Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Gdzie są skupy jagód w bieszczadach???

  1. #11
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Gdzie są skupy jagód w bieszczadach???

    Zaparcie, nieprzyjemna rzecz... nie dałoby sie bez tego? Jeśli ktoś kilka razy sprzeda jagody napewno nikt nikogo nie zlinczuje. Nie ma co robic z tego problemu. wydaje mi sie ze wszystko zostało powiedziane. Ja bym zrobił to tak, że poszedłbym np do Biesiska (blisko Jagodowego Jasła) i umówił się wcześniej czy chca dostawę jagód prosto z krzaków. Przy okazji polecam skocznie z leżaka i starego koca do odsiewania paprochów:) a Za grzebień kula w łeb! Jeśli akurat wedrowałbym o kulach
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  2. #12
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Gdzie są skupy jagód w bieszczadach???

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    http://www.skupruna.pl/ , qrcze w Kalnicy to knajpka, ale może nazwa dająca możliwości
    Za szybko przechodziłem w jej pobliżu, myliła mnie nazwa. czy ktoś tę knajpkę zna? W przyszłym roku muszę o nią zachaczyć.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Gdzie są skupy jagód w bieszczadach???

    Cytat Zamieszczone przez Jabol Zobacz posta
    Zaparcie,....a Za grzebień kula w łeb! Jeśli akurat wedrowałbym o kulach
    A Jabol myślisz,że oni sobie tak zrywają ..zrywają te jagódki , jak "świstak zawija sreberka "?
    Kulą w łeb i drugą też, po grzebieniach.
    ps. Kiedyś ... jak nie było nawet parku , to za samo posiadanie "grzebienia" można było "beknąć".
    ps.' sam dowalę jak zobaczę z grzebieniem, to jest tak przysłowiowo.. "zetnijmy tą czereśnię ,co by zebrać owoce "
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Gdzie są skupy jagód w bieszczadach???

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    ps. Kiedyś ... jak nie było nawet parku , to za samo posiadanie "grzebienia" można było "beknąć".
    ps.' sam dowalę jak zobaczę z grzebieniem, to jest tak przysłowiowo.. "zetnijmy tą czereśnię ,co by zebrać owoce "
    Kiedyś to może bardziej o ilość chodziło. To ja was pewnie zaskoczę - uważam że jak ktoś umie się posługiwać grzebieniem, to żadnej krzywdy dla krzaków nie ma a zbieranie większej ilości bez grzebienia graniczy z głupotą (chyba że ktoś ma dużo czasu). Przy okazji: widział kto w Bieszczadach zbieraczy bez grzebieni? ja widziałem w życiu już sporo zbieraczy tam (włącznie z tymi co legalnie zbierają na połoninach i torfowiskach wysokich) - bez grzebienia niestety jeszcze nie :) Wyluzujcie.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #15
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Gdzie są skupy jagód w bieszczadach???

    No to Piotrze zaskoczę Cię. Nie raz widziałem zbieraczy bez grzebieni i to zarówno w Polsce jak i innych krajach karpackich. Wydajność całkiem niezła. Jeśli ma się odpowiedni grzebień i wprawę to rzeczywiscie można zbierać jagody bez wielkich szkód... Jednak lepiej chuchać na zimne.
    Marcin

  6. #16
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Gdzie są skupy jagód w bieszczadach???

    @Jabol.... bez zaparcia sie nie da... a jagody dobrze na to i owo działają... ;-)
    @Piotr... zgadzam się.. i każdy fryzjer to powie.. nawet łysy.. "czesać to cza umić"
    ...kule?... a może by tak drągiem bukowym w kark za niewiedzę i brak szacunku do krzaczka.. kiedy go jedzie taki bez opamiętania...
    Ostatnio edytowane przez trzykropkiinicwiecej ; 22-12-2008 o 20:39 Powód: +

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Gdzie są skupy jagód w bieszczadach???

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Scelina Zobacz posta
    No to Piotrze zaskoczę Cię. Nie raz widziałem zbieraczy bez grzebieni i to zarówno w Polsce jak i innych krajach karpackich. Wydajność całkiem niezła.
    Też widziałam. Tylko np. w Rumunii widziałam jak szła na połoninę zbierać jagody cała cygańska rodzina z ósemką, lub nawet większą ilością dzieci. Najmłodsze miało chyba ze 4 lata a też zbierało.
    Wobec czego cała ta rodzina miała całkiem niezłą wydajność.

    B.

  8. #18
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Gdzie są skupy jagód w bieszczadach???

    Hmm, słyszałem ostatnio takie zdanie botanika że umiejętnie zbieranie grzebieniem pobudza borówkę do wzrostu i owocowania.Faktem jest że borówki wcale nie jest mniej z roku na rok,to zdanie zbierających.
    Pozdrav

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Gdzie są skupy jagód w bieszczadach???

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    ... uważam że jak ktoś umie się posługiwać grzebieniem, to żadnej krzywdy dla krzaków .... Przy okazji: widział kto w Bieszczadach zbieraczy bez grzebieni? ... bez grzebienia niestety jeszcze nie :)
    Piotr ,nie widziałem bez grzebieni ... masz rację , ale jak piszesz ,"jak ktoś umie się posługiwać " to tak ,ale jak to zweryfikować ??
    Zbieracze powinni mieć certyfikaty.
    Jednak w pamięci mam zawsze widok ogołoconych krzewów ,a w pojemnikach pół na pół, jagody z liśćmi i krzewem.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  10. #20
    ferbi
    Guest

    Domyślnie Odp: Gdzie są skupy jagód w bieszczadach???

    Wielkie dzieki za informacje. Co do grzebieni to nam raczej nie idzie, recznie mamy lepsza wydajnosc ;] jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. majówka w bieszczadach gdzie spać?
    Przez pietka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 02:02
  2. Gdzie na święta w Bieszczadach?
    Przez Zbycholek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 12:00
  3. Urlop w bieszczadach - ale gdzie ?
    Przez delta1977 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-08-2008, 14:27
  4. Żurawina w Bieszczadach. Gdzie ?
    Przez Doczu w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2006, 13:14
  5. [Sękowiec] Pierwszy raz w Bieszczadach - gdzie na wakacje
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-05-2002, 20:59

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •