Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 137

Wątek: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

  1. #51
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Obecnie studiuje ją we wszystkich wolnych chwilach. W przeciwieństwie do map Bieszczadów, nigdzie nie widać na drogach zakazu wjazdu. Czy to znaczy, że wszędzie gdzie się da, nawet na szlakach turystycznych prowadzących drogami, dozwolone jest poruszanie się samochodem?
    Raczej tak, ale znając stan tamtejszych dróg - nie radzę.
    Chyba ze masz terenówkę.

    B.

  2. #52
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Kace
    Postów
    194

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Drogi w dolinach potrafią być zdemolowane przez potoki: http://picasaweb.google.pl/ulec44/Ru...95178215572834

  3. #53
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Na wielu drogach bocznych w Rumunii nie ma poprostu asfaltu, tak też jest w Górach Rodniańskich. Asfaltem najwyżej i najbliżej grani dojechać można na Przełęcz Prislop (1416)

  4. #54
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Andrzej pyta
    Czy to znaczy, że wszędzie gdzie się da, nawet na szlakach turystycznych prowadzących drogami, dozwolone jest poruszanie się samochodem?
    Andrzeju można , ale po co ?
    Montuję tu zdjęcie zrobione na przełęczy Stiol (ponad 1500m.npm)
    Szaran wjechał właśnie od przełęczy Prisłop i uwierz mi nie wzbudził mego entuzjazmu.
    Powiem wprost : wku....ł mnie ten widok.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #55
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    jak osobówki dają radę to terenowe tym bardziej
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #56

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Cytat Zamieszczone przez Henek Zobacz posta
    Andrzeju można , ale po co ?
    Na przykład, aby stamtąd rozpocząć wycieczkę pieszą.

  7. #57
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Andrzej kilka pytań. Rozumiem że ruszamy do Rumuni zaraz po KIMBie (niedziela czy poniedziałek) ? Wy z Wojtkiem jedziecie jednym autem (zabieracie jeszcze kogoś)? Jest jeszcze ktoś chętny z dodatkowym (terenowym) autem? Na ile planujecie wyjazd bo ja bym chciał tam zabawić min 10 dni ale w sumie wracać już nie musimy razem jeżeli planujecie krótszy pobyt. Ja mogę zabrać do auta 2 osoby mające 14dni wolnego (spanie głównie w namiotach, trochę łażenia z garbem, trochę zwiedzania na kołach). Czy chcecie się tylko ograniczyć do Maramureszu i Alp Roniańskiech czy coś więcej? Ja bym chciał pomyszkować trochę też bardziej na południe wzdłuż Karpat do regionu NEAMT (okolice miasta Piatra Neamt). Jeżeli nie będzie nas gnał czas i będzie pogoda to proponuje jadąc do RO na Węgrzech w Kisvardzie popluskać się w termach, fajne baseny 1000ft cały dzień
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  8. #58
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Aaa trochę zdjęć z tego regionu http://www.piatra-neamt.net/album_foto/
    Ostatnio edytowane przez irek ; 25-01-2009 o 11:03
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  9. #59
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Irku mam nadzieję, że Twoja propozycja, co do ewentualnego zabrania mnie z żoną do Twojego automobila jest dalej aktualna?
    Marcin

  10. #60
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Mocanita: ostatnia wąskotorowa leśna kolejka parowa w Europie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Scelina Zobacz posta
    Irku mam nadzieję, że Twoja propozycja, co do ewentualnego zabrania mnie z żoną do Twojego automobila jest dalej aktualna?
    Oczywiście wiec jesteście zapisani, gdyby się okazało że z jakiegoś powodu nie możecie to daj znać bo może ktoś na wasze miejsce będzie chciał się załapać No i myślę że przy najbliższej okazji warto by było się spotkać przy ogniu w H.... i posnuć jakieś plany z mapami przy piwku
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Mocanita aktualny rozklad
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 15:02
  2. ostatnia fotka...
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 23:18
  3. Tapety na pulpit z podróży po Europie
    Przez bceuropa w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 12:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •