Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

  1. #31
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Cytat Zamieszczone przez Szaszka Zobacz posta
    ....Wiadomo, że...trzeba dopasować program do ... posiadacza 20-letniego rozklekotanego grata.
    Oj, toś teraz Szaszka przywaliła! Że dwudziestoletni, to od razu grat? W 1989 roku zakupiłem swój właściwie pierwszy rower marki Wagant (wcześniej dosiadałem jedynie rodzinnej własności Wigry 2 ze spawaną dwukrotnie ramą). Co za pęd, co za przyspieszenie , że o komforcie jazdy nie wspomnę. Czułem się niczym kierowca przesiadający się z malucha do poloneza :). Z tej radości po wyjściu ze sklepu, prułem ulicami i chodnikami Rzeszowa, a wiatr mierzwił bujną naonczas mą czuprynę. I nagle zza winkla wychodzi piesza z siatami, po lewej samochód, po prawej latarnia – ja cisnę wstecz nogami na pedały (zapomniałem, że w nim nie ma torpeda) i jak na fliperach: odbiłem się od kobity i przydzwoniłem w latarnię. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale op... od tej pani to dostałem taki, że do dziś go dobrze pamiętam :). Wracając do sedna, nie wygląda on może teraz szałowo ale do rozklekotanego grata to mu jeszcze trochę brakuje (a służył mi przez wiele lat jako rower leśny i górski). Nie zrobię mu tego, i nie powtórzę co też tu na forum o jego roczniku gadają
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Cytat Zamieszczone przez Szaszka Zobacz posta
    Mój duch. Święty. I święty kij przy nodze. Trekkingowy.
    Jak Twój - to miło Cię znów na forum zobaczyć.

    A swoją drogą, jak Ty z tym kijem chcesz na rowerze zjeżdżać z Przełęczy
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Jeśli nic się nie zmieniło, to nie polecam nazbyt rozpędzać się na rowerze z Żebraka w stronę Mikowa. Końcem sierpnia droga wyglądała tak:
    DSCF9825.jpg

    Natomiast na samej przełęczy jest się gdzie schronić:
    DSCF9830.jpg

  4. #34

    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    spokojnie tę wyrwę można ominąć - mam na myśli rower oczywiście, później droga jest aż do Mikowa w bardzo dobrym stanie




    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Jeśli nic się nie zmieniło, to nie polecam nazbyt rozpędzać się na rowerze z Żebraka w stronę Mikowa. Końcem sierpnia droga wyglądała tak:
    DSCF9825.jpg

    Natomiast na samej przełęczy jest się gdzie schronić:
    DSCF9830.jpg

  5. #35
    Bieszczadnik Awatar stasiuvino
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    Kalisz, Zelów, Ustrzyki Dln
    Postów
    131

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Cytat Zamieszczone przez WALDI Zobacz posta
    ..."Późno zacząłem"...
    Najważniejsze że człowiek mimo starszego wieku ma ochotę na aktywny wypoczynek.
    Jakbyś dodał te kilometry przechodzone po górskich szlakach to jak się domyślam była by to pokaźna wielkość.
    ..."Moim Scott`em Tampico przekręciłem licznik "...
    Jeżeli dobrze myślę to masz za sobą cyferkę dla wielu nie osiągalną.
    ..."Najwiekszy hardkor rowerowy zaliczylem wracajac z ryb z nad Zalewu Solinskiego droga z Rajskiego do Sekowca. "...
    Przelatywałem tamtą drogą wiele razy i muszę powiedzieć że nie odważył bym się tam nocą jechać .Nie wspomnę już że to ostoja misia.
    Bez świateł to mogę zrozumieć ale bez hamulców to samobójstwo.Przecież tam sporo krótkich ale ostrych zjazdów.Myślę że albo schodziłeś albo hamowałeś podeszwą po oponie bo i tak można.
    Żeby tak całkiem z głównego wątku nie zboczyć podaję dane z przeł. Żebrak
    1- pierwszy podjazd od bazy na szczyt 2300m 190 w przewyższenie
    2.- drugi podjazd od Woli Michowej 6km 260 w przewyższenie
    3. trzeci podjazd od Mikowa dane gdzieś zagubiłem ale podobne do tych od strony W.M.
    4.Można się dostać także od Hryszczatej i Cisnej ale tam pomiarów nie robiłem

    W długi weekend majowy zabieram 3 kumpli na Żebrak. Konkretnie trasa to: Rabe-Żebrak-Mików-Prełuki-Turzańsk-Kalnica-Sukowate-Rabe.
    Widzę, że zęby zjadłeś na szprychach - dlatego proszę o poradę - w którą stronę lecieć - tak jak napisałem czy na odwrót.
    Lubimy ostrą jazdę (jakieś 60-70km/h) a nasze sprzęty to górale na ramach 21 i kołach 29. Opony 215. Niestety zawieszenie tylko z przodu... Zależy nam na jak największym szaleństwie a zatem jak najdłuższym i ostrym zjeździe. Lepiej z Żebraka rozbujamy się do Mikowa czy do Bystrego?

    Mam jeszcze 4 pytania:
    - ostatnio jadąc w okolicach Baligrodu zaskoczyła mnie nieprzejezdna droga z Kiełczawy przez Roztoki Dolne do Bystrego - czy cuś się w tej materii zmieniło?
    - czy ktoś z szanownych forumowiczów zjeżdżał downhillem z Kamiennej Laworty? Czy warto się tam wspinać, bo jak znam realia wyciąg będzie w majówce nieczynny.
    - czy Otryt przejedziemy bez prowadzenia? Wielokrotnie tam byłem ale z buta ale jeszcze przed zajawką na rowery i nie zwracałem wówczas uwagi na przejezdność ścieżki.
    - czy ktoś zjeżdżał z Żukowa w kierunku zalewu. Jeśli tak to którą ścieżkę wybrać - sądzę, że w maju będzie niestety jeszcze sporo błotka a jakoś nie mam ochoty na zaliczenie gleby.

    Pozdrawiam. AVE!

  6. #36
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Z Żebraka będzie dobry zjazd do Mikowa bo z górki :) Więc kierunek obraliście właściwy. Potem w zasadzie trochę prosto, za Duszatynem pod górkę gdzie najwyżej będzie na Łokciu. I z Łokcia fajowy zjazd do Prełuk :) Z Prełuk bez większego wysiłku ale lekko pod górkę i potem chyba też jest zjazd do Rzepedzi/Turzańska. A dalej już nie wiem bo nie jechałam. Jeśli chodzi o zjazdy to Prełuki/Komańcza też są dobre (ale droga kiepska) ale to nie w waszym kierunku.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar stasiuvino
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    Kalisz, Zelów, Ustrzyki Dln
    Postów
    131

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Dzięki za szybką odpowiedź. Od Duszatyna na Komańczę jechałem w październiku ubiegłego roku także potwierdzam. Zastanawia mnie jeszcze jeden moment trasy. Za ostatnim brodem w kierunku Turzańska można lecieć główną drogą lub odbić w prawo i ponownie przebić się na drugą stronę rzeki i lecę (wzdłuż brzegu na wschodzie) do samego Turzańska. Na zdjęciach satelitarnych wygląda to spoko ale jechałaś może tamtędy?

  8. #38
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Hmm raczej to nie będzie dobra opcja. Mam ten drugi bród za Prełukami (ostatni na Rzepedź/Turzańsk) przed oczami. Jest tam polanka, ambona na której siedziałam sobie, ale ścieżki tam zaraz przy brodzie (na wschód od rzeki) raczej nie ma. Niedługo za tym brodem droga się oddala od rzeki i wznosi do góry tak, że po kilku minutach nie widać rzeki, bo jest gdzieś daleko w dole. Więc jeżeli chcielibyście jechać nie drogą ale ścieżką -to musielibyście już za samym brodem odbić z drogi bo potem już nie ma szans (bo rzeka jest w dalekim jarze a droga wysoko u góry). Ja nie szłam w ten sposób więc nie wiem jak tam wygląda odcinek. Ścieżka o którą pytasz służy ciągnikom do zwózki drewna, więc powinna być spora. Ale w którym miejscu się zaczyna i jak szeroka jest Osława w tym miejscu co ściezka przecina rzekę -nie wiem! Ja tylko od strony zakładu drzewnego w Rzepedzi gdy siedziałam za zakładem nad rzeką to widziałam że nią właśnie jeżdżą. Za zakładem rzeka jest znów szeroka. Nie wiem jaka jest szerokość w miejscu przecięcia ścieżki.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #39
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    A ja to sobie rowerkiem jakoś wyjadę na Żebrak a z powrotem to spróbuję lasem. To będzie jakoś tak: od przełęczy i w lewo na w dół na Wolę Michową ale ostrożnie bo już na samym początku jest taki mały parking i wejście do lasu, kierunek Horyszniańskie, Magura i do wyboru: Smolnik albo jak się uda. Ważne żeby jadąc z górki nie rozjechać żubrzycy co może się kręcić po okolicy.
    Ostatnio zrezygnowałem choć byłem bliski. Niestety moje Wigry dostały w kość na Przysłupiu i zaszwankowało przednie kółko. Myślę, że Wigry w las to może nie być najlepszy pomysł bo przydałyby się konkretne balony.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Parking na przełęczy Wyżna !
    Przez batmanek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 20:17
  2. Przełęcz Żebrak.
    Przez Marcus w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 16:33
  3. Dojazd do Przełęczy Bukowskiej
    Przez sajmon w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 01:52
  4. Historia z Przełęczy Diatłowa
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 13:15
  5. Przełęcz Żebrak
    Przez wowka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 12:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •