Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

  1. #1

    Domyślnie Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Czy ktoś zjeżdżał rowerem z Przełęczy Żebrak do Bystrego? Słyszałem, że jest to trasa zbyt niebezpieczna ze względu na dziury na drodze i łatwo można na niej kark skręcić.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Czy ktoś zjeżdżał rowerem z Przełęczy Żebrak do Bystrego? Słyszałem, że jest to trasa zbyt niebezpieczna ze względu na dziury na drodze i łatwo można na niej kark skręcić.
    Zjeżdżałem stamtąd w każdą stronę. Trzeba mieć dobre hamulce i wystarczy (oraz odrobinę zdrowego rozsądku). Najtrudniejsza jest pierwsza część mniej więcej do wysokości bazy, ale bez przesady - to jest przecież droga, oczywiście bez przyhamowywania nie zjedziesz. Jak chcesz zobaczyć co to jest niebezpieczna trasa to zjedź z Chryszczatej na Żebrak :D ewentualnie do jeziorek i dalej aż do przecięcia Olchowatego :D
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Piotr, dzięki za odpowiedź. Od pewnego czasu jeżdżę na rowerze i , jak widzisz, różne pomysły przychodzą mi do głowy. Jak na razie nie szukam niebezpiecznych tras.

  4. #4
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Chłopy nie przesadzajcie. To jest normalna droga, po której rowerem można śmiało śmigać jeśli się tylko umie pedałować - no bo z którejś strony trzeba podjechać. Zwykłym rowerem tam można jechać.
    Marcin

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Scelina Zobacz posta
    Chłopy nie przesadzajcie. To jest normalna droga, po której rowerem można śmiało śmigać jeśli się tylko umie pedałować - no bo z którejś strony trzeba podjechać. Zwykłym rowerem tam można jechać.
    No to mniej więcej miałem na myśli - jeździłem tam na zwykłym "makrokeszu". Pierwszy odcinek najtrudniejszy bo największa prędkość można rozwinąć i tylko tyle.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #6

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Wyczytałem, jednak:
    Cytat Zamieszczone przez WALDI Zobacz posta
    Nie wspinać się czasami na przeł. Żebrak bo to droga przez mękę.

  7. #7
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Zjazd jest genialny ale uważaj,można zmarznąć,w końcu to kilka kilometrów w bezruchu i niezłym chłodzeniu
    Pozdrav

  8. #8
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    http://pl.youtube.com/watch?v=OHQVSVpqcCA
    oj ten zjechał sobie z Wetlińskiej i żyje i ma się dobrze, więc i z Żebraka się da
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    No to mniej więcej miałem na myśli - jeździłem tam na zwykłym "makrokeszu". Pierwszy odcinek najtrudniejszy bo największa prędkość można rozwinąć i tylko tyle.
    Przy Twoich Piotrze umiejętnościach. Ja odradzam. Także zjeżdżałam, a raczej częściowo sprowadzałam rower. Duża prędkość, zniszczona nawierzchnia, słabe umiejętności techniczne =wypadek. Szczególnie, gdy jest mokro. Koledzy przewodnicy rowerowi, gdy pokazałam im program z przejażdżką przez Żebrak popukali się w głowę.
    Zwróćcie uwagę jeszcze na jedno. Gdy jedziemy w stronę Woli Michowej często na drodze można spotkać muldy śliskiego błota pozostawione przez zule.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 19-12-2008 o 07:36

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Zjazd rowerem z Przełęczy Żebrak

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Duża prędkość, zniszczona nawierzchnia, słabe umiejętności techniczne =wypadek. Szczególnie, gdy jest mokro. Koledzy przewodnicy rowerowi, gdy pokazałam im program z przejażdżką przez Żebrak popukali się w głowę.
    Zwróćcie uwagę jeszcze na jedno. Gdy jedziemy w stronę Woli Michowej często na drodze można spotkać muldy śliskiego błota pozostawione przez zule.
    Myślę że to jednak przesada - owszem grupy zorganizowane to już może i gorzej, bo się pozabijają jak nie będą uważać i przewodnicy widocznie wolą mieć spokój.

    Natomiast indywidualnie - to jest zwykła tyle że dziurawa droga i to są góry (mikre bo mikre ale są) i jeśli dojdziemy do wniosku że te trasy są trudne technicznie to pozostaje jedynie asfalt. Wtedy rowerek szosowy i heja - jak nasz kolega forumowy Waldi, którego widziałem w październiku w akcji. Niestety jechałem samochodem z przeciwka on rowerem a że byłem na swoim szybkim okrążeniu to zanim przeskanowałem w pamięci foty i zajarzyłem że to on, to już było za późno się zatrzymywać. W każdy razie jak Waldi to czyta to pozdrawiam, było to w Nowosiółkach, 28 października ok. 10:15 - data dla mnie ważna toteż zapamiętałem dokładnie. Tyle że imho na drogach publicznych-asfaltowych, zwłaszcza w sezonie jest o wiele bardziej niebezpiecznie i to też warto brać pod uwagę.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Parking na przełęczy Wyżna !
    Przez batmanek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 20:17
  2. Przełęcz Żebrak.
    Przez Marcus w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 16:33
  3. Dojazd do Przełęczy Bukowskiej
    Przez sajmon w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 01:52
  4. Historia z Przełęczy Diatłowa
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 13:15
  5. Przełęcz Żebrak
    Przez wowka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 12:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •