Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: kurtka membranowa moro

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie kurtka membranowa moro

    poszukuje kurtki nieprzemakalnej z membraną, najlepiej z gore-texem ale zeby byla moro.. nigdzie w sklepach z ubraniami gorskimi, wojskowymi - kurtki o takim ubarwieniu i parametrach nie spotkalam.. wiem ze istnieją, kolega ktory jest wojskowym w takiej kiedys wybral sie w gory..dostawali takie na wyposazeniu armii..ale mowil ze jest rowniez szansa zakupu normalnie takiej kurtki ale niestety nie mam od roku z nim kontaktu. Moze ktos cos kiedys widzial/slyszal...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2

    Domyślnie Odp: kurtka membranowa moro

    Sława Starym Bogom...

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: kurtka membranowa moro

    Sklep, który wskazał Viperaberus masz „pod nosem”, we Wrocławiu. Jeśli będziesz na północy w okolicach Kołobrzegu, to polecam to:
    http://bastion-panzer.com.pl/
    Mają tam doskonale wyposażony sklep z wszystkim, co związane z wojskiem. Kupiłem w nim sporo odzieży. W ofercie jest też odzież membranowa.
    Pozdrawiam
    Przemek

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Stirlitz
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: kurtka membranowa moro

    Temat jest mi bliski, niedawno też za tym patrzyłem. I srodze się rozczarowałem. A dlaczego. Jeżeli mówimy o kurtce wojskowej moro czyli zgodnie z nomenklaturą naszej armii kamuflaż pantera ;-) to nasi dzielni wojacy noszą oryginał który w Polsce kopiuje firma Helikon. Coś takiego: http://www.allegro.pl/item495372034_..._kolory_l.html
    Oryginał można skombinować tylko przez wojskowego, ogólnie to ciut kosztuje więc wojsko pilnuje tego dobytku. Kopie Helikonu są ciut gorsze jakościowo i co ważne, nie mają membrany. To co o nich pisze Helikon to ogólnie mówiąc propaganda. Oryginalnie ta kurtka to kopia amerykańskiej kontraktowej kurtki wojskowej o nazwie ECWCS, przy czym pierwsze litery nieprzypadkowo znaczą extreme cold weather. I u nas zarówno oryginał, jak i kopia Helikonu to dość grube kurtki, to nie są parki czy jak kto woli katany. Ciepłe, grube, dobre na zimę. Ale w górach można w tym dosłownie utonąć we własnym pocie. Oddychalność kiepska, działa tylko przy minus kilku. Ma też plusy, dość ładnie uszyta, dużo kieszeni, wytrzymała. Ale niestety do czegokolwiek z membraną która w granicach zera już ładnie zaczyna pracować to temu daleko.
    Jeśli naprawdę chcesz coś takiego to szukaj z demobilu amerykańskiego kurtki ale koniecznie I generacji. Czyli minimum 3-letnia w kamuflażu woodland. Te wersje miały goretex i są cenione. Druga generacja obecnie jest już w nowym kamuflażu marpat i kosztuje majątek...

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: kurtka membranowa moro

    Kazde wojo ma swoje gore spodnie i wierzch najtanisza jest bundeswera komplet spodnie plus kurtka jakies 120-150 w dobrym stanie parametry goretexu bdb uzywam spodni to wiem kurta ma zkihany kroj i do turystyki sie srednio nadaje, dobra kurtke maja anglicy prosta lekka minus brak kieszeni ale za gore pierwej sort 100 dalem. Polskie moro beznadzieja nie kupuj, wojskowi jezeli moga uzywaja bundeswery bo jest lepsza i tansza.

  6. #6

    Domyślnie Odp: kurtka membranowa moro

    http://sklep.fort.send.pl/go/_info/?id=447

    Brytyjski Woodland DPM MVP . Nowy model, już z kieszeniami. Minusem jest cena. Sam używam takiej w wersji bezkieszeniowej i jestem zadowolony.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kurtka, która naprawdę nie przemaka.
    Przez gitarzystka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-04-2016, 12:46
  2. jaka kurtka
    Przez kott w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 19:58

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •