Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Komańcza - Cisna - doradźcie!

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar stasiuvino
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    Kalisz, Zelów, Ustrzyki Dln
    Postów
    131

    Domyślnie Komańcza - Cisna - doradźcie!

    W poniedziałek 22.12.2008 zamierzam iść tą trasą. Tradycyjnie zapraszam wszystkich chętnych (jak zwykle będą ich setki; ). Mam do Was Drodzy Forumowicze ogromną prośbę o parę zdań porad.

    Po pierwsze w Komańczy autobus dojeżdża o godz. 6.21; z Cisnej odjeżdża o 16.15 (jest i później ale nie zamierzam iść po ciemku). Mam więc na wędrówkę ok. 9.30 godz. Jak uważacie - czy zdążę. Oczywiście zakładam brak opadów śniegu. Zaznaczam również, że przyjemność sprawia mi jedynie wolne tempo z częstymi postojami na wykonanie paru fotek. Natomiast nie potrzebuję więcej jak 10 -15 minut na jeden postój posiłkowy (pewnie w Zwiezło). Jeśli uważacie, że nie zdążę to jak skrócić trasę - zielonym szlakiem z Chryszczatej do Bystrego czy czarnym do Jabłonek. Poza tym czy szybciej przejdę trzymając się czerwonego szlaku idąc przez przeł. Żebrak czy lepiej żółtym przez bazę namiotową "Rabe"?

    Zakładam również, iż w tym okresie nasze Biesy zasypie śniegiem. W tym przypadku chciałbym przejść Wetlińską (bez Smerka - do Wetliny). Pytanie w zasadzie podobne - czy zdążę w ciągu dnia (zakładam wędrówkę maksymalnie od 6.30 rano do 16.00). No i męczy mnie jeszcze jedno - czy jeżdżą w tym okresie busy z Wetliny do Górnych.

    Kurcze, pomóżcie bo nie bardzo wiem jak zaplanować sobie 3 dni "na wolności". Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez stasiuvino ; 06-12-2008 o 12:47

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna - doradźcie!

    Nie zdążysz przed zmierzchem. Na całej grani Wysokiego Działu o tej porze roku operuje zimny wiatr (zalesienie nic nie pomaga) co zawsze potęguje zmęczenie. Radzę dojść ewentualnie do Jawornego i zejść czarnym na Kołonice, lub Żebrakiem do Rabego. Można zejść bezpośrednio do Bazy - będzie łatwiej i szybciej, ale warto się na Żebrak wybrać.

    Wetlińską bez problemu teraz zrobisz, chyba że dosypie. Zawsze można liczyć na stopa. Niewiele osób jeździ, ale jak jeździ to bierze. Chodzenie po zmroku asfaltówką do Ustrzyk G. też ma swój urok. Poza tym nie lepiej spędzić noc Pod Rawkami?
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 06-12-2008 o 14:14

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna - doradźcie!

    1,2,3 Cmentarz w Kołonicach 20.XI.2008
    4. Widok z Jawornego na Kołonice i Jabłonki
    5. Widok ze Smereka na Wetlińską 3.XII.2008
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar stasiuvino
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    Kalisz, Zelów, Ustrzyki Dln
    Postów
    131

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna - doradźcie!

    Dzięki, tylko o Wetlińską chodziło mi właśnie jak dosypie. Czy zdążę przed zmrokiem dojść do Starego Sioła?

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna - doradźcie!

    Jak z samego rana wyjdziesz z schroniska (teraz jest martwy sezon, niektóre schroniska nie działają, a niektóre wogule nie grzeją w centralnym) w Wetlinie, czarnym szlakiem podejdziesz z Górnej Wetlinki do żółtego to zdąrzysz (próbuj łapać stopa na Wyżną). Pamiętaj o nowym przepisie obowiązującym w BdPN - daj wcześniej znać GOPRą, lub w Leśnictwie o przebiegu trasy - możecie to zrobić w Schronisku na Wetlińskiej.
    Wracając do Chryszczatej - nie zdąrzysz bo jak już tam jesteś to pasuje żebyś sprawdził czy jeszcze pomnik UPA pod Chryszczatą stoi, a tam troche trzeba odbić - niby nic ale jakieś od 30 do 45 minut na to trzeba przeznaczyć. Jak będziesz przed Duszatynem pod usuwiskiem to warto pujść ścieżką nad skarpą i zobaczyć co chroni rezerwat Przełom Osławy.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar stasiuvino
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    Kalisz, Zelów, Ustrzyki Dln
    Postów
    131

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna - doradźcie!

    Z Chryszczatą przyjąłem do wiadomości. Dzięki, trasę skorygowałem. Idę z Komańczy na Chryszczatą, potem zielonym szlakiem na Bystre. Po drodze odwiedzę wszystkie "ciekawostki" łącznie z Huczwicami. Dzięki, ten temat uważam za zamknięty.
    Co do Wetlińskiej - nie bardzo kumam ale może wcześniej źle opisałem swoje zamiary w przypadku obfitych opadów śniegu. Otóż jeśli do tego dojdzie zamierzam własnym autem dojechać do Berehów na ok. 6.30 rano. Noi z buta w górę aż do przełęczy Orłowicza i w dół do Starego Sioła - standard. Z tym, że liczę się z pół-metrowym śniegiem (max). No i czy zdążę za dnia wyjść na drogę (i złapać busa - stopa), którym wrócę do Berehów? Szedłeś tę trasę w tego typu warunkach?
    PS. Jestem gościem o raczej dobrej kondycji i "pewnym doświadczeniu" ale nigdy na śniegu!!!

  7. #7
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna - doradźcie!

    Cytat Zamieszczone przez stasiuvino Zobacz posta
    zielonym szlakiem na Bystre
    Tan zielony szlak jest bardziej na mapach (i to nie wszystkich) niż w terenie. Żeby nim iść trzeba dobrze wiedzieć, którędy prowadzi. W przeciwnym kierunku nie ma problemu - trzeba iść cały czas pod górę. Ale zejścia tym szlakiem - jeżeli jeszcze tamtędy nie szedłeś - zimą, pod wieczór to ja bym nie polecał. No, chyba, że ktoś tam ostatnio z farbą biegał.
    Czterech panów B.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna - doradźcie!

    Cytat Zamieszczone przez stasiuvino Zobacz posta
    Jestem gościem o raczej dobrej kondycji i "pewnym doświadczeniu" ale nigdy na śniegu!!!
    Bierzesz rakiety śnieżne?

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna - doradźcie!

    Ja jeszcze za dnia wpierdzieliłem obiad. Śnieg był zmarznięty, tempo miałem niewiele wolniejsze od narto-biegaczy (grudzień 2007), a i na popas, czy focenie zatrzymywałem sie dość często.

    W 2006 o tej samej porze miałem gorzej. Wiało, ledwie było co widać, czasem jedynie się przejaśniało, ale w sumie bez problemów.

    Nie mierzyłem czasu, ale o 6.30, to ja w obu przypadkach jeszcze na pewno kawę w Bystrem piłem.

    1. 31.12.2006





    2. ok.28.12.2007

    http://picasaweb.google.com/vm2301/WetliSkaZim#

    Pozdrawiam:)

  10. #10

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna - doradźcie!

    Cytat Zamieszczone przez bmiller Zobacz posta
    Tan zielony szlak jest bardziej na mapach (i to nie wszystkich) niż w terenie. /skrót/ No, chyba, że ktoś tam ostatnio z farbą biegał.
    W niepodległościowy weekend listopadowy zielone znakowanie było wciąż bardzo ulotne (lecz na co lepsze?) Miejsce odejścia na szczycie było dość dobrze widoczne...co dalej to nie wiem bo zmierzchać poczęło więc puściliśmy się północno-wschodnim filarem Chryszczatej ;]...względnie rzadkim lasem, skrajem głębokiego jaru w kierunku drogi i jeziorka.
    BTW. Mam nadzieję na narciarskie spenetrowanie tego pięknego zakątka tej zimy więc niechaj już coś porządnie posypie żeby podkład był

    Pozdrowienia i życzenia udanej przechadzki załączam.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrówka - Komańcza - Olszanica
    Przez Aidan w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 19:02
  2. Katowice-Komańcza
    Przez socrates w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 21:18
  3. Komańcza-Wetlina 01-03.03.2007
    Przez gregor81 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2007, 19:46
  4. Trasa Komańcza-Cisna
    Przez Carlito w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2005, 17:23
  5. Komańcza -Cisna
    Przez GREGIS w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-08-2003, 22:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •