Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 3 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 142

Wątek: Bieszczady już nie są dzikie?

  1. #121
    Bieszczadnik Awatar Ala
    Na forum od
    06.2004
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Bieszczady już nie są dzikie?

    Ja dobrze pamietam Bieszczady z konca lat 70-tych. Bylo spokojniej, bylo ciszej, bylo, jak to niektorzy uwielbiaja nazywac- no dziko bylo
    Pomieszkiwalam wowczas tu i tam - i jak mi Bog mily nie pamietam tych wycieczkowych tabunow o ktorych wspomina Lucyna, troche tak- ale nie w takim wymiarze jak obecnie. Spokojnie bylo, teraz tez jest tylko czas ucieka i zmienia sie to wszystko.W Wetlinie u Ostrowskich sie spalo, w schronisku w Gornych " na domkach", wiele osob ze Slaska tam przyjezdzalo do pracy, posiedzieli, pojechali, mlodzi bylismy to bylo wszystko po kowbojsku, ale naprawde nie pamietam zeby bylo duzo ludzi. Zreszta ze tak sie filozoficznie wyraze- ile jest duzo?

  2. #122
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady już nie są dzikie?

    Cytat Zamieszczone przez Ala Zobacz posta
    Ja dobrze pamietam Bieszczady z konca lat 70-tych. Bylo spokojniej, bylo ciszej, bylo, jak to niektorzy uwielbiaja nazywac- no dziko bylo
    Pomieszkiwalam wowczas tu i tam - i jak mi Bog mily nie pamietam tych wycieczkowych tabunow o ktorych wspomina Lucyna, troche tak- ale nie w takim wymiarze jak obecnie. Spokojnie bylo, teraz tez jest tylko czas ucieka i zmienia sie to wszystko.W Wetlinie u Ostrowskich sie spalo, w schronisku w Gornych " na domkach", wiele osob ze Slaska tam przyjezdzalo do pracy, posiedzieli, pojechali, mlodzi bylismy to bylo wszystko po kowbojsku, ale naprawde nie pamietam zeby bylo duzo ludzi. Zreszta ze tak sie filozoficznie wyraze- ile jest duzo?
    Przez krótki okres czasu byłam kaowcem w połowie lat 80-tych w ośrodku kapalni Makoszowy,dzisiejszy zamek Lesko. Oprowadzałam wycieczki. Pamiętam wakacje, tabuny ludzi, ślimaki ciągnące się po połoninach, zapchane do granic wytrzymałości autobusy i kolejki po niezbędne artykuły.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 01-03-2009 o 23:05

  3. #123
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Bieszczady już nie są dzikie?

    znaczyc widze najbardziej dziko bylo w latach 90 tych igloopolu i PGRow, harcerzy i zakladowych wycieczek juz nie bylo, a wszelkiej masci hoteliki, wille nowobogackich, parkingi zapchane po horyzont, nowe asfalty i tego typu klimaty wystepowaly jeszcze w znacznie mnijeszej ilosci niz w chwili obecnej.. widac trafilam jak najlepiej sie dalo!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #124
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady już nie są dzikie?

    Ech lezka w oku sie kreci gdy przypomne sobie moj pierwszy pobyt w wysmiewanej obecnie Solinie-koniec lat 80-gdy jeszcze nie dudnily wszechobecne dyskoteki,a i smieci nie bylo nigdzie porozsypywanych.A co do harcerzy i OB40 pamietam motyw jak kolega wywalil papierek po kanapkach na ziemie-gdzies na szlaku i za kare po powrocie musial zmywac wszystkie gary w kuchni.Nie wiem ale kiedys nie bylo takiej opcji zeby nie podniesc smieci ze szlaku,a dzis-troche smutne ale kiedy podnioslem kiedys zucony papier na oczach wycieczki uslyszalem najpierw slowa prowadzacego grupe -dobry turysta ,a za chwile ten sam glos-TYLKO WY MI TU K...A SMIECI NIE ZOSTAWCIE.Do dzis sie zastanawiam czy to takie teraz metody wychowawcze,czy tez moze ci mlodzi by inaczej nie zrozumieli.

  5. #125
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Bieszczady już nie są dzikie?

    E, myślę, że "innymi słowami" też by zrozumieli

    Rozumiem Cię...można w dekadencki nastrój popaść

  6. #126
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Bieszczady już nie są dzikie?

    ..."urodziłam się pod koniec lat 60-tych"...
    W takim razie gdy ja z łukiem polowałem na stawach w Bóbrce na ryby to Ciebie mama w wózku woziła.
    ..."własnych nogach chodzę po górach od 7 roku życia"...
    Mogę się domyślać że to rodzice od malucha zaszczepili tą miłość do górskich wędrówek.
    ..."owce pasące się na połoninach"...
    Turyści "wypędzili"owce z połonin.Jak się dowiem że to przez Ciebie to módl się abym Cię na trasie nie spotkał

    ..."koniec lat 80-gdy jeszcze nie dudnily wszechobecne dyskoteki"...
    Pamiętam Jawor gdy tam jeszcze na zboczu po przeciwnej stronie zapory porozbijane były wojskowe namioty i konie się pasły.Udawało nam się nieraz tam zakraść niepostrzeżenie.Teraz w tym miejscu niezliczona ilość wszelkiej maści straganów.Droga od strony osiedla była pusta bez jednego sklepiku.
    Jeżeli chodzi o dyskoteki to fakt ale może nie każdy o tym wie że w końcówce lat 60-tych do Soliny przyjeżdżał w okresie wakacji Wojciech Gąsowski ze swoim zespołem i całymi nockami w klubie grał te swoje przeboje.W środku rodzice balowali a na tarasie dzieciska przez okna kukali.

    Gdzie te prywatki i gdzie tamte lata chciało by się powiedzieć.

  7. #127

    Domyślnie Odp: Bieszczady już nie są dzikie?

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    Bieszczady juz nie takie dzikie? Pewnie ze gospodarstw agroturystycznych coraz to wiecej i drogi lepsze ale wystarczy zejsc z czerwonego szlaku i poszaukac po bocznych lesnych drogach gdzie moze nie ma tylu polonin ale woda ze zrodla czysta a i spotkanie nawet plochliwszych zwierzat dosc czeste.
    Tylko, że z czasem i tam znajdzie dojście stonka turystyczna, spragniona rozrywek. A ponieważ dobrze zapłaci, chętnych do zaspokojenia zachcianek nie zabraknie. Dziś wszystko jest na sprzedaż - skoro kupczenie własnym honorem jest czymś oczywistym, to niby czemu nie mieliby sprzedawać czegoś innego?

  8. #128
    Bieszczadnik Awatar curik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    39-200
    Postów
    98

    Domyślnie Odp: Bieszczady już nie są dzikie?

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    - skoro kupczenie własnym honorem jest czymś oczywistym, to niby czemu nie mieliby sprzedawać czegoś innego?
    Idziesz na skróty Samotny Włóczykiju, a to nieładnie. Nie mierz wszystkich jedna miarą.

  9. #129

    Domyślnie Odp: Bieszczady już nie są dzikie?

    Nie mierzę wszystkich jedną miarą, ale wystarczy jeden goryczak, żeby zepsuć michę jadalnych grzybów. A co dopiero, jeśli goryczaków jest dużo więcej, niż maślaków, borowików albo rydzów. Więc co mam robić? Żeby nie urażać tych nielicznych, którzy przestrzegają zasad (a którzy z nieznanej mi przyczyny utożsamiają się z inaczej postępującą większością), w imię jakiejś poprawności politycznej udawać, że micha goryczaków z paroma prawdziwkami mi smakuje?

  10. #130
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Bieszczady już nie są dzikie?

    ....Bieszczady są coraz bardziej dzikie, po prostu przyroda po 5 wiekach zaczyna zwyciężać z człowiekiem.... pola namiotowe tętniąnce życiem 10-20 lat temu zarastają lub zarosły, nie ma już miasteczek namiotowych nad Soliną pięknie wygladających z gór nocą, nie ma grupowych wyjazdów" z zakładów pracy", a te integracyjne imprezy biznesowe to w sumie poza sezonem i dość jednostkowe przypadki. Poza tym ludzie miejscowi uciekają z Bieszczadu, dużo starych ludzi zostało, gospodarka leśna nie taka jak kiedyś - zobaczcie stare drogi ze zrywek po lasach...pozarastały. Zwierzyny jest o wiele więcej niż kiedyś (vide np. niedźwiedzie)...nawet rysie są odważniejsze niż kiedyś i można je czasem spotkać... A stonka na Wetlińskiej z parkingu waląca w górę...w końcu można wybrać się z Roztoków Grn na Kremenaros i spotkać 2-4 osoby, a nawet na odcinku od Rabiej nikogo... a jak się kogos spotka to duża frajda porozmawiać na szlaku...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Już po zimie... ale nie na Pikuju
    Przez Wojtek Pysz w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 12-04-2016, 02:36
  2. Bieszczady przestają być dzikie
    Przez mapiot w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 238
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 22:14
  3. Dzikie Bieszczady, a co to?
    Przez Barnaba w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 21:29
  4. Karawan już nie pojedzie
    Przez bertrand236 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2005, 08:19
  5. Nie ma już śmigła nad biesami...:(
    Przez Jabol w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2005, 11:17

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •