Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3 6 7 8 9 10 11 12 13
Pokaż wyniki od 121 do 125 z 125

Wątek: Myśliwi

  1. #121
    Bieszczadnik Awatar żubr
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    ustrzyki dolne
    Postów
    224

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Tak dla tych co twierdzą, że można pomylić dzika z żubrem:

    http://www.zubry.home.pl/zubry/foto/...08DSCN2637.JPG
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    http://www.wrota-bieszczadow.pl/galeria/żubr - tam można powędrować...
    __________________________________________

  2. #122

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Cytat Zamieszczone przez żubr Zobacz posta
    Ano głupotą to nazywam. Bo wklejanie jakiś radykalizmów w kontekście kontrargumentu jest właśnie głupotą. Tak samo będę mówił o tym, że głupota jest doczepianie ideologii wegetarianizmu do diety żywieniowej i jednocześnie chodzenie np. w skórzanych butach, czy tez używanie produktów testowanych czy zawierających w sobie elementy pochodzenia zwierzęcego. Chcesz rzeczowej dyskusji to nie przedstawiaj radykalnej formy "ekologii", wegetarianizmu czy też inszego eko- jako obrazu przeciwników łowiectwa a raczej przeciwników tej formy w jakiej ono współcześnie występuje.
    To raczej Ty masz kłopoty z odróżnieniem bycia przeciwnikiem obecnej formy łowiectwa od bycia przeciwnikiem łowiectwa w ogóle. Ja zresztą również jestem przeciwnikiem obecnej formy łowiectwa, bo drażni mnie to, że dominuje tam postkomuna i nowobogaccy ze wszystkimi tego konsekwencjami. Więc raczej trudno, żebym miał tej formy łowiectwa bronić.
    Bycie przeciwnikiem łowiectwa jako takiego ma swoje źródło w ideologii wegetariańskiej, a dokładnie w "miłości do zwierzątek", i tutaj nie ma po prostu dwóch zdań.

  3. #123
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    Bycie przeciwnikiem łowiectwa jako takiego ma swoje źródło w ideologii wegetariańskiej, a dokładnie w "miłości do zwierzątek", i tutaj nie ma po prostu dwóch zdań.
    A Właśnie że są... Wegetarianizm to dieta, oparta na niejedzeniu mięsa, nie koniecznie zakorzeniona ideologicznie w miłości do zwierząt, jak już to do wszystkich czujących istot. Przeciwnicy łowiectwa to często ludzie nie znoszący agresji i użycia siły w jakimkolwiek wymiarze, nie tylko wegetarianie. Zarówno dla wegetarianizmu jak i przeciwstawiania się łowiectwu ("jako takiemu" co to k..a jest) może być kilka bądź kilkanaście powodów.

  4. #124

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    A Właśnie że są... Wegetarianizm to dieta, oparta na niejedzeniu mięsa, nie koniecznie zakorzeniona ideologicznie w miłości do zwierząt, jak już to do wszystkich czujących istot.
    Rośliny nie czują? Ciekawe, bo badania naukowe wskazują na co innego.
    Poza tym dieta wegetariańska to jedno, a ideologia wegetariańska - to drugie. Wegetarianinem można być z różnych przyczyn. Zany mi jest ze słyszenia przypadek trapera-wegetarianina.

    Przeciwnicy łowiectwa to często ludzie nie znoszący agresji i użycia siły w jakimkolwiek wymiarze, nie tylko wegetarianie.
    To już przypadki skrajne, bez znaczenia społecznego, a nadające się do leczenia. Trzeba nie mieć zupełnie pojęcia o funkcjonowaniu przyrody, żeby "nie znosić agresji i użycia siły w jakimkolwiek wymiarze". Ci ludzie naoglądali się za dużo dobranocek dla dzieci, gdzie "zwierzęta są szczęśliwe".

  5. #125
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    ...wydaje mi się że sam jesteś skrajnym przypadkiem nadającym się do leczenia, bez znaczenia społecznego.. populina... krowa co dużo ryczy...
    Dobranocki są o wiele bardziej merytoryczne niż Twoje argumenty.. w zasadzie.. chyba na tym zakończę i wyłączę się z dyskusji... :) Pozdrawiam... człowieku czynu.. oby...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dzień Myśli Braterskiej
    Przez Bison w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 00:03
  2. Myśliwi strzelają do orłów
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 19:13
  3. Wilczy problem zdaniem myśliwych z Birczy
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 22:37
  4. Do tej pory na myśl o tym jestem wściekła...
    Przez Marena w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-09-2006, 13:41
  5. Myślałem samolubnie...
    Przez PiotrekF w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-01-2005, 17:36

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •