Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 125

Wątek: Myśliwi

Mieszany widok

  1. #1
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,287

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Oglądałem. I, jak to się często zdarza, każdy medal ma co najmniej dwie strony. Po pierwsze, ekolodzy, to w większości banda natchnionych, których działalność polega na wyłudzaniu kasy od różnych instytucji,lub odszkodowań albo intratnych ugód od firm, które na to stać.
    Po drugie reportaż był tendencyjny i jednostronny, a już znalezienie byłego myśliwego, równie natchnionego, który robił za Szawła przemienionego na św. Pawła i jego tendencyjną wypowiedzią zakończyć reportaż, to już szczyt manipulacji.
    Po trzecie. Myślistwo jest po to, aby jednak regulować pogłowie dzikiej zwierzyny, która niszczy uprawy leśne i rolne, a liczba odstrzałów uzależniona jest od liczby populacji. Jednak co ma wspólnego ze szlachetną rywalizacją dawnego typu (jak w opowiadaniach np. Janusza Meissnera), przywiezienie "myśliwego" pod samą ambonę, w której siedzi pije wódę, patrzy przez lornetkę z noktowizorem, i z bronią z laserowym celownikiem czeka na znęconą zwierzynę?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Viwaldi68
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    podkarpacie
    Postów
    434

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Tendencyjny reportaż. A ten Pan były myśliwy to co robił przez te kilkanaście lat ?
    ps. Piskal mnie uprzedził.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Sylwek74
    Na forum od
    04.2010
    Rodem z
    Nowa Huta k/ Krakowa
    Postów
    311

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Myśliwym powinni robić testy psychologiczne bo jak taki złapie za dubeltówke to go zaczynają emocje ponosić i paluch na spuście robi nerwowe ruchy. A poza tym nie każdy w borze z dubeltówką to myśliwy i rzadko kiedy trzeźwy i bez kitu wiem co piszę. Dziękuje skończyłem.
    Easy rider tylko na piechotę...

  4. #4
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,834

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    Po pierwsze, ekolodzy, to w większości banda natchnionych, których działalność polega na wyłudzaniu kasy od różnych instytucji,lub odszkodowań albo intratnych ugód od firm, które na to stać.
    ...
    Po trzecie. Myślistwo jest po to, aby jednak regulować pogłowie dzikiej zwierzyny, która niszczy uprawy leśne i rolne, a liczba odstrzałów uzależniona jest od liczby populacji.
    Strasznie generalizujesz,ekolodzy to się zajmują badaniem zależności w przyrodzie a nie wyłudzaniem kasy.Ci wyłudzający zazwyczaj pojęcia nie mają o ekologii,albo dość przeciętne.

    Ad3. Po to jest myślistwo,ale mu nie wychodzi.Kontrola nad populacją dzika i lisa została utracona,myśliwi nie wywiązują się z obowiązków.Kontrola nad populacją jelenia została wypaczona,zostały strzelone najwartościowsze,dorodne byki,na trofeum.Ostały się młodziaki oraz byki co najwyżej przeciętne czyli selekcja jest negatywna.Patrząc na całokształt myślistwo powinno zostać zreformowane albo zlikwidowane.
    Pozdrav

  5. #5

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Kontrola nad populacją jelenia została wypaczona,zostały strzelone najwartościowsze,dorodne byki,na trofeum
    Podobnie było z łosiami, obcięli populacje do 1500 sztuk, zostały same osobniki o najgorszych genach, czytaj bez fajnego poroża(badylarze)

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar kamil.zeglarz
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Psy rozszarpują dzika. "Film to dowód na profesjonalizm myśliwych"

    Sebastian Furtak

    2010-12-20, ostatnia aktualizacja 2010-12-20 20:24

    Bardzo brutalny film z polowania umieścili na swoich stronach internetowych myśliwi z okolic Zielonej Góry. Widać na nim rozszarpywanego przez cztery psy młodego dzika. Mimo, że zwierzę bardzo cierpi myśliwi są z siebie wyjątkowo zadowoleni.



    Fot. kadr z filmu Myśliwy zwleka z dobiciem osaczonej zwierzyny


    Fot. kadr z filmu Zadowoleni uczestnicy polowania


    ZOBACZ TAKŻE


    Na film natrafili członkowie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" z Gdyni.

    - Na koncie użytkownika, który dodał klip było wiele filmów o podobnej tematyce. Był tam między innymi film z okazji rocznicy utworzenia koła łowieckiego z okolic Zielonej Góry, w który wmontowano fragmenty z szarpiącymi dzika psami. Najwyraźniej myśliwi uznali, że jest się czym chwalić - mówi w rozmowie z TOK FM Ewa Rudzińska.

    Animalsi napisali skargę do związku łowieckiego. Nie dostali odpowiedzi. Jedynym efektem interwencji było zniknięcie filmu z sieci. Reporter TOK FM rozmawiał z szefem OZŁ z Zielonej Góry, który stwierdził, po obejrzeniu film, że jest pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu osób biorących udział w polowaniu.

    Poprosiliśmy o komentarz ludzi, którzy na co dzień zajmują się zwierzętami. Witold Ciechanowicz, leśniczy z Trójmiasta, mówi, że choć film jest wstrząsający to niestety pokazuje prawdę. - Tak wyglądają polowania - tak wygląda rzeczywistość. Niestety szczucie dzikich zwierząt psami jest oficjalnie dopuszczoną metoda łowiecką w Polsce - przyznaje.

    Podobnie myśli Michał Targowski, dyrektor gdańskiego ZOO. - Dla mnie jako laika to paskudne, choć można się domyślać, że polowanie to nie jest niewinna zabawa.

    Pytanie czy dzik powinien tak długo czekać na dobicie? Trudno się spodziewać by zachowanie myśliwych spod Zielonej Góry potępili koledzy z innych kół łowieckich. To niezwykle solidarna grupa, które wszelkie zastrzeżenia do tego osobliwego hobby odbiera jako zamach na "świętą tradycję". Zresztą twierdzą, że w ten sposób regulują populację dzikich zwierząt. Być może gdyby zimą ich nie dokarmiali natura sama potrafiłaby o to zadbać. Zresztą chyba nikt po obejrzeniu filmu nie ma wątpliwości, że śmierć zamęczonego dzika to dla myśliwych po prostu świetna zabawa.


    Źródło: Tokfm.pl
    ------------------------
    http://www.openbsd.org

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    narzekacie i pieprzycie o niczym , bo nie macie odniesienia jak jest w innych krajach , po prostu nie jest zle jednak mogloby byc lepiej
    woodcraft is life craft

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta
    narzekacie i pieprzycie o niczym
    jeden nie bał się podsumować forumowych dyskusji

  9. #9

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Cytat Zamieszczone przez krakowianin26 Zobacz posta
    Podobnie było z łosiami, obcięli populacje do 1500 sztuk, zostały same osobniki o najgorszych genach, czytaj bez fajnego poroża(badylarze)
    Tyle, że to stało się bardzo dawno temu - bodajże w XIX w., kiedy hodowla myśliwska dopiero raczkowała. Przypominam, że ponowne wprowadzenie łosia na większość terenu Polski to właśnie zasługa myśliwych.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Myśliwi

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR Zobacz posta
    Myśliwy = morderca. Koniec. Kropka!
    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    Zakładając, że myśliwy, to ten co zabija choć nie musi, a więc robi to dla przyjemności - zgadzam się w 100%.
    Ależ musi. Nie rozumiem, dlaczego "przymus" redukujesz do biologicznego utrzymania się przy życiu. Zresztą nawet jaskiniowcy nie musieli polować - mogli się żywić samymi roślinkami, względnie przenieść się w okolicę, gdzie było to możliwe.
    Prawdziwy myśliwy nie poluje dla żadnej "przyjemności" - a w każdym razie nie bardziej, niż ten, który bez polowania by nie wyżył. Łowiectwo elitarne było jak świat światem zawsze szkołą wojskową. Dlatego bezkrwawe łowy nigdy nie zastąpią polowania.
    Ponadto pamiętajmy, że gdyby zakazać polowania elitarnego, to po prostu znikłaby grupa, której zależy na utrzymywaniu wysokich stanów zwierzyny - a wraz z nią znikłaby i sama zwierzyna, bo leśnicy i producenci rolni nie będą tolerowali szkód, wyrządzanych przez zwierzęta.

    Inna zupełnie sprawa, że dziś łowiectwo elitarne zwyrodniało - ale mamy takie łowiectwo, jakie mamy elity. Towarzyszy z b. PZPR i biznesmenów z najdroższymi strzelbami - łowców trofeów, którzy traktują polowanie jak pójście do hipermarketu, i którym nawet przez myśl nie przejdzie, że jak oni mają tyle kasy, to mogliby nie przyjść do domu bez taaakiego trofeum. Stąd te ambony przy paśnikach i lizawkach. Niedawno czytałem, jak to pewien "myśliwy" oskarżył firmę, organizującą safari, bo nie udało mu się upolować na nim słonia czy bawołu. Po prostu śmiech pusty mnie ogarnął. Jemu pomyliła się cena polowania z ceną trofeum. Myślał, że ma gwarancję nie tylko trafienia na zwierzynę, ale jeszcze niespudłowania...
    Ma się rozumieć, że tacy ludzie nie mają nawet pojęcia, że łowiectwo to przysposobienie wojskowe. Ale takie to mamy czasy. Dawniej turystyka górska też była dla prawdziwych elit - dziś dla każdego, kto jest gotów odpowiednio zapłacić. I żeby zapłacił, konieczne jest odpowiednie obniżenie poziomu.

    Ja należę do innego pokolenia, które fascynowało się właśnie łowiectwem jako zaprawą wojskową, kiedy ludzi, którzy wybierali twarde życie - np. w Bieszczadach - autentycznie szanowano i kiedy techniki przetrwania to było coś więcej, niż pomysł na imprezy integracyjne (inna sprawa, że wtedy też łowiectwo znajdowało się w gestii towarzyszy szmaciaków, a jego prawdziwi miłośnicy mogli raczej tylko bawić się w polowanie).

    Na zwierzęta też wtedy patrzono inaczej - wtedy ludzie wierzyli, że możliwe jest tworzenie więzi międzyludzkiej i nie potrzebowali surogatów w postaci więzi ze zwierzętami - co jest głównym powodem ataków na myślistwo jako takie. Nie oszukujmy się - w społeczeństwie opartym na zasadzie "człowiek człowiekowi wilkiem" ludzie poszukują kogoś przyjaznego - a ponieważ to nie może być człowiek, który z zasady jest wrogiem, więc może to być tylko zwierzę. I potem oburzamy się, że zwierzę, które dla nas jest członkiem rodziny i jedynym prawdziwym przyjacielem, ktoś inny traktuje po prostu jako zdobycz.

    Innym słowem - proponuję oddzielić krytykę myśliwych od krytyki łowiectwa elitarnego jako takiego.
    Ostatnio edytowane przez Samotny Włóczykij ; 20-05-2011 o 22:41

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dzień Myśli Braterskiej
    Przez Bison w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 00:03
  2. Myśliwi strzelają do orłów
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 19:13
  3. Wilczy problem zdaniem myśliwych z Birczy
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 22:37
  4. Do tej pory na myśl o tym jestem wściekła...
    Przez Marena w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-09-2006, 13:41
  5. Myślałem samolubnie...
    Przez PiotrekF w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-01-2005, 17:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •