Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

    Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

    Zanosi się, że znów nas czeka "zażarta walka wyborcza". Wpłynęły już dwie pewne kandydatury miejsca obrad VIII KIMB. Lucy najprawdopodobniej zaproponuje trzecią, a i to być może nie zamknie jeszcze listy zgłoszeń lokalizacji VIII KIMB - otwartej aż do dn. 15 stycznia 2009 r.
    Poniżej podaję zasady przyszłego głosowania, wg mnie sprawiedliwe i transparentne. Czynię to już teraz, głównie z myślą o osobach, które na Naszym Forum więcej czytają niż piszą (czy zamieszczają zdjęcia), a też chciałyby głosować. Będą miały w ten sposób więcej czasu na "uzbieranie" minimalnej liczby postów.

    A oto i owe zasady.

    1. Głosowaniu poświęcony będzie specjalny, odrębny wątek tematyczny, oczywiście w dziale KIMB. Założę go dn. 15 stycznia późnym wieczorem, ew. następnego dnia. Będziemy w nim głosować jawnie, poprzez zamieszczanie postów, tak jak sobie teraz dyskutujemy na Forum.

    2. Aby głos był ważny, post powinna zamieścić osoba, która:
    a) stała się członkiem Naszego Forum najpóźniej do końca 2008 r.,
    b) w chwili zakończenia głosowania będzie miała minimum 50 postów na Forum,
    c) sama sobie uczciwie przyrzeknie, że ma szczery zamiar oraz realne możliwości przyjazdu na VIII KIMB (niezależnie od tego, czy w wyborach zwycięży preferowana przez nią, czy konkurencyjna lokalizacja), i że tylko jakieś naprawdę nadzwyczajne wydarzenie mogłoby to uniemożliwić.

    3. Ww. czynnego prawa wyborczego absolutnie proszę nie mylić z prawem uczestniczenia w KIMB! Na VIII KIMB, podobnie jak na poprzednie, przyjechać może każdy członek Naszego Forum, z osobami towarzyszącymi włącznie. Listę uczestników zaczniemy pisać później, już po zakończeniu głosowania.

    4. Być może potrzebne będą dodatkowe tury głosowania. Zwycięży lokalizacja, która ostatecznie uzyska powyżej 50 % ważnych głosów. W przypadku idealnej równości liczby głosów (jak to miało miejsce przy wyborze miejsca VII KIMB) zorganizujemy losowanie.

    5. Dokładnego kalendarza wyborczego jeszcze nie podaję - poza informacją, że głosowanie rozpocznie się 15 stycznia późnym wieczorem lub 16 stycznia (gdy tylko założę odpowiedni wątek tematyczny, temu poświęcony). Kalendarz ów zależeć będzie od ostatecznej liczby zgłoszeń lokalizacji VIII KIMB, a i później być może trzeba będzie go zmodyfikować w oparciu o wyniki 1-szej tury głosowania. W każdym bądź razie tak będę ustalał terminy ew. kolejnych głosowań, aby już najpóźniej w niedzielę 22 lutego wieczorem był znany ostateczny rezultat głosowania. Najpóźniej zatem tego dnia poznamy lokalizację VIII KIMB A.D. 2009, pod warunkiem oczywiście, że nie zaistnieje potrzeba losowania.

    6. Gdyby konieczne okazało się losowanie, zorganizujemy je podobnie jak w przypadku VII KIMB. Czyli publicznie, a obecne przy nim będą osoby zainteresowane konkurencyjnymi lokalizacjami (gdyż wtedy, już z przebiegu wcześniejszego, jawnego głosowania, wiadomo będzie, kto jaką "opcję" reprezentuje).

    7. Adminów i Moderatorów poproszę, aby czuwali nad przebiegiem głosowania - tak, aby nie zakłócił go żaden "domorosły informatyk" i aby wyeliminować tzw. klony, czyli ew. osoby, które zachorują na rozdwojenie jaźni i zechcą zalogować się pod różnymi pseudonimami.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #2
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

    Bardzo dobre zasady.
    A chwalę li tylko dlatego, żeby uzyskać minimalną liczbę postów potrzebną do głosowania. Zawszeć to jeden więcej
    Pozdrówka toruńsko-bieszczadzka
    Piskal

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

    Tak pisałem jeszcze 5 grudnia:
    (...)
    Zanosi się, że znów nas czeka "zażarta walka wyborcza". Wpłynęły już dwie pewne kandydatury miejsca obrad VIII KIMB. Lucy najprawdopodobniej zaproponuje trzecią, a i to być może nie zamknie jeszcze listy zgłoszeń lokalizacji VIII KIMB - otwartej aż do dn. 15 stycznia 2009 r.
    (...)
    1. Głosowaniu poświęcony będzie specjalny, odrębny wątek tematyczny, oczywiście w dziale KIMB. Założę go dn. 15 stycznia późnym wieczorem, ew. następnego dnia. Będziemy w nim głosować jawnie, poprzez zamieszczanie postów, tak jak sobie teraz dyskutujemy na Forum.

    2. Aby głos był ważny, post powinna zamieścić osoba, która:
    a) stała się członkiem Naszego Forum najpóźniej do końca 2008 r.,
    b) w chwili zakończenia głosowania będzie miała minimum 50 postów na Forum,
    c) sama sobie uczciwie przyrzeknie, że ma szczery zamiar oraz realne możliwości przyjazdu na VIII KIMB (niezależnie od tego, czy w wyborach zwycięży preferowana przez nią, czy konkurencyjna lokalizacja), i że tylko jakieś naprawdę nadzwyczajne wydarzenie mogłoby to uniemożliwić.

    3. Ww. czynnego prawa wyborczego absolutnie proszę nie mylić z prawem uczestniczenia w KIMB! Na VIII KIMB, podobnie jak na poprzednie, przyjechać może każdy członek Naszego Forum, z osobami towarzyszącymi włącznie. Listę uczestników zaczniemy pisać później, już po zakończeniu głosowania.
    (...)

    DZIŚ WYMAGA TO NIEWIELKIEJ MODYFIKACJI - dot. pkt. 2 lit. c zdania w nawiasie: "(niezależnie od tego, czy w wyborach zwycięży preferowana przez nią, czy konkurencyjna lokalizacja)".

    Lektura sąsiedniego wątku wskazuje na dużą polaryzację opinii ws. miejsca KIMB. Lokalizacja w Krywem została określona przez niektórych jako typu "survival", innym z kolei nie podoba się ORW w Bystrem jako obiekt zbyt eksluzywny i (w domyśle) kosztowny.
    Nie podzielam żadnej z ww. opinii, ale je szanuję.

    Aby więc nie ograniczyć zbytnio liczby osób głosujących, owo zdanie "(niezależnie od tego, czy w wyborach zwycięży preferowana przez nią, czy konkurencyjna lokalizacja)" wykreślam.

    Rozumiem bowiem, że są wśród nas osoby, które bardzo chciałyby przyjechać na VIII KIMB, ale ... do Krywego same pieszo nie dotrą, nie zorganizują sobie też tam dojazdu. Ale pozostałe 3 lokalizacje (o ile ich nie będzie jeszcze więcej) już im odpowiadają.
    Innym z kolei uniemożliwiłaby uczestnictwo bariera cenowa w Bystrem. Za to chętnie udaliby się do Ustrzyk Grn., Sękowca i Krywego.

    Wiem, że nie wszystkim spodoba się ta zmiana. Proszę więc zajrzeć do wątka poświęconego głosowaniu nad wyborem lokalizacji poprzedniego KIMB. Nie było tam zbyt dużej liczby głosujących, pomimo tylko 2 proponowanych lokalizacji. Czy teraz osób głosujących miałoby być jeszcze mniej ?
    Zaznaczam też, że nie jest to żadna zmiana "w toku". Nasze głosowanie odbędzie się dopiero w 2-giej połowie stycznia.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  4. #4
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

    o co chodzi z Bystrem???tam przecież są i inne miejscówki tańsze też.
    Przecież jak jest ZpC to i tak ludzie śpią po całych Ustrzykach a nie w tym konkretnym miejscu. Do wyboru do koloru!
    w przeciwieństwie do Krywego gdzie pozostaje tylko do koloru, bo wyboru nijakiego nie ma praktycznie
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    o co chodzi z Bystrem???tam przecież są i inne miejscówki tańsze też.
    Przecież jak jest ZpC to i tak ludzie śpią po całych Ustrzykach a nie w tym konkretnym miejscu. Do wyboru do koloru!
    w przeciwieństwie do Krywego gdzie pozostaje tylko do koloru, bo wyboru nijakiego nie ma praktycznie
    Krysiu ta oferta Bystrego jest dla grup zorganizowanych. Musicie skompletować conajmniej 20 osób aby z niej skorzystać. Ceny dla turystów indywidualnych są wyższe.

  6. #6
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

    Aha dzięki,a w Wisanie też każą coś kompletować?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Krysiu ta oferta Bystrego jest dla grup zorganizowanych. Musicie skompletować conajmniej 20 osób aby z niej skorzystać. Ceny dla turystów indywidualnych są wyższe.
    Mówisz o cenie czego? Noclegu? Jak ORW za drogi, czy zbyt "hotelowy", to przecież w okolicy znajdzie się coś innego.

    Nie można u nich wynająć wiaty? Nie można do knajpy się władować, a kwestii noclegów pozostawić indywidualnym zabiegom i decyzjom?
    Oczywiście biznes, to biznes, ale wtargnięcie kilkunastu-dziesięciu ludzi na teren wyszynku jest już dochodem wartym zachodu.

    Mam wrażenie, jakby decyzja przyjazdu na KIMB wiązała się z zakupem jakiegoś pakietu usług.

    Trza imprezę, czyli spotkanie w konkretnym miejscu zlokalizować, a całą
    resztę pozostawiłbym uczestnikom na własnych głowach.


    Pozdrawiam:)

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2004
    Rodem z
    tarnobrzeg
    Postów
    526

    Domyślnie Odp: Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    Nie można u nich wynająć wiaty? Nie można do knajpy się władować, a kwestii noclegów pozostawić indywidualnym zabiegom i decyzjom?

    Pozdrawiam:)
    Odkąd jeżdżę na KIMB, a byłam na 6, zawsze tak było, śpię tam gdzie mi się podoba, a na spotkania, obrady, wspólne wypady przybywam zwarta i gotowa.
    Przecież każdy nocleg wg własnych potrzeb znaleźć sobie potrafi - przynajmniej powinien.
    mAAtylda

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    Mówisz o cenie czego? Noclegu? Jak ORW za drogi, czy zbyt "hotelowy", to przecież w okolicy znajdzie się coś innego.

    Nie można u nich wynająć wiaty? Nie można do knajpy się władować, a kwestii noclegów pozostawić indywidualnym zabiegom i decyzjom?
    Oczywiście biznes, to biznes, ale wtargnięcie kilkunastu-dziesięciu ludzi na teren wyszynku jest już dochodem wartym zachodu.

    Mam wrażenie, jakby decyzja przyjazdu na KIMB wiązała się z zakupem jakiegoś pakietu usług.

    Trza imprezę, czyli spotkanie w konkretnym miejscu zlokalizować, a całą
    resztę pozostawiłbym uczestnikom na własnych głowach.

    Pozdrawiam:)
    A gdzie Ty masz knajpę w Bystrem? Wiatę załatwiłam w Wisanie ale szanowny SB odrzucił ofertę.
    Wpuszczą turystów na teren ośrodka i do jadalni? Moja Znajoma wyleciała z pracy menadżera, bo pozwoliła grupie zameldowanej w ośrodku wypić własny alkohol w ośrodkowej restauracji.
    Zresztą to nie moja sprawa.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 21-12-2008 o 17:04

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB

    Nie pisałem w kontekście jedynie Bystrego.

    W pewnym momencie dyskusji odniosłem jedynie wrażenie, że wybór lokalizacji, to również narzucenie noclegu i innych usług, jednak już Maatylda wyprowadziła mnie z błędu

    Mnie tam wszystko jedno, chciałbym jednak, by pojawiło sie jak najwięcej ludzi...bym nie był jedynym KIMBowym prawiczkiem hi hi zawsze to raźniej

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Moja własna relacja z VIII KIMB, a nawet z całego pobytu w Bieszczadach.
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 18:42
  2. II tura wyborów miejsca VIII KIMB - głosowanie do dn. 1 marca do godz. 20:00
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 23-05-2009, 14:28
  3. Głosowanie do dn. 15 lutego 2009 r. do godz. 20:00 - wybór miejsca VIII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 338
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 21:18
  4. Rozważania ogólne nt. sposobu wyboru lokalizacji naszych KIMB-ów
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-01-2008, 07:59
  5. KIMB 2008 - kryteria wyboru miejsca
    Przez andrzej627 w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-10-2007, 18:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •