Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 137

Wątek: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

  1. #21
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Będę musiał to kiedyś sprawdzić. Trzeba tylko będzie się przyjrzeć, czy wszystko co wożę ze sobą jest niezbędne. Bo po co nosić niepotrzebne rzeczy na plecach?
    to może na kompromis jakiś pójdziesz?;-) i np zamiast na Rumunię to Świdowiec-tam jest droga można normalnie autem wyjechać na górę a kompromis będzie polegał na tym, że na Świdowcu nie ma hotelu żadnego
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #22
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Jak do maja skombinujemy z żoną jakiś mniej zawodny pojazd to tez pewnie byśmy się wybrali. Chyba, że ktoś bedzie miał dwa miejsca???
    Marcin

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Scelina Zobacz posta
    Jak do maja skombinujemy z żoną jakiś mniej zawodny pojazd to tez pewnie byśmy się wybrali. Chyba, że ktoś bedzie miał dwa miejsca???
    Jak by co ja od niedawna dysponuje 7 osobowa terenowką ale na taka wyprawę raczej trzeba ja liczyć jako 4 wiec się zmieścicie + namioty plecary i inne biwakowe graty.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  4. #24

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Marcin, cieszę się, że przyłączasz się do wyprawy.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    te rododendrony mnie położyły na łopatki...ale maj to chyba dla nich za wcześnie
    Orsini, zdopingowałaś mnie do zmontowania krótkiego filmu: Jesienią w Pirenejach na szlakach rosły krokusy. Nieraz było ich aż tyle, że nie dawało się robić inaczej, trzeba było po nich chodzić. Głupio się czułem depcząc kwiaty.

  6. #26
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    wow
    to są te no ziemowity, zimowity czy jak im tam, mam to w ogrodzie
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #27

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Parę słów na temat map, którymi dysponuję.

    Mapy do GPSów - City Navigator Europe NT 2009 wystarczy do poruszania sie samochodem po drogach, którymi będziemy jechać. Zaintalowałem na komputerze mapy amatorskie z mapcenter: ROMANIA oraz mapę topograficzną Rodnianskie i Marmoroskie CL.

    Zamówiłem też mapę papierową Góry Rodniańskie

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Parę słów na temat map, którymi dysponuję.

    Mapy do GPSów - City Navigator Europe NT 2009 wystarczy do poruszania sie samochodem po drogach, którymi będziemy jechać. Zaintalowałem na komputerze mapy amatorskie z mapcenter: ROMANIA oraz mapę topograficzną Rodnianskie i Marmoroskie CL.

    Zamówiłem też mapę papierową Góry Rodniańskie
    Jeśli chodzi o samą Dolinę Wazeru (tam gdzie jeździ kolejka) ciągle niedoścignioną jakość stanowi Arkusz Burkut z przedwojennej polskiej WIG-ówki. Dostępny w necie na stronie http://www.mapywig.org lub w postaci papierowej w Sklepach Podróżnika.

    B.

  9. #29

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Jeśli chodzi o samą Dolinę Wazeru (tam gdzie jeździ kolejka) ciągle niedoścignioną jakość stanowi Arkusz Burkut z przedwojennej polskiej WIG-ówki. Dostępny w necie na stronie http://www.mapywig.org lub w postaci papierowej w Sklepach Podróżnika.
    Dzięki. Studiuję ją w tej chwili.

  10. #30

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Basiu, wzdłuż rzeki Vaser ciągnie się "kolejka gosp. lub tramwaj" a obok "droga wiejska". Mapa jest z 1932 roku. Jak dzisiaj wygląda ta droga? Dokąd da radę dojechać?

    Przy okazji, to polecam film Mocanita "Mariuta" Steam Locomotive Passing First Tunnel.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Mocanita aktualny rozklad
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 15:02
  2. ostatnia fotka...
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 23:18
  3. Tapety na pulpit z podróży po Europie
    Przez bceuropa w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 12:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •