Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

  1. #11

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Będzie to prelekcja Adama Bączara i Rafała Półchłopka „Serce Azji - historia i dzień dzisiejszy”, podczas której opowiedzą o historii i obecnej sytuacji panującej w krajach należących do Azji Centralnej.

    Autorzy w trakcie swojej podróży przejechali samochodem terenowym 13 000 kilometrów i odwiedzili takie kraje jak: Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan i Kirgistan. Zachwyciły ich pozostałości jedwabnego szlaku w Samarkandzie i Bucharze, urzekły zapierające dech w piersiach widoki siedmiotysięczników pokrytych lodowcami, widziane z Pamir Highway (drugiej najwyżej położonej drogi świata), przeraziły zniszczenia wojny domowej w Kirgizji, oglądane tydzień po jej zakończeniu. Serce Azji pozostawiło niezapomniane wrażenia, na wspomnienie których uczestnikom wyprawy serca biją mocniej.

    Na relację z wyjazdu zapraszamy 24 stycznia 2011 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl.


  2. #12

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    Wszystkich miłośników podróży zapraszamy na kolejną prelekcję z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

    Naszym gościem będzie Aleksandra Dzik, która na swoim koncie ma m.in. pierwsze polskie kobiece wejście na jedną z najniebezpieczniejszych gór świata - Pik Pobiedy (7439m n.p.m.). Ponadto jako pierwsza Polka dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR (Pik Pobiedy, Chan Tengri, Pik Somoni d. Kommunizma, Pik Korżeniewskiej, Pik Awicenny d. Lenina), uzyskując prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. W 2010 r. jako pierwsza kobieta ukończyła zawody Elbrus Race na najdłuższej trasie Extreme, ustanawiając zarazem kobiecy rekord w biegu na szczyt Elbrusa - 5h 04min. Od szeregu lat zawodniczo uprawia narciarstwo wysokogórskie, w którym jej największe osiągnięcia to mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. W ubiegłym roku otrzymała nominację do nagrody środowisk wspinaczkowych "Jedynka" oraz nominację do nagrody "Travelery".

    Podczas swojej prelekcji „Pik Pobiedy i Elbrus Race” autorka opowie o wejściu na najwyższy szczyt Tien-szanu, a także o zawodach Elbrus Race. Na relację z zapraszamy wyjątkowo we wtorek 22 marca 2011 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

    Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Odyssei.com, Onet.pl, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


  3. #13

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    "Afryka Nowaka - rowerem przez Sudan, Zimbabwe i RPA" to prelekcja Piotra Strzeżysza z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

    Projekt Afryka Nowaka jest to rozpoczęte w listopadzie ubiegłego roku przedsięwzięcie, realizowane w celu popularyzacji postaci polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy na świecie przejechał rowerem Afrykę z północy na południe i z powrotem. Kilkudziesięciu rowerzystów zamierza jak najwierniej powtórzyć trasę, jaką przebył Nowak, jadąc w formie "sztafety", pokonując ją w zmieniających się co miesiąc składach osobowych.

    Podczas pokazu autor zaprezentuje zdjęcia i krótki materiał filmowy z czwartego i dziewiątego etapu projektu. Opowie o przygodach na trasie Wadi Halfa-Chartum, opisze sudańskie przysmaki, takie jak surowa wątróbka z wielbłąda, opowie dlaczego lepiej nie fotografować kobiet i jak wygląda sudański akademik. Przedstawi relację z nocnej przeprawy przez busz i odganiania lwów rowerową trąbką, z jazdy po torach kolejowych w poszukiwaniu śladów Nowaka. Opowie o jedzeniu sadzy, za którą płaci się pulami albo kwachami, sklepach pełnych mydła, oleju i fasoli, o tańcach w kościele, ale przede wszystkim o spotkanych ludziach, o pracujących w Afryce Polakach, jak i o samych Afrykańczykach, o ich gościnności, pomocy i uśmiechu. Szczegółowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie www.afrykanowaka.pl

    Na relację z zapraszamy wyjątkowo we wtorek 19 kwietnia 2011 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

    Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

    Piotr Strzeżysz - należy do niezbyt licznej (na szczęście) sekty włóczykijów. Od zawsze wolał świat marzeń od rzeczywistości. Jest w ciągłym ruchu, nie może usiedzieć w miejscu. Nigdy nie zdecydował na zawsze, jak będzie żył. Lubi jeździć na rowerze. Lubi też przestrzeń i wiatr.


  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Viwaldi68
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    podkarpacie
    Postów
    434

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    Mus się wybrać , dzięki ślicznie .

  5. #15

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    Kilka fotek z ostatniego spotkania...






  6. #16

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na pokaz Kuby Terakowskiego "Świnoujście - Hel: krok po kroku...". Kolejna prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami będzie pierwszą w historii spotkań relacją z wyprawy po Polsce.

    Podczas pokazu zaprezentowane zostaną zdjęcia wykonane w trakcie kilku pieszych wędrówek ze Świnoujścia na Hel oraz wielu krótszych eskapad o innych porach roku. Fotografie te pokazują nasze wybrzeże z perspektywy zupełnie innej, niż stereotypowo kojarzący się z plażą kocyk, parawan i dmuchany materac. Prelekcja ta stanowi też okazję, aby w niecodzienny sposób zobaczyć, miejsca dobrze wszystkim znane i przekonać się, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, na długo i za ciężkie pieniądze, aby przeżyć niezwykłą przygodę.

    Kuba Terakowski - biolog, niespokojny duch. Współpracownik miesięczników "n.p.m." i "Rowertour". Był na wszystkich kontynentach, przeszedł Polskę z Gdańska na Rysy i ze Szczecina do Krakowa, organizuje Marszony oraz Zimaki. Bezgranicznie zauroczony naszym wybrzeżem. Trasę Świnoujście - Hel pokonał ośmiokrotnie.

    Na relację z zapraszamy w poniedziałek 9 maja 2011 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

    Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele, a patronat medialny objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


  7. #17

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na kolejną odsłonę z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Bohaterem wieczoru będzie Mieczysław Bieniek, który zabierze nas w podróż autostopem do … Dalajlamy.

    Mieczysław Bieniek jest byłym górnikiem, który po wypadku nie mógł wrócić do kopalni. Ruszył więc w świat. Do tej pory zwiedził 89 krajów i 4 kontynenty. Bieniek podróżuje zazwyczaj sam. Nie planuje dokładnie trasy, ani noclegów. Przemierza świat nie zważając na trudne warunki i niebezpieczeństwa. Podróż swoich marzeń, trwająca kilka miesięcy, odbył w 2006 r., a jego przepustką do Dalajlamy stało się zdjęcie w galowym mundurze górniczym. Tę wyprawę odbył razem z reżyserem Pawłem Wysoczańskim, który nakręcił o nim film dokumentalny „W drodze”.

    Na barwną opowieść „Przez Karakorum w marzenia” zapraszamy 26 września 2011 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki „Hajer jedzie do Dalajlamy", autorstwa Mieczysława Bieńka.

    Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


  8. #18

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    No to kilka fotek z ciekawego spotkania:








  9. #19

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    24 października 2011 r. (poniedziałek) zapraszamy na kolejną prelekcję z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Będzie to opowieść Władysława Grodeckiego pt. „Moje wyprawy na krańce świata”, podczas której autor przedstawi swoje wieloletnie peregrynacje po świecie. Opowie zarówno o krajach odległych (tj. Korea Płn.), jak i bliższych, ale mało znanych (np. Mołdawii, czy Gruzji); o półtorarocznym pobycie na pustynii, życiu Beduinów na Pustynii Arabskiej oraz trędowatych w leprozorium w Indiach.
    Prelekcja wzbogacona zostanie filmem video pokazującym wędrówki autora po Afryce, Ameryce Płd. i najpiękniejszej wyspie świata Bora Bora.

    Władysław Grodecki jest absolwentem Technikum Geodezyjnego w Jarosławiu i Politechniki Warszawskiej; kartografem, przewodnikiem turystycznym po Krakowie i Małopolsce, pilotem wycieczek, dziennikarzem, podróżnikiem. Wędruje od 40 lat. W tym czasie odwiedził niemal wszystkie kraje Europy, Azji i obu Ameryk. Spędził 18 miesięcy na pustyni, a w ciągu ostatnich 15 lat odbył cztery wielkie, samotne wyprawy w tym trzy dookoła świata. www.grodecki.pl

    Prelekcja odbędzie się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


  10. #20

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    W ramach listopadowej edycji Krośnieńskich spotkań z podróżnikami odbędzie się prelekcja Jacka Wnuka „Zapomniana Czeczenia”.

    Czeczenia to malownicza kraina położona na północnych stokach Wielkiego Kaukazu, ze wspaniałymi, impulsywnymi kochającymi wolność i przestrzeń mieszkańcami. Turyści tam jednak nie docierają. Region objęty jest od wielu lat tragicznym w skutkach konfliktem wojennym, który doprowadził do wyniszczenia republiki pod każdym względem, począwszy od tragedii ludzkich a skończywszy na dorobku kultury materialnej starożytnych ludów Kaukaskich.

    Podczas prezentacji przedstawiony zostanie subiektywny obraz Czeczenii zbudowany na podstawie dwukrotnego pobytu na terenie republiki studenta fotografii i geografii, który pracował tam jako wolontariusz latem 2003 i 2004 roku. Działalność w organizacji humanitarnej miała być tylko formą dotarcia do regionu, jednak zmieniła się w ciężką pracę a zarazem wielką przygodę...

    Na prelekcję zapraszamy 14 listopada na godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

    Jacek Wnuk – absolwent fotografii na wydziale operatorskim PWSFTviT w Łodzi i geografii UMCS w Lublinie. Swoje pasje podróżnicze i fotograficzne rozwijał studiując te kierunki. Od wielu lat przemierza bezdroża Karpat Wschodnich, czego efektem są jego prace dyplomowe, wystawy i pokazy slajdów. Organizator i uczestnik wielu wypraw popularnonaukowych w trudnodostępne tereny Ukrainy, Rumunii, Białorusi, Rosji i Maroka. Założyciel i redaktor portalu KarpatyWschodnie.pl Uczestniczył w Rewolucji Pomarańczowej w Kijowie. W trakcie studiów pracował jako wolontariusz w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej w Czeczenii. Pracownik PWSZ w Krośnie.


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Opuszczone wieże ciśnień
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 20:04
  2. Stanisław Wojciech Bergman wybitny malarz krośnieński
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 21:25
  3. Krościenko - Smolnica
    Przez J&K w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 11:53
  4. Poznańskie spotkania
    Przez bertrand236 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2006, 15:28
  5. Nieśmiale - Wrażenia z "Bieszczadzkich aniołów"
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2001, 21:32

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •