Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 85

Wątek: Co to się porobiło !

  1. #11
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Co to się porobiło !

    taaaaaaak...... mozna wrzeszczeć na SG, tylko, że tak naprawdę oni niewiele mają do norm (czyli ile można). Ci panowie są głównie od sprawdzania paszportów i pilnowania porządku na przejściu, natomiast obrotem towarowym zajmuje się służba celna, która również wykonuje tylko przepisy. Zawsze się myliło i myli celnika z SG - zwłaszcza, jeśli chodzi o łapówki - wszyscy dawali "celnikowi" tylko nie zwracali uwagi na kolor munduru....A tak swoją drogą to takie same normy wprowadzają również węgrzy i słowacy więc podkarapckie mrówki nie muszą się czuć jakoś specjalnie pokrzywdzone.

  2. #12
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Co to się porobiło !

    aaaaa jeszcze tylko dodam, że statkiem i samolotem mozna wwieźć duuuużo więcej

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Co to się porobiło !

    Cytat Zamieszczone przez machoney Zobacz posta
    Urząd Celny twierdzi że takie wymogi stawia UE...
    Urząd Celny bredzi próbując zwalić winę na kogoś innego. Sami tłumaczyli że większość państw ma takie przepisy - skoro większość to znaczy że nie wszyscy, czyli nie ma przepisu nakazującego wprowadzić w Polsce takie prawo.

  4. #14
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Co to się porobiło !

    urząd celny i urzednicy - jak każdy urząd zresztą wykonuje prawo obojetnie czy jest ono głupie czy nie. A jeśli go nie wykonuje to wylatuje z pracy albo idzie siedzieć. I tak powinno byc. Nie cierpię, jeśli ktoś swoje wszystkie żale związane z zakupami wylewa na kasjerkę w sklepie, która ma tam tylko siedzieć i kasować. I tak jest w tej sytuacji też.

  5. #15
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Co to się porobiło !

    moglam sie domyslic ze jak ktos jakies g... wymyslil to pewnie unia maczala w tym palce... pewnie te mrowki na referendum w sprawie unii tez zaglosowali na "tak" jak duza wiekszosc naszych rodakow- to teraz maja za swoje..
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Co to się porobiło !

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    taaaaaaak...... mozna wrzeszczeć na SG, tylko, że tak naprawdę oni niewiele mają do norm (czyli ile można)....
    SG i celnicy (to służby) są do egzekwowania prawa i przepisów, które organ ustawodawczy wydał, a nie do dyskutowania o słuszności czy nie i określania ile kto może przenieść czego.Dlatego nie wciągąjcie tych służb do jakiegoś tam popierania "mrówek", oni tego wcale nie czynią.
    Żyjemy w wspólnotach miedzynarodowych i jeżeli Słowacja i Węgery wydają przepis ,że wolno przenieść jednorazowa 40 szt papierosów , to Polska akurat nie będzie pozwalać na przeniesienie dwóch kartonów, bo jaki wtedy miało by to sens.
    Ja jestem za ograniczeniami , dlaczego ja mam płacić podatki itd. a "mrówki"(czytaj przemytnicy) którzy w większości są na rentach chorobowych lub zasiłkach dla bezrobotnych mają prowadzić "legalny" przemyt i miesięcznie bez płacenia podatków i ubezpieczenia zarabiać ok 2500 PNL
    Może wreszczie będzie można normalnie przejść przez tą granicę.
    ps. wszyscy chcemy jeżdzić "bez granic " na Słowację ..Węgry itd. , coś za coś , musimy mieć wspólne przepisy, bo jak inaczej ma być ład i porządek.
    Właśnie przed godziną byłem sobie na Słowacji tuż za granicą , zjadłem smaczny ich serek w panierce , zrobiłem małe zakupy , i nikt mi do bagażnika nie zagladał jak wracałem, i to jest właśnie to.
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 03-12-2008 o 20:52
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  7. #17

    Domyślnie Odp: Co to się porobiło !

    Janusz mniejszych kolejek nie będzie, bo ludzie nie przestaną chodzić po fajki, a kontrole będą jeszcze dokładniejsze... nie tędy droga...

  8. #18
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Co to się porobiło !

    joorg
    Ale oprócz mrówek i ich dochodów są jeszcze użytkownicy przemycanych dóbr - fajki примка nie dość że są duuużo lepsze niż nasze marlborasy,to jeszcze kosztują (po naszej stronie,już z narzutem) 2,5zł zamiast prawie dychę.
    Pozdrav

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Co to się porobiło !

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    Jak Giertych wprowadził mundurki to co by Ci dało wyrażenie swojego niezadowolenia u pani dyrektor?Utrudniłbyś jej życie, ale czy o to chodzi?Miałbyś wtedy satysfakcję???
    Nie Straż Graniczna wprowadziła te przepisy i nie Straż Graniczna jest władna je zmienić, a politycy to kto wie czy czasem nie mają z takich przepisów korzyści, więc te protesty to jak walenie głową w mur
    Chcę jedynie powiedzieć, że rozumiem, że ludzie protestują.

    Powodem protestu są nowe przepisy.

    Czyli adresat jest w Wa-wie lub Brukseli.

    Czy tam maja wszyscy jeździć, by niezadowolenie z przepisów wyrazić?

    Nie chodzi o to, by wyżywać się na SG, ale normalną rzeczą jest, że jeżeli problem dotyczy ludzi z przygranicznych miejscowości i dotyczy samej granicy, to właśnie tam ludzie wyrażają swoje niezadowolenie.

    Wszak "zieloni" chcąc bronić Rospudy tam na miejscu protestowali, a nie tam gdzie decyzje podjęto.
    Ja swoje wątpliwości i postulaty zgłaszam dyrekcji, a to ona ma ewentualnie zgłosić to wyżej.
    Gdyby wprowadzono drakońskie podatki większość osób pikietowało by przed urzędami skarbowymi, a nie rzuciło się na pociągi do Wa-wy.
    itp.itd.

    Prawda jest jak tu ludzie piszą, że Sg jest od egzekwowania przepisów, a nie dyskutowania, czy ich negocjowania, ale normalną dla mnie rzeczą jest, że żale wylewa się tam, gdzie problem jest..tym bardziej, gdy nie jest sie silną grupą zawodową, która może nasłać autokary pełne związkowców na Wiejską z kukłami, pałami, czy innymi petardami.

    Ci ludzie chcą komuś życie utrudnić, by swoją dupę ratować, nie liczyłbym na sentymenty, czy sprawiedliwość społeczną, że o logicznym myśleniu nie wspomnę - zrobia wszystko, by swoje wywalczyć.

    Pozdrawiam:)

  10. #20
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Co to się porobiło !

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    joorg
    Ale oprócz mrówek i ich dochodów są jeszcze użytkownicy przemycanych dóbr - fajki примка nie dość że są duuużo lepsze niż nasze marlborasy,to jeszcze kosztują (po naszej stronie,już z narzutem) 2,5zł zamiast prawie dychę.
    i dlatego przemyt się nie skończy, wpływy do budżetu wcale nie wzrosną z powodu podniesienia akcyzy (bo to też idzie w górę), a mafia zarobi...niestety ale na tym skorzystają właśnie przestępcze grupy wszelakie, bo biznes będzie dalej kwitł-nawet lepiej, bo różnica w cenach wzrośnie, a wyeliminiwana została konkurencja w postaci mrówek.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kajam się
    Przez iaa w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 23:09
  2. "...sie porobiło"
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 22:16
  3. Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 14:53
  4. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 13-06-2005, 09:07
  5. Poznajmy się
    Przez skuter28 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 19-12-2004, 00:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •