Strona 50 z 61 PierwszyPierwszy ... 40 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 60 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 607

Wątek: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

  1. #491
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Pete - telefon z kartą Play ma największy zasięg - w miastach swoje BTS-y a poza (bo mało mają) korzystają z sieci Plusa Orange,Ery. Tak więc u mnie już Play, choć służy tylko do rozmów, z innych usług nie korzystam
    Oj, bo mi się zawsze ta reklama Playa podobała gdy mówią na ważnym spotkaniu w górach żeby wyłączyć telefony, a do playowca że nie musi :) A co to jest BTS?
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  2. #492
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Dawniej była tragedia, mam coś koło roku(?) - wtedy już było lepiej. Od tamtego roku Play korzysta również z BTS-ów (stacji bazowych - tych, które przesyłają sygnał) T-Mobile - więc full...

  3. #493
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Ktoś pomalował wieżę na Wielkim Bukowcu




    Inna ciekawostka z granicy


  4. #494
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Ktoś pomalował wieżę na Wielkim Bukowcu....

    Jak już „ktoś” pomalował to Słowacy , a czy też uzupełnili brakujące elementy konstrukcji ? To stara poniemiecka wieża obserwacyjna na granicy GG ze Słowacją. Z wierzchołka tej wieży , jak już ktoś się odważy tam wejść , widać Cergową i okolice. Taka sama wieża była (stała , a potem leżała) kilka lat temu na Baranim, teraz stoi tam nowa drewniana wieża wybudowana przez Słowaków.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #495
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Jak już „ktoś” pomalował to Słowacy , a czy też uzupełnili brakujące elementy konstrukcji ?
    Nic nie uzupełnili.

  6. #496
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Orientuje się ktoś czy z Barwinka leśna droga zakładowa prowadzi do Wilszni? Na mojej mapie Compassu z 2013 roku widać, że kończy się ta droga na przełęczy za Zimnym Wierchem. Wczoraj po solidnym podjeździe dojechałem rowerem niby na koniec tej drogi a tu się okazało, że prowadzi dalej, w dół w dolinę Moczarnika. Było późno i miałem już trochę kilometrów w nogach, bo byłem na Słowacji, więc wróciłem do Barwinka.
    Na Google Maps i Open Street Map nie ma zaznaczonej drogi do Wilszni, na Google Earth widać przecinkę, która idzie dalej niż jest to zaznaczone na mapach, ale nie dochodzi do Wilszni.

  7. #497
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Naszło mnie na taki już prawdziwie wiosenny wypad i tym razem postanowiłem odwiedzić beskid ,jeszcze nie całkiem zielony ale już niebawem. Padło na doliny z takim trochę wyższym końcowym akcentem.Pierwsza nieistniejąca miejscowość na mojej trasie leżała przy końcowym odcinku potoku Moszczaniec i w dolinie Wisłoka , druga w dolinie bezimiennego potoku a trzecia w kotlinie potoku Rika , całość zakonczyłem na przyzwoitej wyskości a mianowicie na jednej ze sławniejszych gór w tej częsci beskidu.DSCF1966.jpgDSCF1972.jpgDSCF1990.jpgDSCF2002.jpgDSCF2037.jpgDSCF2026.jpgDSCF2055.jpgDSCF2065.jpgDSCF2071.jpgDSCF2086.jpg

  8. #498
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Oczywiście wszyscy znają Jaśliska ale tak dla przypomnienia kilka zdjęc z już majowego wypadu , czyli kapliczkowym szlakiem po Jaśliskach i okolicy.DSCF0005.jpgDSCF0002.jpgDSCF0006.jpgDSCF0022.jpgDSCF0028.jpgDSCF0030.jpgDSCF0042.jpgDSCF0046.jpgDSCF0057.jpgDSCF0071.jpg

  9. #499
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Cytat Zamieszczone przez slawek71 Zobacz posta
    kapliczkowym szlakiem po Jaśliskach i okolicy.DSCF0071.jpg
    Sławek dobrze to zrobiłeś .Kapliczka jak wyżej na zdjęciu, jest w tym samym stylu co na przełęczy Szklarskiej.Kapliczki w tamtych czasach stawiane przy traktach ,szlakach , drogach , były "drogowskazami"...te były przy Trakcie Węgierskim.Wrogowie nie niszczyli kapliczek, bo sami z nich korzystali jako "drogowskazy"
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 05-05-2015 o 18:13
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  10. #500
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima

    Kilka zdjęć z niedawnej beskidzkiej wycieczki , trasa podobna do tej z przed kilku miesięcy ekipy Wojtka Pysza , tyle że pora roku trochę inna a tego dnia nawet upalna , dobrze że było trochę lasu. Start z Rzepedzi pózniej Rzepedka następnie zejście do doliny Przybyszowa . Z Przybyszowa przez Kamień na Wahalowski i przez Jawornik powrót do Rzepedzi czyli widokowo , spokojnie i przyjemnie.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Kwietniowy Beskid Niski.
    Przez coshoo w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 23:36
  2. Beskid Niski -Wiatraki
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 11:41
  3. Bieszczady -> Beskid Niski -> Beskid Sądecki
    Przez Caamill w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 23:55
  4. 5-lat beskid-niski.pl
    Przez beskid-niski.pl w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 17:57
  5. Beskid Niski-zdjęcia
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 12:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •