Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

  1. #31

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    24 września 2012 r. Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na prelekcję Bogdana Krzysztyniaka „Matterhorn - Alpejski Symbol”. Będzie to pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

    W lipcu 2011 r. Bogdan Krzysztyniak wraz z dwójką przyjaciół zdobył wymarzony, a zarazem trudny alpejski szczyt Matterhorn (4478 m n.p.m.), położony na granicy Szwajcarii i Włoch w Alpach Pennińskich. Ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych gór świata - symbol Szwajcarii i całych Alp, jest jednocześnie jedną z najbardziej niebezpiecznych gór Europy. Skalno-lodowa piramida pochłonęła już ponad 500 ludzkich istnień. Uczestnicy wyprawy weszli na szczyt drogą pierwszych zdobywców zwaną Granią Hörnli. Mimo iż jest to najłatwiejsza droga na szczyt, to trudności w skali wspinaczkowej mają wycenę III i IV, czyli trudno i bardzo trudno. Akcja górska z podejściem do schroniska wspinaczką na Matterhorn i z zejściem zajęła im 4 dni. Największymi zagrożeniami na tej górze są: duża ekspozycja terenu, narażenie na uderzenie spadającymi kamieniami oraz zmienność pogody.

    Prelekcja odbędzie się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele, patronami medialnymi: Polskie Radio Rzeszów oraz portale Odyssei.com, AktywnyOdpoczynek.info, ImprezyPodróżnicze.pl, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

    Bogdan Krzysztyniak – krośnianin, miłośnik gór. Od wielu lat wędruje po nich, a od czterech uprawia także wspinaczkę, szczególnie w Tatrach Polskich i Słowackich. Posiada Kartę Taternika, jest członkiem Klubu Wysokogórskiego w Krakowie.


  2. #32

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    Punkt Informacji Kulturalno – Turystycznej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Prelekcja Tomasza Grzywaczewskiego „Long Walk PLUS Expedition – 8 000 km śladami uciekinierów z Gułagu” to opowieść o wolności, przygodzie i patriotyzmie.

    Prelegent wraz z dwoma kolegami wyruszył w 2010 roku, w trwającą sześć miesięcy wyprawę śladami bohaterów głośnej książki Sławomira Rawicza „Długi marsz”. Rawicz opisał w niej brawurową ucieczkę grupy więźniów, którzy w 1941 r. uciekli z syberyjskiego łagru. „Długi marsz” stał się również podstawą scenariusza filmu Petera Weira Niepokonani. Po śmierci Rawicza wyszło na jaw, że nie opisał on własnych przeżyć, ale historię Witolda Glińskiego. Okazało się, że Gliński żyje, mieszka w Wielkiej Brytanii i gotów jest opowiedzieć, co wydarzyło się naprawdę.

    Tomasz Grzywaczewski mówi o wyprawie: „Pragnęliśmy przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom, zesłanym na nieludzką ziemię. Podróżując pieszo, konno oraz rowerem odtworzyliśmy trasę, którą siedemdziesiąt lat temu przebyli uczestnicy wielkiej ucieczki. Od Jakucka, przez Syberię, Mongolię, Pustynie Gobi, Tybet, Himalaje aż do Kalkuty w Indiach”.

    Prelekcja odbędzie się 15 października 2012 r. o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele, patronami medialnymi: Polskie Radio Rzeszów oraz portale Odyssei.com, AktywnyOdpoczynek.info, ImprezyPodróżnicze.pl, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

    Tomasz Grzywaczewski - z wykształcenia prawnik, a z pasji podróżnik i reporter. 2010 r. zainspirowany książką „Długi marsz” i historią Witolda Glińskiego współorganizował Long Walk Plus Expedition. Swoje przygody opisał w książkach „Przez Dziki Wschód” i „Długi marsz do wolności”. Jest współautorem filmu „Długi marsz 70 lat później”. W 2012 wraz z belgijskim podróżnikiem Louis Philippe Loncke’iem zorganizował wyprawę Poland Trek powered by Żegluga Wiślana.
    Jako dziennikarz współpracował m.in. z Wprost i Dziennikiem Gazetą Prawną, publikował w National Geographic Traveler i Reader’s Digest.


  3. #33

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    5 listopada 2012 r. w ramach Krośnieńskich spotkań z podróżnikami odbędzie się prelekcja Adama Bieleckiego "Gasherbrum I - pierwsze zimowe wejście".

    Prelegent opowie na nim o pierwszym w historii zimowym wejściu na Gasherbrum I (8068 m n.p.m.) w Karakorum, w Pakistanie. Gasherbrum I jest jedenastym pod względem wysokości szczytem na Ziemi, a drugim po K2 szczytem Karakorum. Wyczynu tego dokonali 9 marca bieżącego roku dwaj polscy himalaiści Adam Bielecki i Janusz Gołąb. Wejście odbyło się tzw. drogą japońską od strony północno-zachodniej. Szczyt zdobyli 49 dnia od rozpoczęcia akcji górskiej. Zdobywcy dokonali wejścia w stylu alpejskim, tzn. bez użycia aparatury tlenowej.
    Podczas prelekcji słuchacze zapoznani zostaną również ze specyfiką zimowej wspinaczki w najwyższych górach.

    Prelekcja odbędzie się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Na spotkanie zaprasza Punkt Informacji Kulturalno – Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele, patronami medialnymi: Polskie Radio Rzeszów oraz portale Odyssei.com, AktywnyOdpoczynek.info, ImprezyPodróżnicze.pl, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


    Adam Bielecki – himalaista, członek Klubu Wysokogórskiego w Krakowie. Autor blisko 100 wejść wspinaczkowych w Tatrach i Alpach zarówno latem jak i zimą. Lider kilkudziesięciu wypraw w góry Azji, Afryki, Europy i obu Ameryk. W 2000 r. w wieku 17 lat, jako najmłodszy na świecie, dokonał samotnego wejścia na Chan Tengri (7010 m n.p.m.). W ciągu 11 miesięcy zdobył trzy ośmiotysięczniki: Makalu (2011 r.), Gasherbrum I (2012 r.), K2 (2012 r.).


  4. #34

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    W ramach grudniowej edycji Krośnieńskich spotkań z podróżnikami zapraszamy na prelekcję Mieczysława Bieńka „Hajer w Afryce, czyli jazda po bandzie”.

    Mieczysław Bieniek to emerytowany górnik z katowickiej dzielnicy „Nikiszowiec”. W 2000 r., po 27 latach pracy, uległ ciężkiemu wypadkowi, w wyniku którego stracił wzrok w jednym oku. Uniemożliwiło mu to powrót do kopalni. W ramach swoistej terapii postanowił więc wyruszyć w świat. Do tej pory odwiedził sto cztery kraje na czterech kontynentach.
    Gościliśmy już „Hajera” w Krośnie w ubiegłym roku. Przedstawił wtedy historię swojej podróży do Dalajlamy. Tym razem opowie o afrykańskich przygodach. Będzie to wesoła relacja o sześciomiesięcznej podróży od Egiptu po Czad. Na spotkaniu będzie również istniała możliwość zakupu książki opisującej jego wyprawy.

    Na barwną opowieść zapraszamy 10 grudnia 2012 r. (poniedziałek) na godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

    Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele, patronami medialnymi: Polskie Radio Rzeszów oraz portale Odyssei.com, AktywnyOdpoczynek.info, ImprezyPodróżnicze.pl, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


  5. #35
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    887

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    Podobno bardzo ciekawe są prelekcje Pana Bieńka.
    Odnośnie spotkań z podróżnikami to są takie imprezy w Krośnie, w Rymanowie a czy są w Rzeszowie? ktoś wie? Mi znane są tylko spotkania Klubu Rzeszowskiego

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Podobno bardzo ciekawe są prelekcje Pana Bieńka.
    Odnośnie spotkań z podróżnikami to są takie imprezy w Krośnie, w Rymanowie ...
    Krzychu o tak ... nie dość ,że ciekawe to jeszcze jak opowiedziane..."soczystą" (jak gornik strzałowy na przodku) śląską gwarą i do tego całość na wesoło.
    pozdrawiam
    ps. jak byś miał zamiar przybyć to daj znać wcześniej, bo w kameralnej Piwnicy na Hajera (i nie tylko) miejsca trzeba zająć na godzinę przed
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  7. #37

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Odnośnie spotkań z podróżnikami to są takie imprezy w Krośnie, w Rymanowie a czy są w Rzeszowie? ktoś wie? Mi znane są tylko spotkania Klubu Rzeszowskiego
    Jeśli chodzi o Rzeszów, to coś takiego znalazłem:
    http://imprezypodroznicze.pl/slajdow...owiesci-maroko

  8. #38

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    Kilka fotek z ostatniego spotkania:








  9. #39

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    28 stycznia 2013 r. (poniedziałek) odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Tym razem autorzy spotkania Adam Bączar i Rafał Półchłopek zapraszają w podroż po Islandii – krainie krystalicznie czystego powietrza, tysięcy dudniących wodospadów, lodowców, ognistych wulkanów i gejzerów.

    Podczas wycieczki dookoła Islandii prelegenci mieli szczęście zobaczyć wyspę w czasie czterech różnych pór roku. Ten egzotyczny europejski kraj intryguje swoim położeniem, krajobrazem i klimatem. Zachwyca ogromnymi przestrzeniami porośniętymi mchem, trawą i porostami oraz górami z zastygłej lawy okrytymi lodowcami.
    Położenie Islandii na styku płyt tektonicznych: północnoamerykańskiej i euroazjatyckiej, sprawia, że jest to obszar, na którym występuje duża ilość wulkanów, częste trzęsienia ziemi, liczne gejzery oraz gorące błotne jeziora.
    Islandia to również kraj o ciekawej i mało znanej historii. Od blisko tysiąca lat funkcjonuje tu najstarszy parlament świata, który m.in. chrześcijaństwo przyjął przez głosowanie. Tu człowiek od zawsze żyje w harmonii z naturą wykorzystując ją dla poprawy własnego bytu, to miejsce gdzie surowy krajobraz staje się przyjazny. Domki porośnięte trawą, klify, fiordy, stada owiec i długowłosych koników islandzkich pasących się na soczysto zielonych łąkach zachęcają, by poznać i odkryć tajemnice kraju sag, elfów, duchów i trolli.

    Prelekcja „Islandia – płonące lodowce” odbędzie się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

    Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Patronami medialnymi spotkań są: Polskie Radio Rzeszów oraz portale Odyssei.com, AktywnyOdpoczynek.info, ImprezyPodróżnicze.pl, Krosno24.pl.


  10. #40

    Domyślnie Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami

    "Sociedad AC. Mieszkańcy ósmego kontynentu" - prelekcja Piotra Ebbiga, jest kolejną z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

    Spotkanie jest zaproszeniem do podróży i refleksji przez obszar geograficznie określany mianem „płyty karaibskiej”, znanym lepiej jako „Ameryka Środkowa”. To autorska i niewątpliwie subiektywna opowieść o mieszkańcach i państwach regionu (Panamie, Kostaryce, Nikaragui, Hondurasie, Salwadorze, Gwatemali, Meksyku i „jedynym anglojęzycznym” Belize). To opowieść o tych, dla których „Centroamérica” jest osobnym kontynentem, wciśniętym pomiędzy dwóch wielkich braci z północy i południa.

    Piotr Ebbig jest na co dzień wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego i Wielkopolskiej Szkoły Fotografii w Poznaniu. Doktor nauk społecznych. Pasjonat podróży po „krajach dziwnych”, powstających, upadających i nieistniejących. Miłośnik Baczyńskiego, trudnej fotografii, Jacka Daniels'a, wina i jazzu. Instruktor strzelectwa sportowego (wyłącznie tarczowego).

    Prelekcja "Sociedad AC. Mieszkańcy ósmego kontynentu" odbędzie się 18 lutego 2013 r. o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

    Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Patronami medialnymi spotkań są: Polskie Radio Rzeszów oraz portale Odyssei.com, AktywnyOdpoczynek.info, ImprezyPodróżnicze.pl, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Opuszczone wieże ciśnień
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 20:04
  2. Stanisław Wojciech Bergman wybitny malarz krośnieński
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 21:25
  3. Krościenko - Smolnica
    Przez J&K w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 11:53
  4. Poznańskie spotkania
    Przez bertrand236 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2006, 15:28
  5. Nieśmiale - Wrażenia z "Bieszczadzkich aniołów"
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2001, 21:32

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •