Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 137

Wątek: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

  1. #11
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    a ja dalej nie wiem jak z namiotami?bo jak same hotele to ja chyba zostałam wczoraj namówiona na wyjazd kiedyś tam później niż maj
    Hotele są nudne
    Ja chcę takie widoki jak u Basi na zdjęciach mieć z sypialni ;-))
    Ostatnio edytowane przez Krysia ; 28-12-2008 o 11:00
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Iras, cieszę się, że chcesz się dołączyć do wyprawy.

    Byłeś już w tamtejszych górach?
    Akurat tak się składa ze w tym samym czasie planowalem Rumunię. W ten region poniesie mnie pierwszy raz tyle, że ja tam planuje pobyt 10-14 dni na początku mogę z wami zaliczyć kolejke, klasztory skanseny itp a potem śmigam głębiej w góry. Nie wiem co wy planujecie ?
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  3. #13
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Andrzej dzięki za linki, może warto by je tu wkleić?np to:
    http://www.karpatywschodnie.pl/reada...?article_id=58
    te rododendrony mnie położyły na łopatki...ale maj to chyba dla nich za wcześnie
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Wojtek1121
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Cieszę się , że Iras planuje wyjazd w podobnym terminie, fajnie razem byłoby przejechać się kolejką i razem potarzać się samochodami w błocie.

  5. #15
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    o nie!!!
    to ja Wam zdjęcia porobię jak Wy się będziecie w błocie taplać!bo ja oczy zamykam jak jest jakiś off road więc zdecydowanie wolę fotki pstrykać stojąc w BEZPIECZNEJ odległości
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    Andrzej dzięki za linki, może warto by je tu wkleić?np to:
    http://www.karpatywschodnie.pl/reada...?article_id=58
    te rododendrony mnie położyły na łopatki...ale maj to chyba dla nich za wcześnie
    Rododendrony kwitną w połowie czerwca.
    Kiedyś byłam w Czarnohorze ok. 20 czerwca (był to mój pierwszy wyjazd tam, w 1990 r.) i akurat trafiliśmy na ich pełny rozkwit. Niesamowite
    Całe góry były dosłownie różowe.
    Ale tak ogólnie w rumuńskich górach rododendronów jest mniej niż w Czarnohorze.

    W maju to tam jeszcze jest kupa śniegu. Kolega od którego dostałam zdjęcie z campingu w Sygecie był tam w roku 2008 na weekend 1-majowy. Początkowo planował wejście na Farkaul, ale tam było jeszcze ponad metr mokrego, przepadającego śniegu. Ostatecznie chodził po niższych górkach.

    W roku 2009 w tygodniu kiedy wypada Boże Ciało (11 czerwca) chcę się wybrać w Góry Pokucko-Bukowińskie "na storczyki". To już postanowione.
    Zapewne jak pogoda pozwoli wybiorę się też na Kostrzycę. Ciekawe czy tam tez kwitną rododendrony ?

    Pozdrowienia

    Basia

  7. #17

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Chcemy ruszyć do Rumunii zaraz po KIMBie i być tam około tygodnia. Głównym punktem wyprawy jest przejażdżka Mocanitą. Na pewno zajrzymy na Przełęcz Prislop (1416 m). Jest tam schronisko, skąd, jak przypuszczam, Orsini mogłaby mieć piękne widoki z sypialni.

    Chodzi mi po głowie wejście na najwyższy szczyt Gór Rodniańskich - Pietrosul (2303 m)

    Na razie wiem tylko tyle. Weźcie pod uwagę, że jeszcze parę dni temu nie miałem na ten temat zielonego pojęcia. Przed nami długie zimowe wieczory po to, aby opracować dokładniejszy plan.

    Orsini, czy Św. Mikołaj podarował Ci mikrofon do Skype'a?

  8. #18
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Andrzej no więc Święty Mikołaj...eee...ale maszynkę do strzyżenia dla psów więc mogę Was wszystkich uczesać na KIMBie;-))))po mojemu;-)))
    Pomysł świetny z tą Rumunią, ale teraz po nocy się mi będą śniły te rododendrony...
    cudo!!!takie góry w rododendronach to na równi piękne muszą być jak inwersja o zachodzie słońca.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Fajna galeria na tej stronce zobaczcie
    http://www.maramuresz.com/
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  10. #20
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    http://www.in-plus.com.pl/index.cgi?...munia%20%2704/
    Może nie najświeższe, ale też ładne
    Długi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Mocanita aktualny rozklad
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 16:02
  2. ostatnia fotka...
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 00:18
  3. Tapety na pulpit z podróży po Europie
    Przez bceuropa w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 13:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •