Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Co to za budka ? co to za most ?

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Co to za budka ? co to za most ?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Tak zlikwidować. Potem będziemy wędrować po kolana w błocie.
    Jakoś nie wszędzie są te podesty i nie chadzam po kolana w błocie, więc myślę,że i tutaj dałoby rade bez tego badziewu. Już kilka razy widziałem upadki turystów, w błocku aż takich piruetów się nie robi.

  2. #12
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co to za budka ? co to za most ?

    Cytat Zamieszczone przez Misieg Zobacz posta
    Jakoś nie wszędzie są te podesty i nie chadzam po kolana w błocie, więc myślę,że i tutaj dałoby rade bez tego badziewu. Już kilka razy widziałem upadki turystów, w błocku aż takich piruetów się nie robi.
    Poprostu część ludzi ma mniejszą koordynację psycho-ruchową.
    Są w miejscach źródliskowych, zabagnionych. I całe szczęście. Nie uśmiecha mi się służbowo zap... po błocie powyżej kolan. To po pierwsze, a po drugie gdy nie ma zabezpieczń to cała okolica szlaku jest "zryćkana" przez turystów. Spójrz na goldstrasse. Pierwsze miejsce moczarowe za pomnikiem i szerokość szlaku zwiększa się kilkakrotnie. Następne po około 100 m i szlak ciągnie się od uprawy świerszczynowej po nieckę porosłą turzycą. Tam nie wejdą, bo jest jeszcze bardziej błotniście niż na szlaku.

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Co to za budka ? co to za most ?

    ok, ale te podesty mogłyby być jakoś bardziej "chropowate" ( w sensie nie płaskie dechy) lub z poręczami po jednej stronie bo po deszczu jest tam lepiej niż w tańcu na lodzie ( po lodzie:D ).

  4. #14
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,824

    Domyślnie Odp: Co to za budka ? co to za most ?

    Cytat Zamieszczone przez Misieg Zobacz posta
    ok, ale te podesty mogłyby być jakoś bardziej "chropowate"
    Na "świecie" np w Danii do drewna po którym się łazi (mostki,podesty) przyczepia się siatkę z cienkiego drutu,taką o sześciokątnych oczkach.Tej siatki prawie nie widać ale trakcja jest nienaganna.
    Pozdrav

  5. #15
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co to za budka ? co to za most ?

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Na "świecie" np w Danii do drewna po którym się łazi (mostki,podesty) przyczepia się siatkę z cienkiego drutu,taką o sześciokątnych oczkach.Tej siatki prawie nie widać ale trakcja jest nienaganna.
    Słyszałam o tym wynalazku. Ponoć jest to znakomite rozwiązanie.
    U nas np. na pomostach nad torfowiskiem w Dzwiniaczu są rozmieszczone na deskach listewki, które w jakimś tam stopniu pomagają utrzymać równowagę. Niby dobre rozwiązanie. Na szcżęście nie ma tego na pomostach w Tarnawie. Czasami zabieram tam osoby niepełnosprawne na wózkach. To co ułatwia zdrowym poruszanie się to czasami dla osób kalekich jest przeszkodą.

    Acha Panowie Parkowcy czy nie czas poprawić pomosty nad torfowiskami w Tarnawie. Kilka desek jest zmurszałych, a kilku brakuje.

  6. #16
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Co to za budka ? co to za most ?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Tak zlikwidować. Potem będziemy wędrować po kolana w błocie.
    O...to jest powrót do żródeł i jestem za:D Szlak ma być błotnisty, pylisty, a nie gnijący:D Kiedyś na tych badziewnych podestach tak pojechałem, że tygodniami leczyłem rozwalone kolano:/ Na błocko przynajmniej miękko paść:P Górą błotniste szlaki:D:D:D Ciekawym, czy PN coś uczyni z pierońską erozją pod szczytem Rawki.

    Szkoda może dotychczasowego przebiegu szlaku ze względu na traskę przez piękne lasy z jodłami że cud no ale może nowe jakieś zapusty się obaczy?:D
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Co to za budka ? co to za most ?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Acha Panowie Parkowcy czy nie czas poprawić pomosty nad torfowiskami w Tarnawie. Kilka desek jest zmurszałych, a kilku brakuje.
    Kilka to mało powiedziane. A inwalidów "na barana" i jechane :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •