Strona 1 z 10 1 2 3 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 100

Wątek: Sylwester na szlaku

  1. #1

    Na forum od
    12.2008
    Rodem z
    Andrychów
    Postów
    13

    Domyślnie Sylwester na szlaku

    Witam.

    Na wstępie chciałem pozdrowić wszystkich miłośników gór oraz turystyki pieszej.

    Wraz z grupą moich przyjaciół wpadliśmy na pomysł aby spędzić sylwestra w bieszczadach. Od pomysłu do czynu przeszliśmy bardzo szybko i zarezerwowaliśmy sobie miejsce od 27 XII do 02 I w miejscowości Muczne.
    Urozmaiceniem całej wycieczki ma być noc wylwestrowa gdzieś na szlaku. Jesteśmy odpowiednio do tego przygotowani sprzętowo, kondycyjnie oraz nie brakuje nam doświadczenia. Moje pytanie jest następujące czy szlak prowadzący na Tarnicę o tej porze roku jest otwarty. Dwa - czy jest ktoś lub jakaś większa grupa osób która chce się dołączyć ? trzy - które szlaki oprócz niebieskiego i czerwonego wokół Tarnicy sa o tej porze roku najciekawsze technicznie i krajobrazowo ?

    Dzięki z góry. Do zobaczenia na szlaku

  2. #2
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Sylwester na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez Xavier Zobacz posta
    trzy - które szlaki oprócz niebieskiego i czerwonego wokół Tarnicy sa o tej porze roku najciekawsze technicznie i krajobrazowo?
    Hej Xawier:) Witaj w krainie bieszczadzkiego grochu z kapustą:) im bardziej będziesz się zagłębiał w forum tym mniej będziesz wiedział:)))

    przygotowani sprzętowo: deski? rakiety? namiot? świeczki?
    przed wejściem na szlak nikt was nie powstrzyma siłą
    zamierzacie biwakować? czy tylko "przejść się"?
    im mniejsza grupa, tym lepiej- optimum 3-4 osoby

    :D w nocy wszystkie są tak samo trudne i nieciekawe krajobrazowo. Bierz poprawkę że nawet przy słonecznej pogodzie silne wiatry są tam normalką... Przejście Bukowego Berda zimową nocą...Mogą być straty w pogłowiu wycieczki Można tak wycyrklowac żeby wyjść o północy na początek Bukowego Berda-strzelić szampanem, wypic szybko żeby nie zamarzł i zejść do ciepełka. pozatym jesteś pewien grupa obieca że nie będzie już pod wpływem?
    spędziłem onegdaj wspaniałego sylwestra na szczycie Smereka i był to największy huragan jaki przezyłem pod namiotem heheheh
    Ostatnio edytowane przez Jabol ; 23-12-2008 o 03:11 Powód: aaa prostak ze mnie:) ne przywitałem sie:)))
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  3. #3

    Na forum od
    12.2008
    Rodem z
    Andrychów
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Sylwester na szlaku

    Mówiąc przygotowani sprzętowo miałem na myśli że kazdy z nas będzie dysponował sprzętem biwakowym oraz odzierzą niezbędną w trudnych warunkach pogodowych. Jednakże nie bierzemy ze sobą rakiet - tylko buty trekingowe

    "świeczki" :) dobre - raczej to będzie mała butla gaz.

    Grupa składa się z członków ZHP więc nie bedzie pod wpływem niczego. Na szczycie planowaliśmy wypić wymbolicznie szmpana i tyle. Nie boje się o tych ludzi. Raczej nie zaliczają sie do wariatów którzy na kasprowy wybierają się w krótkim rękawie w sandałach z dziećmi :D. Wiem że Bieszczady to trudne góry - charakteryzujące się bardzo rozproszoną ludnością. Gdy przydaży się jakś problem trzeba liczyć na siebie.

    Zastanawiam się tylko czy Bukowe Berdo i dalej szlak na Tarnicę w nocy (czołówki, kompasy itd oczywiście będzie) jest już przegięciem czy jeszcze nie.

  4. #4
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Sylwester na szlaku

    Tak Xawier:) Świeczki- najzupełniej poważnie piszę. powinieneś wiedzieć jakie jest zastosowanie jeśli macie doświadczenie i nie jesteście sprzęciarzami. Jesteście panami swego losu, róbcie jak chcecie ale poczytajcie forum. Hasło GOPR;zima... I nie obrażaj sie prosze że jesteś przestrzegany przed trudami, czuję że fascynuje was nieznane:)))
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  5. #5
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Sylwester na szlaku

    Bukowe Berdo ma kilka miejsc, gdzie jest nieco przepastnie. Duży śnieg, zatarcie ścieżki i o wypadek łatwo - można polecieć. Już lepiej i bezpieczniej wejść ma Tarnicę od Wołosatego lub Caryńską. Kiedyś na Smereku źle obliczyliśmy czas i zrobiło się ciemno. W pewnym momencie dziewczyna, która szła przede mną nagle zniknęła. Po prostu zapadła się pod ziemię. Wpadła w szczelinę zasypaną na równo śniegiem. Skończyło się na strachu. Na Bukowym Berdzie może się skończyć upadkiem z wysokości kilkudziesięciu metrów
    Ale jeżeli będzie bez chmur i księżyc i nie będzie wiało... sam bym polazł..
    Pozdrawiam
    Długi

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Sylwester na szlaku

    Dajcie GOPR-owcom w tę jedną noc spokój !
    Pozdrawiam
    Przemek

  7. #7

    Domyślnie Odp: Sylwester na szlaku

    Na bukowym latem wywiało człowieka i cudem ocalał.Zejście z bukowego jest dość nieprzyjemne a i przejście daje sie w kość.Pomysł fantastyczny!Ale bezpieczniejsza trasa to tarnica z wołosatego.ZAZDROSZCZE!!!!!!!!

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie Odp: Sylwester na szlaku

    Może będę upierdliwy ale punkt o ile się nie mylę 7 regulaminu parku mówi że poruszanie po jego obszarze jest dozwolone od świtu do zmierzchu, tak przy okazji naruszacie prawo.
    A znając dość dobrze Bieszczady zimą to jednak Bukowego bym nie polecał, chyba że śnieg będzie mocno zmrożony i odpowiednia widoczność czyli bezchmurne niebo i księżyc. Lepiej podejdźcie z Wołosatego zawsze bliżej i bezpieczniej.
    pozdrowieniazbyszekj

  9. #9

    Na forum od
    12.2008
    Rodem z
    Andrychów
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Sylwester na szlaku

    Zgadza się - Trochę fascynuje nas nieznane, nie obrażam się o to że próbujecie mnie sprzestrzegać - właśnie takich opinii oczekuje - najbardziej zalezy mi aby ktoś zobrazował trudy nocnych wędrówek po bieszczadach. Myśle ze jeśli nie bedzie mocno wiać i będzie księżyc pójdziemy przez Bukowe, w przeciwnym razie przy dużym śniagu z Wołosatego i tam też wrócimy.

    A czy oprócz tego pięknego szlaku możecie polecić coś na piesze wędrówki jednodniowe (6-7 h)

  10. #10
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Sylwester na szlaku

    Xavier, decyzja zapewne podjęta, zapewne macie powyżej 18 lat bo jak nie to chyba rodzice wiedzą o eskapadzie?
    Jeśli już będziecie wychodzić to koniecznie zostawcie kartkę gospodarzowi obiektu z nazwiskami i adresami stałetgo zamieszkania i z wszystkimi swoimi numerami komórkowymi, naładujcie komórki przed wyjściem na full, posprawdzajcie zasięg na górze i jeśli wszystkie bedą go miały to przynajmniej jedną wyłączcie, będzie na poźniej (będzie rezerwa gdyby inne się rozładowały). Numer do GOPR-u 601100300, zapiszcie koniecznie!!! Inne znajdziecie tutaj http://gopr.bieszczady.pl/
    Odradzam wyjście!
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Humor ze szlaku :)
    Przez Piotr w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 426
    Ostatni post / autor: 21-12-2021, 21:08
  2. Zbaczanie ze szlaku
    Przez xs400 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 10:11
  3. Do zobaczenia na szlaku...
    Przez lisisko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2004, 18:49
  4. Pies na szlaku?
    Przez Ralphi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2004, 18:16
  5. Senior na szlaku
    Przez neoslav w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-04-2003, 23:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •