Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 125

Wątek: Myśliwi

  1. #41
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    ..a bo ja wiem czy szokujące.. w mojej ( i tylko mojej) opini są poprostu denne... heh ...ktoś tam pisał o odróżnianiu myszołowa od błotniaka, nie mówiąc już o trmielojadah i innych... prawda to ...azaliż prawda... znam 3 myśliwych, co to puknęli swojego psa przez pomyłkę , toć jamniki takie podobn do zajca...
    Ostatnio edytowane przez trzykropkiinicwiecej ; 13-01-2009 o 18:51

  2. #42
    mchawa
    Guest

    Exclamation Odp: Myśliwi

    Moja wypowiedz z pewnoscia nie znajdzie tu poparcia. Uwazam, ze NIKT nie rodzi sie po to, by go zabijac. Wlasnie z tego powodu jestem wegetarianka juz wiele, wiele lat. Regulacja populacji, odstrzal chorych zwierzat to tylko (przepraszam) bajer i piekny plaszczyk zakrywajacy prawdziwe potrzeby nigdy nie nasyconego czlowieka. Prosze mi wybaczyc ostrosc wypowiedzi, lecz i takie sa potrzebne w rozmowach, tym bardziej, ze z serca plynace. Pozdrawiam...

  3. #43
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Witaj na forum. Tu nikogo Twa wypowiedź nie zaszokuje. To najbardziej proekologizne z for górskich. Wśród nas jest wielu ochroniarzy i kliku ekologów. W tym Ci tzw. oszołomy np. w pracowni.

  4. #44
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta
    i o czym ma swiadczyc informacje zawarte w watku do ktorego podales link? Tym ze poziom mertytoryczny jest taki sam jak w tym watku ?Kolego Zefir ustalmy jedna acz prosta rzecz nie masz baldego pojecia jak wyglada lowiectwo w polsce gospodarka lasem oki to tylko tyle z mojej strony
    Być może...
    Ale w umieszczonym odnośniku chodziło o coś innego.Poza tym w przypadku jastrzębi nie mówimy o gospodarce łowieckiej, to ptak chroniony.
    Oto cytaty z tego forum:

    "Panowie to czego bylem swiadkiem w zeszla niedziele przyprawilo mnie o palpitacje serca-`jadac w lowisko w teren niedaleko mojego miejsca zamieszkania zobaczylem na polu 9szt jastrzebi wiadomo pogoda piekna mroz i snieg i widac bylo wszystkie jak na dloni!Ten obszar to okolo 60ha i na tym terenie jest 9-10szt jastrzebi-wiec pytam co na nim oprocz nich zostanie?Moze kuropatwa?bazant?Za lisa mozemy sie wziasc a co z jastrzebiami?PDB"

    Szanowny Kolego.
    Trzeba ,,je,, otoczyć,, troskliwą ,, opieką,,
    No i będzie po ,,sprawie,,
    Znam ten widok jedziesz a na polu na kretowinach siedzi sobie ,, wł obwodo,,
    Pozdrawiam
    "
    Źródło:
    http://knieja.pl/forum/viewtopic.php...9409c17d589c6d

    Jak je zrozumieć? Być może nie znam tego grypsu

  5. #45
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Zefir toc odpisali ci co znaja sie na jastrzebiach co mysla o tych 9 jastrzebiach w stadzie w tym wlasnie watku, osobiscie bylbym zdumiony 9 jastrzebiami na niebie w kupie bylby to dla mnie szok spoleczny okopalbym to miejsce zrobil oltarzyk zalozyl wlasna sekte i wioske turystyczna wybudowal

  6. #46
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    - ptaszek chroniony, jak i wszelkie latające drapieżne, jeno potem płac, co "zajonców" nie widac na poletkach "nasych", łoj, ni ma ich, ni ma, jakze zwiunzanych z naszym pejzazykiem piknym, tych zajonców, tsa je hodować stucznie, na poletka "nase" "puscać", coby nam piknie kicały, wielkanocnom porom zwłasca LOL, ech te myśliwe ... jeno scelajom do onych, i te nie kcajom nam ...

  7. #47

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    zastanawiam sie czemu to cale zlo przypisywane jest myszolowom
    przeciez myszolow jest niezdarny i glupi moim zdaniem mysliwi powinni
    bardziej poobserwowac KRUKI!

    To tak z wlasnej obserwacji.

  8. #48
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    ..o tak.. a zwłaszcza białe ... Strzeżcie się białych kruków ( w nawiązaniu do innego watku gdzie to Marcin twierdzi że kultura staje się cierpieniem)

    ...mam taki obrazek za oknem... trzy Myszołowy i dwa Kruki (na przemian, bo raz co raz ktoś je odgania i te drugie korzystają z okazji na doczepkę) ucztują na (niekompletnym już dzięki działalności życzliwego rzeźnika) scierwie świni zwanej dalej denatem... ów denat pozostawił na łące ku rozbawieniu miejscowej fauny fruwającej i psowatej troszkę flaczków i łep równiótko upie....lony... Czy to mądre panowie myśliwi tak dokarmiać zwierzynę czy też drodzy ekolodzy macie jakieś przeciw?

  9. #49

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Klopsik ma sporo racji.
    Wedle mnie mysliwym powinien byc osobnik mocno zwiazany z terenem podlegajacym mu (rowniez emocjonalnie) znajacym zasoby zwierzyny bardzo dobrze latwo potrafiacym oszacowac gdzie bez szkody dla populacji mozna cos uszczknac.
    Takiemu gosciowi powinno przeciez zalezec aby jego obwod czy jak tam zwal byl zasobny w zwierzyne.
    Tymczasem odstrzaly przychodza odgornie, nawet ci w porzadku rozkladaja rece... nic nie moga zrobic.... z PZL sie nie zadziera.
    Jeszcze jedno w lesie nie spotkalem lesnego wyzej rangi podlesniczego. Na skladzie, ambonie, w jeepie, na szlaku, stokowce tak a w lesie nie to oczyms swiadczy.
    Mysliwi sa podejrzliwi wobec wszelkiej masci lazikow lesnych, zbieraczy poroza, fotografikow bo wiedza ze ci ludzie czasami widza wszystko czarno na bialym rowniez ich drobne waleczki jak podmianki itp.
    Trudno zeby bylo inaczej nasza brac wchodzi w lesie wszedzie, wszedzie wscibia nos i wie co w lesie piszczy wiekszosc z nich natomiast ma wiedze ktora zilustruje takie zdarzenie:
    Pozna zima w okolicach stokowki opasajacej czeresnie i czereszenke zatrzymuje sie lada niwa wyskakuje z niej jeden z lesnych ze stuposian prawdop. mysliwy (znam go z widzenia) i podniecony krzyczy do innego goscia z auta widziales tam pod pasnikiem bylo chyba ze 40 jeleni. Faktycznie pod dobrze zaopatrzonym pasnikiem zebralo sie stadko zwierzyny plowej 16-18 sztuk lanie z cielakami oraz 3 sarny.

  10. #50

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dzień Myśli Braterskiej
    Przez Bison w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 23:03
  2. Myśliwi strzelają do orłów
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 18:13
  3. Wilczy problem zdaniem myśliwych z Birczy
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 21:37
  4. Do tej pory na myśl o tym jestem wściekła...
    Przez Marena w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-09-2006, 12:41
  5. Myślałem samolubnie...
    Przez PiotrekF w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-01-2005, 16:36

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •