Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

  1. #21
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Moim Scott`em Tampico przekręciłem licznik i.... zawiesiłem na haku. Tyle rzeczy się dzieje, że brak mi ostatnio czasu na rower. Czas może zwolni i znowu wrócę na rower. Swoją drogą to zbyt duże tempo życia przyniosło zycie. Klasyczny wyścig szczurów w zawodzie, prywatnie też się sporo dzieje i nagle brakuje dystansu do czasu wolnego... rower, Bieszczady.. gdzie ideały ruchu hippisowskiego... trwa kontestacja niczym u Big-Cyca "to jest dobre na wakacjach a już w szkole wszyscy grzeczni". W innym wątku były rozważania na temat zakapiorów... czasami zadroszczę im, może nie dosłownie, ale tej swobody w czasie, braku czasu na rower, na "więcej" Biesów. Sorki za odskocznię od love-motywu, naszła mnie chyba jakaś nostalgia.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #22

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Najwiekszy hardkor rowerowy zaliczylem wracajac z ryb z nad Zalewu Solinskiego droga z Rajskiego do Sekowca. Wracalem noca w deszcz bez swiatel i hamulcow, bez wywrotki i postoju. Powtorzylem ten wyczyn jeszcze raz w zyciu ale teraz juz chyba jestem na takie akcje za stary

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    ..."Późno zacząłem"...
    Najważniejsze że człowiek mimo starszego wieku ma ochotę na aktywny wypoczynek.
    Jakbyś dodał te kilometry przechodzone po górskich szlakach to jak się domyślam była by to pokaźna wielkość.
    ..."Moim Scott`em Tampico przekręciłem licznik "...
    Jeżeli dobrze myślę to masz za sobą cyferkę dla wielu nie osiągalną.
    ..."Najwiekszy hardkor rowerowy zaliczylem wracajac z ryb z nad Zalewu Solinskiego droga z Rajskiego do Sekowca. "...
    Przelatywałem tamtą drogą wiele razy i muszę powiedzieć że nie odważył bym się tam nocą jechać .Nie wspomnę już że to ostoja misia.
    Bez świateł to mogę zrozumieć ale bez hamulców to samobójstwo.Przecież tam sporo krótkich ale ostrych zjazdów.Myślę że albo schodziłeś albo hamowałeś podeszwą po oponie bo i tak można.
    Żeby tak całkiem z głównego wątku nie zboczyć podaję dane z przeł. Żebrak
    1- pierwszy podjazd od bazy na szczyt 2300m 190 w przewyższenie
    2.- drugi podjazd od Woli Michowej 6km 260 w przewyższenie
    3. trzeci podjazd od Mikowa dane gdzieś zagubiłem ale podobne do tych od strony W.M.
    4.Można się dostać także od Hryszczatej i Cisnej ale tam pomiarów nie robiłem

  4. #24

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Cytat Zamieszczone przez WALDI Zobacz posta
    Bez świateł to mogę zrozumieć ale bez hamulców to samobójstwo.Przecież tam sporo krótkich ale ostrych zjazdów.Myślę że albo schodziłeś albo hamowałeś podeszwą po oponie bo i tak można.
    W rowerze mam hydrauliczne hamulce tarczowe, ale zapamiętuję ten sposób hamowania jako rozwiązanie awaryjne.

  5. #25

    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    chciałem zapytać - gdzie jest ten wspomniany podjazd 17,3% nachylenia na 400m ???

    co do przełęczy żebrak tozawsze gdy jestem w okolicy na rowerze to obok okolicy otrytu to obowiązkowy punkt- duża frajda zarówno z wjazdu jak i zjazdu

  6. #26

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Ta na tych krotkich gorkach to z trepow czy gumowcow dym lecial,trampkiem to nawet nie bylo co probowac.
    Bylismy w 3 jeszcze czasem sie mijalismy jak to sie stalo ze nas nie pozabijalo nie wiem
    O misie bac sie nie trza bylo bosmy darli za bardzo ryja.
    Z tego wypadu zapamietalem bardzo dobry sposob trzymania sie drogi gdy braknie swiatel, trzeba patrzec przed siebie ale w niebo, las jest ciemniejszy od nieba dlatego nad droga zawsze jest nieco jasniej to pozwala nie wpasc do rowu. Najdziwniejsze to zesmy wtedy omijali tak liczne i glebokie dziury na tej trasie w jaki sposob nie wiem.

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Podaję mapę żeby sobie łatwiej to namierzyć.Wydawać by się mogło że to gdzieś głęboko w Bieszczadach,a on tuż na skraju.
    http://www.twojebieszczady.pl/mapa-on/biesz1.php

    Poszukaj Mchawa w stronę Cisowca Oczywiście jest to trasa dla górala .Miejscami asfalcik nowo położony ale końcówka fatalna ,a opisany podjazd przechodzi w szutrowy.Końcówka tej 3 km drogi przechodzi w szlak rowerowy prowadzący przez Choceń w stronę Serednie Wielkie.Ten podjazd zaczyna się tuż po odbiciu od drogi w prawo,rozpoczyna on szlak rowerowy.

    ..."na tych krotkich gorkach to z trepow czy gumowcow dym lecial"...
    Jak gdzieś w krzaczorach natknę się na jakieś przytarte trepy lub gumowce to będę wiedział że to wyście zanieczyscili nasze Bieszczady.

    Żeby tak całkiem z głównego tematu nie zboczyć to odcinek drogi prowadzący na przeł. Żebrak od strony Rabe znajdujący się pomiędzy tymi dwoma ostrymi zakrętami (,ktoś kto tam był to wie o czym piszę) .Ma podobne nachylenie do tego który na wstępie opisałem.No ale jeden ma 400m a ten drugi ze 150

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Zjeżdżałam z Żebraka do Duszatyna - to pierdnięcie dla przeciętnego rowerzysty ze sprawnym rowerem. Nie trzeba przecież walić 50 km/h, można sobie przyhamować.
    Wiadomo, że jesli chodzi o grupy zorganizowane, to trzeba dopasować program do najsłabszego uczestnika, czyli np. emeryta jeżdzącego niedzielnie, paniusi z "innej bajki" albo po prostu posiadacza 20-letniego rozklekotanego grata.
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Trochę prywaty, ale nie mogę się pohamować: Szaszka -to Ty? czy Twój duch
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Mój duch. Święty. I święty kij przy nodze. Trekkingowy.
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Parking na przełęczy Wyżna !
    Przez batmanek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 20:17
  2. Przełęcz Żebrak.
    Przez Marcus w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 16:33
  3. Dojazd do Przełęczy Bukowskiej
    Przez sajmon w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 01:52
  4. Historia z Przełęczy Diatłowa
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 13:15
  5. Przełęcz Żebrak
    Przez wowka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 12:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •