ok. 60 km, a znajdującego się na SE od Skola już za rzeką Opór.
.
Pięknieś to chłopie rozgryzł, aż miło popatrzeć. Wynika z tego że błądząc w okolicach Skolego i Sławska można wypatrywać Bukowego Berda.
.
skylux :
Dziekuję bardzo, myślałem że to sporo dalsze górki.
Jak na tą porę roku to i tak miałeś fantastyczną widoczność.
Nie wiem dlaczego, ale wiem że najlepszej widoczności można się doczekać zimową porą, lato generalnie skraca dystanse.